Kuula: Kurjam – "Surm tappis ära"

Kirjutas Rada7.ee
Sildid
05-10-2017


Pärast kuut aastat kestnud ränka tööd on ansambel Kurjam lõpuks valmis saanud tuliuue kauamängiva. "Surm tappis ära" näol ei ole tegu enam "Kuumalaine Stroomi rannas" stiilis kontoripungiga, vaid lauludel on lausa ajalooline mõõde. Esimesed avaldatud palad "1227", "Surm Tappis ära" ja "Vanapaganist" moodustavad Soome-ugri paganliku triloogia ja räägivad ajaloost nagu see tegelikult oli, mitte nagu ajalooõpikutes kirjas on…

Möödunud talvel salvestatud album "Surm tappis ära" on bändiliikmete endi sõnul senistest kiirem, kurjem ja konkreetsem ning näeb ka palju ilusam välja, ent lõpliku hinnangu annavad ikka kuulajate kuninglikud kõrvad ja silmad.

Plaat näeb ametlikult ilmavalgust reedel, 13. oktoobril ning juba päev hiljem, 14. oktoobril, esitleb Kurjam seda raju kontserdiga mereäärses mölluparadiisis, klubis Laine. Tartlased peavad kannatama 3. novembrini, kui õnn saabub Genialistide klubisse. Kõigist teistest varem saab aga värsket teost kuulata juba täna, 5. oktoobril, vabariigi vägevaimast muusikalehest Rada7.ee.

Suur tänu kuulamast! Eelkuulamine on selleks korraks läbi. Kohtumiseni Kurjami kontsertidel!

“Surm tappis ära” on salvestatud 2017. aasta alguses Tartus, Clockwork stuudios. Heliinsenerid Silver Lepaste ja Elijah Ivanov. Masterdas Lauri Liivak oma kodustuudios. Lood ise on valminud erinevatel aegadel, vanimad, nagu näiteks "Keskerakonna uus hümn", on tublisti üle kümne aasta vanad, uuemad sündisid vahetult enne talvist stuudiosessiooni.

Plaadil astusid muusikutena üles / Kurjam 2017:

Marko Sigus – vokaal, kitarr
Kristjan Jaan Pärn – kitarr
Priit Liiviste – basskitarr
Olavi Sander – trummid

Kõik poisid tegid ka vastavalt vajadusele taustahäält seal, kus vaja.

Veel artikleid