3Pead uue albumi "10Tõmmet" eelkuulamine

Kirjutas Rada7.ee
Sildid
10-06-2013

3Pead - Janek Murd, Annie Rist ja Erkki Tero3Pead – Janek Murd, Annie Rist ja Erkki TeroFoto: Heikki Leis
Peale kuut aastat kestnud varjuperioodi, kuhu mahtusid nii bändi koosseisu paikaloksumine, enda helikeele leidmine, kui ka pereloomine, on 3Pead taas tagasi pildil. Kui aastal 2007 avaldatud albumid "Ilusaim heli" ja "Taevaluugid" olid pigem ekperimentaalsed ja ennast otsivad kogumikud, siis värsket plaati "10Tõmmet" saab pidada Peade esimeseks tõeliseks albumiks, kus saavad kokku heliline küpsus ja muusikalised ambitsioonid.

Algusaegade folgihõllandused ja kitarrikaiked on arenenud haaravateks ja mitmekihilisteks helimassiivideks, lilleline hipi-pikutamine on piitsa saanud nahksemate rokk-rihmadega. Bändile tunnuslik mitmehäälne vokaal on kapist välja tulnud ja puudu ei ole ka vana-hea indie-loksumine koos pitsitäie enesehuumoriga.

Bändi helipildi elustamisele aitasid kaasa Ans. Anduri löökpillimees Madis Kirss ja Peades bassi taha istutatud Gert Pajuväli, kellega koos moodustubki live-koosseis. Kõik märgid näitavad, et purskav ja suitsev ketas on valmis hoogsaks veeretamiseks.

Eelkuulamine on selleks korraks lõppenud! Tänud kuulamast, kohtume esitluskontserditel!

3Pead uus album „10Tõmmet“ ametlikuks ilmumispäevaks on täna, 10. juuni 2013. Suuremast osast plaadipoodidest leiate albumi hiljemalt kolmapäevast, kuid kel isu suurem, see peab sättima sammud Biidi poole. Plaadi annab välja Peade kodu-leibel Eesti Pops.

Esitluskontsert toimub reedel, 14. juunil Von Krahlis, kus lisaks Peadele esitlevad värsket plaati ka Picnic ning Marten Limbach. Koos esitlejatega astub teatrisaalis üles veel Zebra Island ning all baaris hoiavad peotuju üleval Eesti Popsi Dj-d, Madis Aesma, Rein Fuks ja Rain Tolk. Vaata lisaks: http://www.rada7.ee/yritus/70290

Veel artikleid