Veel võimalus Noortebändi viimane finalist valida – tutvu bändidega

Kirjutas Kadi Hainas
19-11-2012

Sel reedel, 23. novembril, toimub klubis 777 kaheteistkümnes Noortebändi finaalvõistlus. Bändide väga kõrge tase pani žürii olukorda, kus nelja koosseisu asemel saadeti edasi viis, lisaks pääseb üks bänd edasi ka publikuhääletuse tulemusel. Hääletada saab kolmapäeva keskpäevani aadressil http://www.noorteband.ee/voting/index.php. Lisaks kontsert-võistlustele on igal novembrikuu neljapäeval ETV2 eetris saade Noortebänd 2012, mis tutvustab selleaastaseid osalejaid ja võistluse kulgu.

Järgnevalt on toodud Noortebänd 2012 poolfinalistid, kelle hulgast publik oma lemmiku valib. Las parim bänd võitku!

Voice of Voices
Kodulinn: Pärnu
Bändi koosseis: Scott Murro – vokaal; Siim Rohtväli – Basskitarr, taustalaul; Armand Sutt – Soolokitarr; Sten Varatu – Rütmikitarr; Jürgen Ild – Trummid.

„Kui oleks rockmuusika stiilide tabel, siis me jääksime raskusastmelt kusagile rocki ja hard-rocki vahele, millele on juurde visatud väheke metalit. Selle eine magustoiduks on peen ja puhas vokaal.“ Nii kirjeldab enda muusikalist suunitlust Pärnust pärit kollektiiv Voice of Voices. Liikmete sõnul austavad kõik seda stiili muusikat ning nende arvates jõuab sõnum just oma lemmikstiili kaudu kõige paremini kuulajateni. Kuigi muusikud on bändi teinud vaid veidi üle aasta, kuulub nende saavutuste hulka lisaks rohkem kui kahekümnele kontserdile ka oma isiklik lühialbum nimega „Vandalize“. Tegemist ei ole albumiga, mida otsida poelettidelt, vaid eksklusiivsust lisab fakt, et seda saab osta ainult bändiliikmete käest.

Jats
Kodulinn: Haapsalu
Bändi koosseis: Siim Jürise – vokaal, ukulele; Alar Alp – kitarr; Maksim Shilo – basskitarr; Mattias Mutso – trummid.

Jatsi näol on tegemist värske bändiga, kes on aktiivselt tegutsenud vaid mõned kuud. Noortebändi konkurss on bändi jaoks esimene suurem väljakutse. Poiste jaoks on Noortebändil osalemise juures olulisteks teguriteks lavakogemus ning soov leida tutvusi muusikavaldkonnas. Esimene demo, mis Noortebändi konkurssile saadeti, valmis katsetusena. Kuna konkurssil saatis neid edu ja nad pääsesid demovoorust edasi, andis see põhjust muusikaga intensiivsemalt tegelema hakata. „Viimasel nädalal enne Noortebändi eelvooru me põhimõtteliselt elasime koos,“ muhelevad poisid.
Kindlaid tulevikuplaane neil veel ei ole. Esialgu plaanivad poisid koos musitseerida seni, kuni bändi vanimad liikmed gümnaasiumi lõpetavad. Edasist näitab tulevik.

KTCB
Kodulinn: Kuressaare/Tallinn
Bändi koosseis: Kristel Aaslaid – vokaal; Kaupo Saar – trummid; Lennart Pihl – bass; Henri Põld – kitarr; Sander Nõmmistu – kitarr.

KTCB muusika on segu väga paljudest stiilidest. „Oleme ise selle kohta öelnud alternatiivne pop-rock,“ kirjeldavad bändiliikmed oma muusikasuunitlust. Mõjutajatena toovad muusikud välja suurnimed nagu Foo Fighters, Red Hot Chilli Peppers, Guano Apes ja Paramore. Kui algselt tegutseti Killer Tissue nime all, siis pärast kõigi liikmete pealinnastumist sai bänd endale lisaks uuele kitarristile ka uue nime – KTCB. Bändi tegemise põhjus on noorte jaoks lihtne: muusika tegemine annab neile tunde, mida pole siiani mujalt leitud. Esinemisi on praeguse koosseisuga bändil olnud alla kümne.

The D.A.W.N
Kodulinn: Tallinn
Bändi koosseis: Indrek Rebane – vokaal; Markus Kalmet – kitarr; Rauno-Marko Murakas – bass; Karl Haavamägi – trummid.

The D.A.W.N on Eesti muusikamaastikul tegutsenud ligikaudu pool aastat. Bändi liikmete sõnul eristab neid teistest bändidest funkilik bluusrokilik muusikastiil. „Eestis on vähe bluusrokki tegevaid noori bände,“ sõnavad muusikud. Suureks eeskujuks peavad nad kodumaistest bändidest Dramamamat, kuid samas rõhutavad nad, et välistatud on jäljendamine ning püütakse ajada oma joont. Ka bändi tulevikuunistused on laiahaardelised. „Tahe ja pühendumus on suur ning siht on välismaa,“ räägivad nad oma lootustest jõuda kodumaalt kaugemale.

Kannabinõid
Kodulinn: Tallinn
Bändi koosseis: Taniel Tegelmann – vokaal; Siim Laanemäe – kitarr, taustavokaal; Mirko Mustonen – basskitarr; Rain Parkaman – trummid.

Kannabinõid on kollektiiv, kelle esimesed proovid jäävad aastasse 2009. „Kui aastast 2009 hakkas eesti muusikasse tekkima eriti palju läilat naiivrokki, siis mõtlesin, et mulle endale pakuks rahuldust teha hoopis miskit eriti okkalist ja karedat, vahest isegi natuke vastanduvat sellele laadungile,“ sõnab bändi kitarrist Siim alguse kohta. Ta lisab, et stiililiselt pole bändil kunagi suuri piiranguid olnud, kuid žanriliselt liigituks nende muusika kusagile stoner-doomi kanti. Pärast oma EP ilmutamist võttis bänd esialgu nõuks järgemööda väisata kõiki eesti tähtsamaid klubisid. Praeguseks on Kannabinõud selle eesmärgi tätmisel umbes poolel maal.

The Fuxx
Kodulinn: Viljandi
Bändi koosseis: Rene Ergma – kitarr; Siim Tubli – beat, süntesaator, vokaal.

The Fuxx sündis Rene ja Siimu ühisest huvist elektroonilise muusika vastu. Muusikastiil, mida bänd viljeleb, on sünt- ja elektropop. „Muusikani ei saagi jõuda, muusika tuleb ise sinu juurde,“ usuvad poisid siiralt muusika mõjuvõimu. Oma eeskujudeks peab bänd kollektiive nagu Bloc Party, Sleigh Bells, Ghostland Observatory ning Kali Briis. Laval esinemine ei ole Rene ja Siimu jaoks uudne, sest mõlemad on varem erinevate bändidega kogemusi korjanud. Siim, kes on varemgi Noortebändil üles astunud, märgib, et kui võrrelda 2010. aastaga, on tänavune bändide tase palju kõrgem.
Praeguse kollektiiviga on mõned korrad esinetud kodulinnas ning lisaks sellele on bändil selja taga juba üks välisesinemine Lätis.

Dethvipera
Kodulinn: Haapsalu
Bändi koosseis: Kris Kirs – vokaal; Kauri Sinkevicius – rütmikitarr; Andrei Polovnjov – soolokitarr; Rauno Saarniit – basskitarr; Tanel Palmroos – trummid.

Dethvipera ametlikuks algusajaks on 2010. aasta jaanuar, kuid toona oli bändil teine nimi ja laulja. Uue lauljaga on koos musitseeritud kaks aastat. Muusikaliste eeskujude all on kollektiiv välja toonud bändid nagu Avenged Sevenfold, Metallica, Gojira, Metsatöll ja Megadeth. Enda kohta on Dethvipera liikmed öelnud, et nad teevad kõiksugu metalit, kuna see meeldib neile ning tegemist on stiiliga, mida nad oskavad teha. Dethvipera on üles astunud mitmes klubis ja saalis nii Haapsalus, Lihulas kui ka Tartus. „Kitsad lavad ja haiged tingimused pole meile võõrad. On isegi rekka sees esinetud keset muda ja metsa,“ sõnavad muusikud oma seniste lavakogemuste kohta.

noorteband.ee
Noortebänd 2012 finaalkontsert

Avalehe foto: Kris Moor, Noortebänd 2012 poolfinaalid

Veel artikleid