Nädala muusikapai 114

Kirjutas Rada7.ee
29-03-2019

Pildil suur ja majesteetlik lumeleopard Otto III, esimest korda külastajate ees alpinaariumis. Lumeleopardid ehk irbised on kõrgmäestikus elamiseks kohastunud kaslased, kelle arvukus looduses on 5000–6000 isendi ringis. Elupaikade killustumine, saakloomade arvukuse vähenemine, salaküttimine ja häirimine on teinud temast eriti ohustatud liigi.Pildil suur ja majesteetlik lumeleopard Otto III, esimest korda külastajate ees alpinaariumis. Lumeleopardid ehk irbised on kõrgmäestikus elamiseks kohastunud kaslased, kelle arvukus looduses on 5000–6000 isendi ringis. Elupaikade killustumine, saakloomade arvukuse vähenemine, salaküttimine ja häirimine on teinud temast eriti ohustatud liigi.Foto: Inari Leiman, Tallinna loomaaedMuusikapai on radaseitsme iganädalane ports muusikasoovitusi, kus toome välja viimasel ajal kõrvu jäänud põnevaima kraami. Seejuures võib pai olla ka vastukarva – värskete lemmikute hulgas võib olla ka midagi uskumatult halba või muljetavaldavalt masendavat.

Brutus – "War"

MC STan B: Selle nädala soovituseks äpost-metal bänd Belgiast "Brutus", kellel ilmus täna ka album "Nest". Ärge žanrinimest end häirida laske, sest puhas post-metal see pole. Brutus segab lisaks ka hardcore’i ja chelseawolfeilikku atmosfääri. Checkige kindlasti!

Sarah Davachi – "Perfumes III"

Marko: Kanada eksperimentaal muusikul ilmub varsti uus album. Näidispala sellelt on väga hea, nukker kulgemine elektroonilise oreli ja klaveri saatel. Kui oleks lisaks veel kitarr siis ma ütleks, et see on Labradford. Plaadi tutvustavas tekstis tuuakse aga ära puutekoht Eduard Artemievi Solaris heliribaga. Käib see kah vist.

Soft Kill – "Bunny Room"

Evert: Soft Killi uus kavamängiv "Savior" tuli eelmine aasta välja ja tuuritamine veel käib, nägin nad ära eile õhtul Berliinis. Mis oli kummaline, sest ajakava nihkus viimasel hetkel ja esimene bänd läks peale juba kellade ja kirjade järgi enne uste avamist. Nägin "õigeks ajaks tulles" ära vaid õige bändi viimased lood ja see jäi täiega kripeldama. Kirjutan hetkel hotellitoa rõduga toast ja õues on ilm kergelt sombune, päikest nende paari päeva jooksul näinud pole, kuigi suur oht on, aga ilmselt see ei tulegi välja. Ma ei imestaks. Mõnus pehme pilveloor loob meeleolu. Bänd rääkis ka, et novembris on neil plaanis naaseda ja mine tea, ehk võtaks nad ka ette Soome lahe lõunakalda linna. Hoiame pöialt, sest terve pehme surma looming nõuab süvenenult kuulamist.

Nurk – "Garbage Flower"

Kirill: Iga kord kui Nurk oma soundcloudi midagi üles laeb üritan meenutada, et kuidas ma tema muusika peale üldse sattusin. Vist rada kaudu? Igatahes, mul on hea meel, et ma ta leidsin, sestap pakun ka teilegi.

Veel artikleid