Safari Rockil üle aegade reipamad laureaadid

Kirjutas Ruts Ruuts
19-04-2004

Rokiraiduritest keevalised noormuusikud mõõtsid paar kuud pühapäeviti ühiselt rütmirammu. Mitmekümne grupi hulgast tituleeriti 18. aprillil rokirüütleiks Brides in Bloom. Nende lavalise mängulusti kandetalad olid laulja Mikk Tammepõld (ex-Freeday + Sigatseva Revolutsiooni Filmipunt jpt) ning kitarrist Kid (High’N’Dry). Puändina uuendati ka 70ndate menugrupi Free esinduslugu “Wishing Well”. Et neist ikka tõepoolest suisa kiirgab rokiväge ja lavafunk’i, saab veenduda ka Tudengipäevadel 21. aprillil ühiskavas koos usinasti amerikaniseeruva nahaalgrupiga Blind rokikombinaadis Zelluloos. Tuuritamine viib nad 22. aprillil Pärnu Kuursaaligi, kus laureaatidele sekundeerib Steel Wheels.

Safarigurude hulka rammis end eriti võimsal moel Moshima. Neist on potentsiaalselt kujunemas industrial-metal’i esindusgrupp, kus aktsiaid on osavatel muusikutel ansambleist Cookies, Meatopathy ja Cover MF. Uskumatult kontsentreeritud hulgal sisenes selleks ajahetkeks saali suisa fuuriana lavaline nakatav ühisnaudingu vaimustus, mis aktiveeris ka nende ustavaima Leedigi (fänni, kes samal ajal tähistas väljas, tänavatavade vabaduses, oma töötuna eksistentsi aastapäevagi). Parima muusiku tiitli pälvis just selle grupeeringu trummar Vurchu (Boriss Hrebtukov, 19).

Teist kohta jagasid omavahel kevadised romantikarüütlid Saigonist. Nemad pälvisid siitkandi noorkirjanduse eestvedajatena ka stiilseima lavakava eripreemia. Miks mitte, kui suudavad lauluvõtmetega avada väravaid ning lootusi uuenevate aegade surematute võimsuste suunal.

Parimaks tituleeriti veel sarmikas lavalisest energiast pulbitsev lauljatar Totema ansamblist Off.Season.

Safari Rocki eestseisus premeeris publikut ka Rootsi noorsoo bravuursemate hulka jõudnud tõusvate lavatähtede Gilty nahaaltrikkidest pakatavate rokivürtsidega. Rütmikeeristega kukerpallitati nii laval kui ka reipalt saaligi, et nakatuksime rokipisikuist ikka hulgi ja siis juba igavesti ning ülenisti… Nad väitsid, et sel moel nad naudisklevad tuisklemist üha uuenevatel rütmitaevatreppidel, kuhu kuuluvatki nende rokiloomukarva kodu.

Karastuti vabameelse rokiriigi loomingulisel ehitustandril sedapuhku üle igasuguste ootuste sirgunud efektse ühisnahaalsusega. Lootustülendav suund tulevikulistes võimalustes neidki üritusi atraktiivsema hoiaku poole suunata.

Tõtta toetama ja tule ise kohe tunnistajaks, kuidas uued siitkandi rokisepistajad kodulavadel hiilgama hakkavad! Sest – oh imet – rutuliselt suudavad noored taas tekitada pikisilmi oodatud jätku Rokiriigi kevadlustimistele. On ju ka Noortebändi konkursi kümme efektseimat juba 23. aprillil koos sõpruskondlikku elevust tekitamas Rokikombinaadis Zelluloos. Osaleb ka eelmise aasta laureaat Recycle Bin.

Veel artikleid