Lühintervjuu Converge’i laulja Jacob Bannoniga

Kirjutas MC STan B
10-06-2013


17.juunil esineb Tapperis legendaarne hardcore punk bänd Converge. Converge on tänaseks tegutsenud 23 aastat. Alates nende legendaarsest „Jane Doe“ albumist on iga album pälvinud kriitikutelt rohkelt kiidusõnu, rääkimata bändi live-showdest. Tihedast tuurigraafikust ja ajanappusest hoolimata nõustus bändi frontman Jacob Bannon paarile küsimusele meilitsi vastama.

Eelmisel aastal ilmus teie viimane album „All we love we leave behind“ ning te olete selle promomiseks väsimatult tuuritanud. Kuidas fännide poolt vastukaja seni on olnud?
Ma arvan, et see on olnud positiivne, kuigi ma üritan vältida väliste tegurite mõju selle, mis puudutab meie loomingut. Nii kaua, kuni teeme muusikat, mis viib meid edasi ning pakub väljakutset, siis on see meie jaoks positiivne ja tähendusrikas.

Kõiki teie albumeid alates „Jane Doe’st“ on kriitikud kiitnud. Kas kriitikute arvamus on teile tähtis? Kas tunnete suurt survet iga uue albumi kirjutamisel?
Teiste arvamus ei ole meile oluline. Bändile on olulised ainult meie kollektiivi ideed ja suund.

Palju sa ennast skene tegemistega kursis hoiad?
Ikka pööran tähelepanu bändidele, mis mulle huvi pakuvad. Ma arvan, et see ei ole nii žanrispetsiifiline sõna „skene“ mõistes, kuna ma kuulan väga paljusid erinevaid stiile. Ma olen uskunud, et peab andma oma panuse sellesse, milliseks sa tahad oma tulevikku kujundada. Koos Deathwishi ja selle alla kuuluvate bändidega olen üritanud seda teha. Sama printsiip kehtib ka Converge’i puhul.

Kuidas Deathwishil läheb? Kuidas sul jätkub aega plaadifirma juhatamiseks, uue muusika kirjutamiseks ja maalimiseks?
Deathwishil läheb hästi. Kuidas mul aega jätkub? Ma teen palju tööd ning pühendun täielikult kõigele kolmele. See on väsitav, aga ma naudin seda..

Kas maalimise ja muusika inspiratsioon tuleb ühest kohast?
Üldiselt jah

Kui innukas sa oled uute turundusmeetodite ja -kanalite omaks võtmisel muusika promomisel? Kas arvad, et näiteks voogesitusteenuste puhul saavad artistid õiglaselt tasutud?
Deathwishi bändide albumeid sai tasuta striimida juba 2000. aastast alates. Me oleme alati toetanud uusi muusika kuulamise viise. Vastupidine käitumine oleks enesetapp. Kas artistid saavad uute voogesitusteenuseid kasutades õiglaselt tasutud? Ei, üldsegi mitte, kuid ma usun, et see aja jooksul muutub.
Sa oled Converge’is olnud juba 23 aastat. Kauaks teil energiat veel jätkub?
See on miski, mida ei saa mõõta ega arvutada. Nii kaua kuni oleme motiveeritud ja innustatud uut muusikat looma, siis nii kaua seda ka teeme.

Mida sa viimasel ajal kuulanud oled?
Midagi eriti, kuna olen hõivatud enda muusika salvestamisega.

Lemmik rada 7?
Judas Priest – Here Come the Tears

Veel artikleid