Perforated Cerebral Party: Me peaaegu hukkusime kiiresti reivides, seetõttu leiutasime uue stiili

Kirjutas Indrek Spungin
28-03-2019


Please find the (unedited) English version here!

Laupäeval, 30. märtsil kell 3:30 öösel hüppavad klubi Hall Mesila lavale Peterburi slow-wave’i duo Perforated Cerebral Party. PCP muusika on raskelt õõtsuv techno, aeglustatud 90 bpm peale, kus astuvad ühte jalga suuremeelsed biidid, surisevad bassiliinid ja tumedad meloodiad. Selline on kõlapilt, millega nad kargasid välja 2011. aastal. Nad panid sellele nimeks Somatik Techno. See on sellest ajast alates internetis levinud ja leidnud omaksvõttu üle maailma. Nüüd leidub selle stiili fänne ja viljelejaid üle kogu maailma. Kõik nad on koondunud ühenduse Somatik Sound System alla ning vabastavad muusikat Somatik Sounds märgi alt. Ühtlasi esitleb duo Tallinn Music Weeki raames toimuval tantsumuusikamaratonil Kasaganaan ka oma verivärsket albumit “Neverendingstory”.

Perforated Cerebral Party ehk Tsaritsa Logiki ja Vova PCP rääkisid kui ühest suust, kes nad on, mis rida ajavad ning mida tähendavad muuhulgas “slow-rave”, “somatik” ning Om-WiFi.

Te esitlete klubis Hall oma uut albumit “Neverendingstory”. Rääkige oma uuest albumist.

Kõik on muusikas olemas. Parem soovitaks seda kuulata ja mitte raisata võhma selle kirjeldamiseks.

Aga kirjeldage, kuidas te töötate. Kuidas kargab üks PCP pala eimillestki olemisse? Kas muusika tegemine on PCP variandis enesetervendamine või kannab see ka endas mingit sõnumit, mis võiks teha maailma paremaks või vähemalt teistsuguseks.

See on erinev. Vahel kargab lugu välja keset igapäevast stuudiotööd. Vahel kasvab see välja millestki, mida me salvestasime kaua aega tagasi, mingitest juppidest või tükkidest, mille otsa me komistame C-ketast puhastades. Vahel me mõtleme kõigepealt, millest lugu võiks rääkida, mida me tahame helipildiga edasi anda. Meie palad teevad maailma kindlasti paremaks, vähemalt seni, kuni patareil su pleieris on elu sees.

Maailm on muusikast punnis. Internet on ka liiga suur, et sotti saada. Kuidas rajalt mitte rappa minna?

Ole rahulik ja keskendu. Mistahes ebaselges olukorras – söö ja mine magama.

Kuidas te üldse kokku saite? Mis juhtus? Mis olid esimesed sõnad, mis te teineteisele ütlesite?

See juhtus rohkem kui veerand sajandit tagasi ja see oli sirgelt armastus esimesest silmapilgust. Esimene sõna oli “tere” , kõik mis pärast juhtus, on hägune.

Kuidas te leidsite tee aeglase tantsumuusikani, slow-rave’ini?

Me peaaegu hukkusime kiiresti reivides. Sõna otseses mõttes. Voval oli südamerabandus 35aastaselt. Anastasia veetis 5 päeva koomas narkootikumide kuritarvitamise tõttu. Kui me meelemõistusele tulime, leidsime, et slow rave on mõistlik tee.

Te olete osa Peterburi futuristlikust uue laine psühhedeelia liikumisest, mida kutsutakse venekeeles “somatik”. Mida see tähendab? Mille eest seisab?

Filosoofia, mis liikumise “somatik” taga seisab, on “bio-mechano”. See on techno antitees. Somatik, see on liikumine iganenud depressiivsest post-industrialismist ja tarbimisest tulevikku. Somatik on kehast lähtuv elektrooniline muusika. See on elu, lõputult lõimudes tantsus ja orgasmilistes krampides, mis üheaegselt söövad ja loovad ennast. Somatik on elu, mis lõi tehnoloogia, et luua uusi olemise vorme ja täita nad eluga. Graafiliselt me väljendasime me seda liites iidse “Om” märgi WiFi ikooniga. See tähistab monopoli lõppu, mida hipid ja psy-kultuuri kandjad omasid “Om” märgile psühhedeelilises liikumises.

See ei ole valgustunud ärapööranute eskapism, kes on põgenenud Babülonist kommuuni, kus viljeletakse primitiivset elulaadi kaugel hirmuäratavast kaasaja ühiskonnast ja progressist, vaid elu ja vaimsuse otsingud seal, kus me sündisime ja elame, metropolises, urbanistlikus betoonkänkrate džunglis, panditud elamute getodes, digitaalse kommunikatsiooni aurudest läbiimbunud atmosfääris, kus heljub lõpututes mustrites gigabaitide viisi avaldusi, mis kõik kannavad inimtoodetud informatsiooni.

Megalinnad ja infovõrgud pakuvad rohkem võimalusi loominguliseks suhtlemiseks ja eneseväljenduseks, mis ei ole suunatud ainult sissepoole, vaid enamasti just välja. See võimaldab muuta enda ja teiste inimeste reaalsust ning motiveerib neid looma ja edasi arenema.

Kuidas see alguse sai?

Esimene “somatik” stiilist lugu, mille lindistasime, oli austusavaldus John Balance of Coil’ile ja selle idee seisnes selles, et võtta üks techno lugu ja aeglustada see matuse rongkäigu tempole. See lugu avaldati kogumikul "It Just Is (In Memoriam: Jhonn Balance)”.

Soovitage peale enda veel seitset somatik skene artisti.

Meil on üle 30 artisti Venemaal, Ukrainas, Valgevenes, Hollandis, Prantsusmaal ja Soomes. Oleks häbiväärne nimetada ainult seitset: LEM, Dubsane, Alex Cool, Dronum, Kansai, ICD, Cousin Vic, Aedem, Primary Substance, Dopesmoker, Bees and Cobras, NPLM, Naos, Sil Icon, Uxoozz, Dj Slon, Office Passanger, Doqta, Az Kill Kill Kill, Hertzman, Kinestetic, WDCLF, Kashapov, Dosh[a], Unit, Tonnie Fox, Otruja, Tektoys, Stak Etop, 6m, Arthur Tourenism, Vladislav Nogin, Ale Castro(aka Slow Disko), Argentiinast and Gyrl, Shmechefuchs, Nixie Saksamaalt ja küll ja veel artiste siit ja sealt.

Mis asi on Somatik fest? Millal see toimub? Kuidas sinna saab? Kus ja kuidas te seda teete?

Somatik fest on häppening, mis on loomulikult välja kasvanud kõigest sellest, millest ma juba rääkisin. See on pidu, mida me orgunnime igal aastaajal Peterburis, kus me toome kohale nii palju artiste kui võimalik ühte öösse ära mahutada. Selleks, et head pidu teha, on meil vaja palju häid inimesi, lahedat kohta, hulka vabatahlikke (keda meil õnneks on kamaluga) ja … – see on veits keerulisem – raha.

Mis teeksite, kui elekter ära läheb. Jäädavalt?

Me teeks vabaõhu peo, koguksime kokku hulgi elektrigeneraatoreid ja annaks tuld.

Osad teie fännid on tätoveerinud oma ihule ususümboli "om wifi”, ehk iidse Om märgi ühendatud WiFi piktogrammiga. Kas tänapäeval on üldse võimalik jõuda valgustuseni kui ainult online’is ?

Tänu teadusele, valgustus on vaid jalutuskäigu kaugusel igaühele, kes seda otsib. Sa ei pea kulutama aastaid, et seda püüelda, sa ei pea minema kloostrisse, andma tõotusi või põletama oma aju mantratega (isegi kõike seda tehes ei või kindel olla, et sa mingit valgustust saavutad). Igaüks võib kogeda jumal-olemise seisundeid ja sellest terve nahaga pääseda ning samas muuta peaaegu valutult oma sisemisi settinguid ja mustreid, teha enda jaoks sellest järeldusi ja visandada uusi huvitavaid viise arenemiseks. Kui muidugi tarvidust on.

Me ei taju seda (valgustatuse) meeleolukorda kui lõplikku ja absoluutset tõde, mille poole peaks igaüks püüdlema, vaid ainult kui ühte punkti teekonnal. See on üks võimalikest sagedustest, mille lainele võib teadvus mõneks ajaks ennast lülitada. See on veetlev seisund, kuhu püüelda, aga mitte mingis mõttes parem või halvem, kui minna näiteks IMAXisse head filmi vaatama. Üldiselt teevad meid sellised inimesed pisut ettevaatlikuks, kes kasutavad liiga tihti sõnu nagu “harmoonia”, “valgustus”, “igavik”, “lõpmatus” “olemus” jne.

Teie muusika ja filosoofia peegeldab uue põlvkonna arusaamu. Need on küberpunkarid, posthumanistid, happedieedil internetifriigid. Kas oskate öelda, kuidas võõrutada ennast internetist? Kas see on üldse võimalik? Või kas seda on üldse vaja?

Meie, isiklikult, ei ole internetinarkarid. Meie jaoks on internet lihtsalt väga kasulik tööriist, kuid me mäletame ennast veel päris hästi ajast, mil meil ei olnud mitte ainult internetti, vaid ka telefoni ja isegi televiisorit kodus. Nii et me ei muutuks üleöö halvatud ahvideks, kui internet ära kaob.

Kogu aeg ei pea “sees” olema. Näiteks lugemine ja reisimine on väga kasulikud tegevused. Soovitame. Aga me ei tahaks ka, et tehniline progress oleks olemata või lõppeks ära. Nüüd on peaaegu igal vurlel raamatute raamat käes, millega saab ligi kogu maailma tarkusele, mida inimene on aegade algusest loonud ja kogunud. Kuid paraku enamik inimesi kasutab seda tehnoloogiat vaid nartsissistlikel eesmärkidel ja suurem osa nende vabast ajast läheb tuimalt lõputu teabemäe voolu mälumiseks.

Meie tee kulgeb infosfääris, kus me tunneme ennast osana moodsast tsivilisatsioonist. Meie käsutuses on lõputu hulk võimalusi, kuidas avardada inimese tunnetust, taju ning eneseväljenduse võimalusi, kuid ka teadmisi, kuidas elada teadlikes, sõbralikes suhetes meie elukeskkonna ja oma kehaga.

Elu tänapäeva kiiresti muutuvas maailmas ja selle teabeväljal ei saa jätta kedagi lühinägelikuks. Otseühendus ei võimalda meil ainult korraga teada saada, kus miski toimub, millest miski koosneb ja kuidas kõik töötab jne., vaid see survestab meid pidevalt pead murdma ja õppima, see säilitab meele liikuvuse ja selguse, psüühe paindlikkuse ning pikendab ka meie aktiivset eluiga.

Palun rääkige oma uue albumi “Neverendingstory” nimiloole valminud videost. Tutvustuses öeldakse, et see video sündis inimese ja tehisintellekti koostöös. Palun selgitage nii, et minusugune lihtsapoolse tehnilise taiplikkusega inimene ka aru saaks, kuidas te selle täpselt tegite ja kes selline on Alice Virt?

Selle video lõi närvivõrgustik, mis on koolitatud ära tundma kunstilisi kujundeid ja omama spontaanset loovust. Närvivõrgu arendajad on meie sõbrad Yana Samoilenko ja Alexander Mordvintsev – programmeerijad, kes töötavad Google’is. Nad koolitasid närvivõrgustikku, millele näidati rida Peterburi kunstnike Ilya Kreyduni, Nikita Popovi, Masha Trautveini, C Lo’i, Ivan Pokidyshevi, Sasha Sandleri, Christina Baranova ja Daria Gorskaja maale. Närvivõrgustik otsis igas pildis järgmist pilti ja leidis selle. Seda protsessi näidataksegi siin videos.

Alice Virt on üks Peterburi muusik ja luuletaja, kellega koos me selle loo tegime. Ta eelistab jääda võrguühenduseta, nii et saate teda pidada virtuaalseks. See on peidetud hüüdnimi.

Mis te arvate, kas inimeseloom on varem või hiljem mõeldud käima küborgi teed? Või äkki me oleme juba saanud küborgiteks, kui me näiteks vaatame, kui sõltuvad me juba oleme erinevatest elektroonikaseadmetest ja keemilistest ravimitest jne.? Kas tulevik on tume või pigem heletume? On meil üldse lootust?

Tulevik on inimese ja masina orgaaniline sümbioos, kus inimese intelligentsuse tase on tõstetud tehislike närvivõrkude arvutusvõimsusega. Nii loodud täiendavad meeled laiendavad meie suhtlusvõimet ja parandavad elukvaliteeti. See avardunud reaalsus astub peagi meie ellu.

Mobiilside liidese integreerimine otse inimese närvisüsteemi laseb meie käed vabaks ja avardab tohutult võimalusi. Näiteks valikuline pidev videovoog ja kasutajate silma integreeritud nano-kaameratega salvestamine serverisse võivad ühiskonda väga palju muuta.

See tundub naiivne, kuid asjaolu, et Web 2.0 on muutnud inimesed ühiskondlikumaks ja kommunikatiivsemaks, ei saa vaidlustada. Noored inimesed, kes veedavad aega sotsiaalvõrgustikes, on paremini kohanenud suhtlemisega. Kui te räägite midagi võrgus, ütlete seda suurele publikule, midagi sellist ei ole kunagi varem olnud. Suhtlemise pshühholoogia on muutumas. Web 3.0 juurdepääs muudab meie arusaama võrkudest. Krüpto-anarhia muudab kaasaegset ühiskonda ja vähendab riigi ja korporatsioonide kontrolli inimese üle. Ei ole selge, kuhu see viib, kuid me oleme selles osas romantikud, ei jõua ära oodata, et näha, mis järgmisena tuleb.

Mis hakkab Hallis juhtuma? Te ei suuda tavaliselt alla kolmetunniseid laive teha. Kas see vastab tõele?

Tegelikult me sooviksime tuua endaga kaasa oma installatsioonid ja rohkem Somatik Sound System’i artiste ning pöörata kogu öö slow rave’i ja visuaalsete kunstide keediseks, aga selleks, et seda teha, tuleb meil ilmselt TMW-ga teistsugusele kokkuleppele jõuda, kas pole?

Kuula:

Perforated Cerebral Party – “Neverendingstory”

Kasaganaan TMW Special Radio Show: Kasaganaan III – Tsaritsa Logiki & Vova PCP 27.03.19

Märgi end osalejaks @ FB: TMW2019 Kasaganaan techno maraton.


How to invent a new music style? Interview with Tsaritsa Logiki & Vova PCP from Perforated Cerebral Party.

Heavy swinging techno, slowed down to 90bpm, rasping bass-lines, dark melodies. That’s the sound Perforated Cerebral Party came up within 2011 and called it Somatik Techno. It’s spreading through the net ever since, finding adepts all over the world. Nowadays they are all united into Somatik Sound System and are making digital releases under Somatik Sounds sign.

Perforated Cerebral Party is a project by Tsaritsa Logiki and Vova PCP. We asked them how did they end up with slow rave and let them explain who they are, what they do and what are inter alia “somatik movement” and the sign “Om-WiFi”. At TMW2019: Kasaganaan techno marathon, they will be presenting their new album "Neverendingstory".

Perforated Cerebral Party is going to hit the Mesila stage at club Hall on Saturday, March 30th 3:30 am.

At HALL, Kasaganaan TMW, you will be presenting your new album "Neverendingstory". Talk about your new album. What it’s all about?

It’s all in the music. It’s better to listen to it then waste breath describing it.

Describe how you work. How a track of PCP pops up from nowhere into being? Is it self-healing or does it carry the message that could make the world a better or different place?

Sometimes it just pops up during normal studio work. Sometimes a track grows from something we recorded a long time ago, from bits and pieces we discover in the process of cleaning disc C, sometimes we think the track up first, imagining the story we would like to tell in sound. Our tracks definitely make a world a better place, at least for as long as the battery in your player holds the charge.

What were the first words you said to each other when you met?

The event took place over a quarter of a century ago, it was definitely love at first sight, the first word was "Hi", everything that happened afterward is hazy…

The world is full of music. The Internet is too big, too. How to not get lost on the track?

Stay calm and focused, in any unclear situation – eat and go to sleep.

How did you find the path to slow rave?

We almost died raving fast, literally. Vova had a heart attack at 35, Anastasia spent 5 days in a coma as a result of drug abuse. As we came to our senses we decided that slow rave is a more conscious path.

You are a part of the new wave of psychedelic futuristic music wave from St. Petersburg called "somatik" in Russia. What does it mean? What it stands for?

The philosophy of music style Somatik is "bio-mechano"-the antithesis of techno. Movement from obsolete depressive post-industrialism and the world of consumption to the future. Somatik is electronic music about the body. Life, infinitely copulating in dance and in orgasmic convulsions devouring and creating itself. Life, that created technology to create new forms and fill them with new life. Graphically, we expressed this by aligning the ancient "Om" sign with the WiFi icon. It’s is the end of the monopoly hippies and psy-cultures used to have on psychedelia. It’s is not the escapism of enlightened downshifters, running from Babylon to a commune, leading a primitive way of life far from frightening contemporary society and progress, but life and spiritual search where we were born and live-in metropolises, the urban concrete jungle, in mortgage ghettos entangled in digital communications and permeated by waves that carry gigabytes of human-generated information. Megacities and information networks provide more opportunities for creative communication and implementation, directed not only inwards, but, for the most part, outwards. This allows you to change the reality around us and people, motivating them for creation and development.

How did it all begin for you?

The first somatik track was recorded as a tribute to John Balance of Coil, and the idea was to slow down techno to the bpm of a funeral march. It was released on the compilation "It Just Is (In Memoriam: Jhonn Balance).

Please suggest 7 other acts from the somatik scene.

We have over 30 artists from Russia, Ukraine, Belorussia, The Netherlands, France, Finland – it will be a shame to name only 7 : LEM, Dubsane, Alex Cool, Dronum, Kansai, ICD, Cousin Vic, Aedem, Primary Substance, Dopesmoker, Bees and Cobras, NPLM, Naos, Sil Icon, Uxoozz, Dj Slon, Office Passenger, Doqta, Az Kill Kill Kill, Hertzman, Kinestetic, WDCLF, Kashapov, Dosh[a], Unit, Tonnie Fox, Otruja, Tektoys, Stak Etop, 6m, Arthur Tourenism, Vladislav Nogin, Ale Castro (aka Slow Disko) from Argentina and Gyrl, Shmechefuchs, Nixie from Germany …and more artists)

What is Somatik fest? When does it happen?

Somatik Fest is happening that grows naturally from all that’s said above – it’s a party we organize every season in St-Petersburg where we bring together as many artists as possible to fit in the schedule of one night. To make a proper party we need a good crowd, a nice venue, a team of volunteers(all that we do have, luckily) and…-that’s the tricky part- money.

What you’d do when the electricity goes off for good?

We’ll make an open-air party, assemble dynamo-machines while it’s on and replugs.

Your fans tattoo on their bodies the symbol of faith "om wifi": the ancient “Om” sign interconnected with a WiFi pictogram. Can nowadays one catch enlightenment only when online?

Thanks to science, enlightenment is within walking distance for anyone who is looking for it. You do not need to spend years to reach it, go to a monastery, take vows or burn your brain with mantras (by the way, one is not guaranteed to reach enlightenment by doing all that). Anyone can experience a god-like state, get out of it alive and even change the internal settings almost painlessly, draw conclusions for themselves, outline new interesting ways of growth if they see that necessary.

We do not perceive this state of mind as the ultimate and absolute truth to which one should strive, but only as one of the points on the path. This is one of the possible forms that consciousness can take on for a while, a good attraction, no better and no worse than going to IMAX for a good movie. In general, we are wary of people who too often use the words "harmony", "enlightenment", "eternity", "infinity", "essence", etc.

It’s said your music and philosophy reflect the perception of the new generation raised in the concrete jungle: cyberpunks, posthumanists, acid-fed internet freaks. How to rehab from the internet? Could that be possible at all?

We, personally, are no internet junkies. We regard the internet as a very useful tool, but we remember ourselves quite well not only having no internet but having no telephone and even no television set at home, so we’ll manage not to turn back into monkeys overnight if we find ourselves without internet. Reading and traveling are very beneficial occupations for example. But we would not like to see the technological progress come undone. Now almost every city dweller has a book of books in his hand – access to all the knowledge accumulated by mankind. But, unfortunately, most people use it for narcissism, and the bulk of their free time goes to squander an endless stream of informational gum for the mind. Our way is life in the infosphere, feeling ourselves a part of modern civilization, using all kind of ways of expanding the spectrum of human perception and possibilities, but living in conscious, friendly relations with our living principle, our bodies. Life in the modern rapidly changing world and its information field does not allow to become shortsighted. It does not allow us to find out once and for all how everything works, makes us constantly wonder and learn, and, as a result, preserves mobility and clarity of mind, the flexibility of psyche, prolongs active life.

Please tell me about making of the video "Neverendingstory". It is said "Neverendingstory" music video is the result of the joint work of artificial intelligence and man. Please explain for a short brained person: How did you do that? And who is Alice Virt?

The video is created by a neural network trained to recognize artistic images and having the ability for spontaneous creativity. Neural network developers are our friends Yana Samoilenko and Alexander Mordvintsev – programmer designers working at Google. They trained a neural network showing paintings by young artists from St. Petersburg-Ilya Kreydun, Nikita Popov, Masha Trautvein, C Lo, Ivan Pokidyshev, Sasha Sandler, Christina Baranova, Daria Gorskaya. The neural network searched in each picture for the following one and found it. This process is shown in this video. Yana and Alexander also developed another well-known technology DeeDream. Alice Virt is a musician and poet from St. Petersburg, but she prefers to stay offline, so you can consider her a virtual character. That is hidden in the very nickname.

What you think is the human being meant to become a cyborg sooner or later? Or perhaps we have already become ones if you look how dependent we are on different electronic devices and drugs etc. ? Is the future bright or dim? What you think: do we have hope?

The future is an organic symbiosis of man and machine. Human intelligence advanced by computing capabilities of neural networks. Additional senses will expand our communicative capabilities and improve the quality of life in urban. Augmented reality will soon enter our life. And the integration of mobile communication interface directly into the human nervous system will free our hands and expand opportunities. For example, optional continuous video stream and recording to the server from nano cameras integrated into the eye of users could change society a lot. It sounds naive, but the fact that Web 2.0 has made people more sociable and communicative cannot be challenged. Young people spending time on social networks are better adapted to communication. When you are saying something on the net you are saying it to a big audience, there was nothing like it before, the psychology of communication is changing. Web 3.0 approach will change our understanding of networks. Crypto-anarchy changes modern society and reduces the control of the state and corporations over man. It is not clear where this will lead, but we are romantics in this regard, can’t wait to see what comes next.

What is going to happen at Hall? You mentioned something you ain’t gonna perform less than three hours. Is that true?

We’d love to bring our installations and more artists from Somatik Sound System with and turn the night into a slow rave and visual arts jam, but to do that we’d need a different arrangement with TMW, won’t we?

Listen to:

Perforated Cerebral Party – “Neverendingstory”

Kasaganaan TMW Special Radio Show: Kasaganaan III – Tsaritsa Logiki & Vova PCP 27.03.19

Veel artikleid