Nädala muusikapai nr 82

Berta TüriltBerta Türilt
Muusikapai on radaseitsme iganädalane ports muusikasoovitusi, kus toome välja viimasel ajal kõrvu jäänud põnevaima kraami. Seejuures võib pai olla ka vastukarva – värskete lemmikute hulgas võib olla ka midagi uskumatult halba või muljetavaldavalt masendavat.

King Dude – "Velvet Rope"

Rene13: Üks kahest varemilmunud loost täna ilmavalgust nägevalt albumilt "Music To Make War To". Kiievis vändatud video väidab peale kõige muu ka seda, et King Dude’ile iseomane americana tunnetus (mis selles palas vahest kõige paremini välja ei tule) jääb alles ka siis, kui seda ümbritseb pidulikuma otsa sovjeetlik dekoor. Omamoodi sild ida ja lääne vahel. Eelkõige siiski järjekordne näide, kuidas valjusti ja valesti laulmine ei saa olla takistuseks kui muudmoodi lihtsalt ei saa kui musitseerides. Tühja sest hea maitse diktaadist. Eks midagi sarnast tegid kunagi ka skiffle bändid, kus tegemislust kompenseeris seda, millele elevant oli peale astunud.

Kannabinõid – "Riitus"

Ivo: Kannabinõid avaldas paar päevakest tagasi, täpselt Rada7.ee 19. sünnipäevaks värske singli varsti ilmuvalt albumilt, millel tundub olevat eriti pärast pidustusi hüpnotiseeriv ja võibolla lausa tervendav toime.

PHARAOH – "Smart"

Ester: Seekord kahjuks esinen lühikese sõnavõtuga – uus lugu tüübilt, kellest kirjutasin viimati veidi pikemalt siin, 79. muusikapais.

Psühhedeelsete mõjutustega rock & roll triol Bourbon Sugar on möödunud teguderohke aasta: esinetud on Terevisioonis, raadio Elmar otse-eetris, lood "Ränded" ja “Thunderstorm” on saanud ohtralt raadioaega üle mitme jaama, on mängitud koos paljude mainekate bändidega, erinevatel bändide võistlustel on kõrgeid kohti saavutatud ning esineda on jõutud mitmekümne kontserdiga üle Eesti, k.a. Augustibluusil, mille tulu sai annetatud Eesti Vähiliidule. Bourbon Sugar on ka Noortebänd 2018 poolfinalist. Äsja andsid nad välja ka uue suviselt gruuvika pala "Red" ning ning lisaks omaenda loole pakuvad nad avastamisrõõmuks ka muusikasoovitused.

Black Rebel Motorcycle Club – "Wrong Creatures"

Grigori Rõžuk: Minu jaoks polnudki küsimust, mida soovitada. Black Rebel Motorcycle Club on aastaid ülihead muusikat tootnud, ka nende kontsert InMusic festivalil oli kindlasti mu parimaid kontserdikülastusi. Bändi selle-aastane album "Wrong Creatures" on isegi veel parem ja inspireerivam kui ma loota võisin. Siin on nii rocki, ambienti, üliilusaid meloodiaid, kaasahaaravaid refrääne, psühhedeeliat.

Church of the Cosmic Skull – "Is Satan Real?"

Oliver Kivi: Church of the Cosmic Skull on väga mitmekülgne ja omapäraselt maitsekas psühhedeelne rockband… Otsustasin jagada teiega lugu “Is Satan Real?”. Kuula ka nende albumit, mis kannab sama nime. Sa ei kahetse!

Jimi Tenor – "My Mind Will Travel"

Andreas Kübar: Mõiste "Soome vanamees" saab siit ilmselt uue tähenduse. Väga kaasahaarava ja üllatusliku laivi pakkus Jimi Tenor suvisel Intsikurmul.

Veel artikleid