The Blinking Lights: toores energia ja stoner-rock

Kirjutas Noortebänd
07-11-2011

The Blinking Lights mängib endi sõnul kompotti stoner- ja riffrockist. Nende loomingus on tunda mõjutusi sellistelt rockbändidelt nagu Led Zeppelin, Audioslave, The Cure, Queens Of The Stone Age, Pearl Jam, Red Hot Chili Peppers, Them Crooked Vultures ja paljud teised. Bändi lavashow on intelligentselt kompromissitu ja pakub kaasakiskuvat adrenaliini igale muusikasõbrale, kes peab lugu vanakooli rockmuusika energiaväljadest.
Indrek Arula
Neli aastat tagasi ühendasid kolm sõpra oma noorusest pakatava energia ja suunasid selle muusikasse, täpsemalt punkrocki. Poisid olid sel hetkel vaid 12-14 aastat vanad, kuid kuskil alateadvuses toimus klikk ja vanker hakkas veerema.
Bändi laulja Sassi (Aleksander Seeman) sõnul ei mäleta nad isegi, miks või kuidas bänd just sellise nime sai. "Eks oleme ise omavahel ka arutanud ja küsinud teistelt, et mis selle nimega peale hakata. Küll on meid selle pärast välja naerdud või siis arvatud, et tegu on mingi teismeliste rocki mängiva bändiga. Aga ehk siin peitubki minu protestivaim, et kõike ei pea niimoodi tegema, nagu teised arvavad. Vot ei muuda nime ja kõik," lausub Sass otsustavalt.

The Blinking Lights’i looming on sündinud ühisel jõul, poisid võtavad asja kui kõige meeldivamat hobi ja lõbu, millega kaasnevad ühised väljasõidud, reisimised ja koosviibimised.
Noortebänd 2011 Tallinna eelvoorust rajult edasipääsenuna on kutid siiralt rahul kogu konkursi kontseptsiooniga. "Rahvas elas kaasa ning laval oli tavapäraselt mõnus ja vaba olla," kiidavad nad. Poiste enda sõnul tulid nad konkursilt eelkõige uusi ja lahedaid tutvusi leidma, edasijõudmine järgnevatesse voorudesse on seejuures meeldiv boonus.
Bändi keskmine vanus on 17 eluaastat ja igapäevase kohustusena õpivad kõik kolm noort muusikut keskkoolis. Trummar Karl ja bassimängija Jan elavad Tallinnas, Sass aga Pärnus, nii et proove tehakse nii kuidas juhtub, kord siin, kord seal. Karl ja Jan alustasid sel sügisel õpinguid ka Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ning Sass õpib gümnaasiumi kõrvalt muusikat Pärnu Muusikakoolis.
Indrek Arula
Et The Blinking Lights’i toorest jõust ja iseloomust tõeliselt aru saada, tuleb neid oma silmaga näha. Nende energia läbib keha ja jääb meelde. "Mida higisemana lavalt maha tuleme, seda võimsam live ja energiavahetus publikuga on olnud," räägivad poisid.
Kuna tegemist on ikkagi noorte ja julgete melomaanidega, siis on salamisi juba ka plaadi üllitamise mõtteid mõlgutatud. Kuid esialgu on idee siiski veel rohujuure tasandil ja kõlgub vaid mõtetes, sest õpingud on nagu kord ja kohus esiplaanil. See kõik tundub kui heleroosa idüll, aga siiski usuvad poisid siiralt, et ühisel jõul ja iseendaks jäädes võib nende tegemistest välja kooruda midagi suuremat.

The Blinking Lights koosseis:
Aleksander Seeman (kitarr ja vokaal)
Jan-Christopher Soovik (bass)
Karl Eerik Valkna (trummid & tausta vokaal)

Lugu "Get it out", mis kuulutati oktoobris Raadio 2 saate Pleier nädala demoks:
http://www.youtube.com/watch?v=9YDSxMBR8Xc&feature=related

Veel artikleid