Wrupk Urei "Teahupoo" eelkuulamine!

Kirjutas Rada7.ee
Sildid
02-01-2013


Kui veidrama roki fännidele on tuttavad loomad Pelican ja merekilpkonn Tortoise, siis mis loom on Wrupk Urei? Tartu kaheksapealine instrumentaalroki-elukas, kes ei räägi üheski keeles, aga edastab dzhässi, müra, indie ja postroki-signaale, mis terves musafriikide kirjus loomaaias võiks heakskiitu leida. Ja tõesti, näiteks Postimehe arvustuses esimese albumi kohta jäi kõlama: „Wrupk Urei pole mitte vaid Tartu parim instrumentaalansambel, vaid üldse parim bänd.“

„Bändi saund on üsna madal ja bassine, mis tuleneb bassipartiide rohkusest või dubleerimisest. Mõni võib seda pidada arranžeerimisveaks, aga meie ei saa basside osas midagi ette võtta, sest bassirohkus tundub olevat meie ühine armastus. Selle asemel et otsida mõnd peenikest meloodiapilli, oli meie ansamblis ühtäkki hoopiski baritonsaksofonist. Tahame väga et muusika paneks tantsima, samas armastame imelikke taktimõõte. Keeruline situatsioon,“ kostab bändilt.

Wrupk Urei järjekorras teine album „Teahupoo“ ilmub juba sellel reedel, 4. jaanuaril – vaid loetud kuud pärast esikalbumit. See ei tähenda küll, nagu oleks ansambel järsku plahvatuslikult produktiivseks muutunud – lihtsalt eelmise plaadi materjali plaadiks vormistamisele kulus nii palju aastaid, et salvestusperioodi algus kaob aegade hämarusse… Ilmselt oleks käesolevagi plaadiga läinud samamoodi, kui ei oleks olnud lahkeid toetajaid-tagantutsitajaid.

Ainult ja ainult täna on meil hea meel pakkuda enne ametlikku ilmumist kuulamiseks siinsamas Wrupk Urei uut albumit "Teahupoo". Head kuulamist!

EELKUULAMINE ON SELLEKS KORRAKS LÄBI! AITÄH KÕIGILE HUVILISTELE! KOHTUMISENI KONTSERTIDEL!

Mida plaadi enda iseloomustuseks öelda? Väljaütlemata taotluseks on olnud teha mitte-elektroonilist transimuusikat. Eelmise plaadiga võrreldes on lisandunud rohkem rokielemente. Puhkpillirühmale lisaks on ansamblis ka teine kitarrist (Sander Haugas, kes mängib veel ansamblites Superliustik, Candy Empire). Ansambli muusikat iseloomustavad endiselt monotoonsus, teravatipulised pingekaared ning maniakaalsus. Värskelt plaadilt võib aga leida viiteid bändi vahepealsetele sekeldustele afrobiidiga. Eneseunustuse hetkil on kitarristidel lipsanud sisse ka mõni häbematu kantri-lick.

Keset talve ilmuv Wrupk Urei uus plaat on salvestatud kuumal kesksuvel. Seda on ka kuulda, sest talvisest mõtisklusest on asi kaugel. Pigem on märksõnadeks ergas afrobiit, roadtripile meelitav psühhedeelia ja lainetav surfirokk. Teahupoo kannab teid endaga kaasa Wrupk Urei kergelt müstilisse maailma ja teile hakkab seal veel meeldima…

Wrupk Urei kaheksa pead moodustavad Kaspar Aus (klahvpillid, perkussioonid), Siim Randveer (kitarr, vokaal), Sander Haugas (kitarr, perkussioonid), Lauri Randveer (bass), Martin Tamm (trummid), Jane Põvvat (bariton- ja altsaksofon), Henri Aruküla (tromboon) ja Aleksander Petrov (altsaksofon).

Veel artikleid