Nädala muusikapai nr 38

Kirjutas Rada7.ee
29-09-2017

Emocore on jõudnud Rumpo maastikukaitsealale Šoti mägiveiste sekkaEmocore on jõudnud Rumpo maastikukaitsealale Šoti mägiveiste sekka
Muusikapai on radaseitsme iganädalane ports muusikasoovitusi, kus toome välja viimasel ajal kõrvu jäänud põnevaima kraami. Seejuures võib pai olla ka vastukarva – värskete lemmikute hulgas võib olla ka midagi uskumatult halba või muljetavaldavalt masendavat. See pole veel kõik – nüüd ka olemasolevad lood Spotify playlistis

Noortebänd 2017 poolfinalistid

Ivo: Vabariigi olulisim noorte bändide konkurss tuleb taas ning poolfinaalid toimuvad juba järgmisel nädalavahetusel – 5. oktoobril Tartus, 6. oktoobril Pärnus ning 7. oktoobril Tallinnas. Seetõttu on igati asja- ja ajakohane panna mängima pleilist selle aasta poolfinalistidega ning tutvuda, kes on seekord žürii sõela läbinud. Demode järgi on minu arvates paar väga tugevat võitjakandidaati ja saab olema põnev, kuidas nad laval end välja mängivad.

Hullu Ruusu – "Elonkorjuu"

Tauno Maarpuu: Hullu Ruusu panid eelmisel aastal kokku Merita Berg ja Antti Hermaja. Turus ja Helsingis tegutsev bänd mängib üdini soomelikku pop-rock’i (vt ka Muuan Mies, Leevi & the Leavings) ja laseb oktoobris plaadifirma Helmi Levyt alt välja oma debüütalbumi. Naishääl ja sõnade autor Berg on olnud kauem poeet kui muusik, mis annab soome keele tundjatele väikese eelise. Nende esikplaadi masterdaja Risto Ylihärsilä (Risto) arvates õnnestus tal masterdada üks kõigi aegade parimaid Soome plaate. Terve plaat on kuulatav leibeli Soundcloudis.

Broken Note – " Dust & Shadows" mixtape

MC STan B: Mida külmemaks läheb, seda retsimat kütet tahaks oma playlisti. Midagi vihast. Broken Note’i väga bassine mixtape sobib selleks suurepäraselt.

the Sinclair Sinclair – "Breathe"

Marko: Väga mõnus tunne on alati, kui leian mõne mõnusa kodumaise loo, mis on esilekerkiv ja huvitav ja võibolla on ekstrarõõm, et The Sinclair Sinclair jälle elumärki näitab. Kas võib oodata uut plaati?

The Devil & The Universe – "When We Were Trees"
https://aufnahmeundwiedergabe.bandcamp.com/track/when-we-were-trees
Evert: Jätkan eelmise nädala instrumentaal-lugude vaibis, sel korral aga soovitan midagi sootuks hüpnootilist, verivärsket. Kahjuks küll mitte 7. rada albumilt vaid kaheksas – tänu ägedale introle võiks see olla ka esimene track, kuid olles terve plaadi läbi kuulanud, siis olen veendunud, et tüübid teavad, mida nad teevad, jättes selle loo hoopis viimaseks. Lugu "repiidil" kuulates soovitan võtta ette öine autosõit Setumaalt üles, Tallinna. Teelt leiate udu, ühe suitsuse vabriku tee ääres, hulgaliselt käänakuid ja paar silda. Kahjuks ja õnneks on sellel retkel ka kiiruskaamerad.
The Devil & The Universe uus album "Folk Horror" on mul kenasti ette tellitud, see saabub natuke viivitades ja koos t-särgiga, soovitan neile ka päriselt "peale sattuda", kuna muusika, mida nad teevad, ja kolm tüüpi sokumaskides on midagi, mida on ka lähedalt vapustav kogeda, näha ja kuulata. Tallinnas esinesid nad 2016. aasta Body Machine Body festivalil peaesinejatena.

Veel artikleid