Burning Hearts – Soome meloodiameistrid Odessa Popi 5. sünnipäeval

Kirjutas tinto
08-11-2011

Laupäeval, 12. novembril tähistab Odessa Pop Eesti EKKM-s viie aasta möödumist esimesest selle nime all toimunud klubiõhtust. Sünnipäevapeo väliskülaliseks on viimaste aastate üks säravaimaid Soome indie-pop-bände Burning Hearts. Tänaseks kvartetiks kasvanud bändi panid duona kokku Soome ühest edukamast indie-bändist Cats on Fire tuntud trummar ja multiinstrumentalist Henry Ojala ja varem ansamblis Le Futur Pompiste laulnud vokalist Jessika Rapo, kellest viimane vastab ka radaseitse küsimustele.

Salvestate praegu oma teist stuudioalbumit. Kuidas teil see protsess välja näeb? Salvestate kodus, stuudios, jupikaupa või veedate pikki päevi ja nädalaid ühe loo kallal töötades?
Me salvestame oma stuudios Pohjanmaal, väikeses maakohas. Protsess on küllaltki aeglane, see saab alati alguse lihtsatest demodest, mis võetakse lugude tegemisel aluseks. Aeglaselt, aga kindlalt hakkavad demod kasvama, näiteks pärast arranžeeringute või saundide muutmist. Vahel muudame neid mõlemaid ja mitmeid kordi. Me töötame tavaliselt kõigi lugude kallal samaaegselt ja nad kõik saavad enamasti valmis korraga, just enne masterdamise algust. Praegu ongi parasjagu tähtaeg ukse ees ja me peame veel salvestama vokaalid ja alustama seejärel miksimisega.

Muusika ajalugu on näidanud, et pärast esimest edukat ja kiidetud albumit on bändidel väga kriitiliseks punktiks teise albumi reliisimine – pead suutma täita kuulajaskonna ootusi ning ületama oma esimest albumit. Millline on teie plaan, et mitte lasta oma fännidel pettuda?
Ma ei usu, et meil üldse sellist plaani oleks ja kas meil peakski seda olema… Muidugi tahavad kõik kõlada paremini kui eelmisel reliisil, kuid oleme siiski küllaltki realistlikud ega pane enda ootusi liiga kõrgele. Meie põhieesmärk on alati olnud teha muusikat oma “isekate vajaduste rahuldamiseks”, mitte niivõrd publiku meeleheaks.

Mis on teie jaoks kõige olulisem, mis peab muusikas kindlasti olema?
Ausus. See, mida sa mängid ja laulad, peab tulema südamest. Muusikas peab olema kosta inimest, kes selle taga on. Mulle on väga olulised ka meloodiad. Ägedate efektide ja saundide taga peab alati olema midagi veel.

Kas olete oma muusikas taotluslikult veidi naiivsed, parajalt heatahtlikud ja mahedad?
Taotluslikult selles mõttes, et muusika peegeldab ju meid. Kuigi ma ei tea, kas keegi meist on just nii mahe. Kui, siis olen see ilmselt mina, kuna mulle meeldib kirjutada mahedaid laulusõnu ja mulle meeldib ka teatud naiivsus.

Mis hoiab ühte kollektiivi koos ja aktiivsena?
Iga liige peab tundma, et ta saab midagi muusikasse anda, jätta sellesse oma jälg. Oluline on tunda, et kõik mida ta teeb, on oluline. See, mis meid koos hoiab, on vajadus end pidevalt ületada ja alati teha nii häid laule kui vähegi võimalik.

Burning Hearts on duo (või oli seda vähemalt alguses), mis koosneb ühest mehest ja ühest naisest. Ma pean lihtsalt ära küsima, kas bänd sai alguse romantiliste suhete pinnalt või panen ma puusse? Kui eksin, siis mis lugu sellega siiski on?
Burning Hearts on ikka veel duo, vähemalt, mis puutub lugudekirjutamisse. Aga jah, mina ja Henry oleme paar.

Kas tunnete bändi tehes, et kuulute teatud skenesse. Kui, siis millisesse?
Oo ei, ei mingeid skenesid! Meile ei meeldi olla sildistatud, kuigi paljud tahavad paigutada meid shoegaze’i või twee lahtrisse. Vähemalt varem oli see neil kombeks. Oma uue EP-ga seoses olen neid silte vähem näinud, mis arvatavasti tähendab, et me ei ole enam osa mingist konkreestest skenest või siis on meid nüüd raskem liigitada. Loomulikult saan ma aru, et oleme “indie-bänd” ja osa Soome ja Põhjamaade indie-skenest. Selle vastu ei ole mul midagi.

Kes on teie iidolid?
Hmm… Ma imetlen Trish Keenan’it Broadcast’ist. Soovin, et mul oleks olnud võimalik seda bändi laivis näha ja võib-olla temaga juttu ajada. Arvan, et meil oleks olnud palju ühist.

Mis on Burning Heartsi suurim pluss ja eripära?
Meie suurim pluss on ilmselt oskus kirjutada ajatuid meloodiaid ja väga ausat muusikat. Me ei ürita järgida mingeid skenereegleid või kõlada nagu hetketrendid ette näevad.

Kuula Burning Heartsi:
“Into The Wilderness”
http://www.youtube.com/watch?v=oXOcOUQIRrk
Veel lugusid:
http://soundcloud.com/burninghearts

Lähemalt Odessa Popi 5. sünnipäevast:

http://www.rada7.ee/yritus/56825

http://www.odessapop.ee

Veel artikleid