Kuula: Liblikas – “Unholy Moly”

Kirjutas Rada7.ee
Sildid
03-09-2017


Liblikas on südantsoojendav rockbänd Tallinnast, kes haarab vaimutoitu psühh-proge-stoner maailmast. Pärast 2014. aasta lõpus ilmunud EP-d “Mothers’ Finest” on bänd eeskujulikult Euroopa piires suuremate ja väiksemate nimedega ühes tuuritanud ning selle kõrval keskendunud värske kõrvanaudingu tootmisele ja maitsestamisele.

Uus album on nüüd valmis ning ilmub 4. septembril. Varasema materjaliga võrreldes on “Unholy Moly” helikeel mitmekülgsem ja looming dünaamilisem. Kõrbemaigulised rifid ning kitarriharmooniad on sõbraks saanud süntesaatori- ja orelihelidega, vokaalide inspiratsioon ulatub Iggy’st-Bowiest Gojirani.

Radaseitsmest saab aga värsket teost kuulata juba täna. Head kuulamist!

Suur tänu kuulamast! Eelkuulamine on selleks korraks läbi. Kohtumiseni Liblika kontsertidel!

Plaat on salvestatud Lätis, Valmieras. Miksis Martin Kikas ja masterdas Lauri Liivak. Kujunduse tegi Maari Soekov. Asjaosaliste asjakohased kommentaarid:

Maari Soekov: “Plaadikujundus sündis sujuvas koostöös muusikute endiga. Põrgatasime bändiga ideid edasi-tagasi, visuaal leidis lahendusi muusikast ning lainetus ise korraks tagasi ka lugude enda loomisprotsessi. Inspiratsioon tuli liblika tiivul kulgeva alateadvuse vabadest assotsiatsioonidest, sekka sai segatud viiteid ürgsetele anima ning animuse arhetüüpidele. Põhjala pimedad ööd, mille jooksul kujundus valmis, jätsid oma jälje teoste koloriiti ning tunnetusse.”

Lauri Liivak: “Elame huvitaval ajal, kus taas on raadioeetri ja EDM-pidude varjus üles kasvanud uus põlvkond noori inimesi, kelle jaoks on olulisim muusika ise, selle kõla ja selle tähendus. Funktsionaalne pop- ja rockmuusika on taas vastandumas, kitarristi heroilismüütilise kuju hägused piirid selginemas. Liblikas on bänd, kes tuletab meelde, et muusika ei kuulu mitte muusikatööstusele, artistidele ja DJ-dele, vaid meile, kuulajatele, kelle vanaisad kasvasid üles kuulates Black Sabbathit, Hendrixit ja Frank Zappat ning kelle isad kuulasid Metallicat ja Kyussi. Kuulake, mis nendel noortel meestel meile öelda on. Pikka lendu, Liblikas.”

Martin Kikas: “Tutvusin materjali ja ühtlasi bändiliikmetega ühel vesisel veebruari hommikul Telliskivis ansambli proovikas. Ma valetaks, kui ütleks, et mul polnud mingeid eelarvamusi, just materjali suhtes, mis töölaulale end ilmutamas oli. Aga peale esmast toore salvestise mekkimist olin pehmelt öeldes veidi üllatunud, kui laia muusikalise variatsiooni ja žanrivabadusega see seltskond ennast väljendas. Kõnealust albumit, mida mulle kevadel kokkumängida usaldati, julgeks ma nimetada ühtlasi üheks huvitamaks ja vabamaks rockalbumiks, mis sel kümnendil Eestis tehtud on. Kirjeldada on siin oi kui palju, aga kui tahate kuulda ühes loos nii Frank Zappat kui Metallicat, siis ostke lihtsalt see album ja olete ühe muusikalise seikluse võrra rikkamad!”

Telli album siit: https://liblikas.bandcamp.com/

Veel artikleid