Body Machine Body 2017 esinejate ülevaade


Mu daamid ja härrad, see juhtub taas – Body Machine Body VII toimub juba sellel laupäeval armsaks saanud lokaalis Kultuuriklubi Kelm! Tänavuse festivali peaesinejad on Kanadast pärit tribal rütmidega vürtsitatud industrial kvintett iVardensphere ja Suurbritanniast tulev ESA: Electronic Substance Abuse, kes seob dark-electrot rhythmic noise’iga. Lisaks toetavad festivali veel 5 esinejat Soomest, Eestist ja Lätist – festivalikorraldaja Anders Melts valis kõigilt välja ühe loo, et tutvustada menüüvalikut.

iVardensphere (Kanada)
(Metropolis Records/Synthetic Sounds)

"Korralik vedamine, et selline Kanada supergrupp saab sel aastal Body Machine Body’l üles astuda. Scott Fox ehk bändi ninamees ja loominguline jõud on seni üllitanud 5 kauamängivat pluss teinud palju koostööd teiste oma ala meistritega. Hetkel kuuluvad iVardensphere’i viieliikmelisse koosseisu muuhulgas Yann Faussurier Iszoloscope’ist ja Jamie Blacker ehk ESA. Tribal rütmid, karmi kõlaga vokaal, etno-osakond, analoogbassiliinid ja massiivne astumine – need on vaid mõned bändile iseloomulikud elemendid. iVardensphere kõlab nagu ei keegi teine dark-electro maailmas."

www.facebook.com/ivardensphere
www.youtube.com/user/iVardensphere/videos

ESA: Electronic Substance Abuse (Suurbritannia)
(Tympanik Audio, WTII Records)

"Peale seda kui härra Blacker eelmise sajandi lõpus erinevates ekstreemmetal bändides musitseeris, otsustas ta jätkata ta üksi ning kanda sama vibe’i edasi elektroonilisse muusikasse. 2002 aastal sündiski ESA ja sõi end kiirelt oma mõjuvate ideede ja sünge saundiga rhythmic noise’i skenesse. ESA puhul on alati olnud äge see, et tema muusikas on meloodiad ja atmosfäär olulisel kohal. Sealjuures kaotamata truudust rütmimüra ja tantsumuusika vastu. Puhas energialaks!"

www.electronicsubstanceabuse.com
www.facebook.com/ElectronicSubstanceAbuse

Podruga (Läti)
(Artsound Records)

"Säravaim uustulnukas Lõunast! Nagu nuga, kahvel ja lendav taldrik, kuhu on serveeritud kosmilise garneeringuga tumeelektrot, unelevat naisvokaali ja keel põses post-sovetlikku tunnetust. Ilusad sündipopilikult meeldejäävad viisid ja hõljuv atmosfäär. Justkui Miss Kittin ja The Hacker oleks taassündinud Lätis. Ei saa mainimata jätta, et duo naispool Alise on ka retsilt andekas DJ, aga sellest juba tulevikus."

https://podruga.bandcamp.com/
www.facebook.com/podrugamusic

Dmitry Distant (Läti)
(Electronic Emergencies, Crimes Of The Future)

"Laiema muusikamaitsega meest kui Dmitry annab otsida. Kogu oma hea maitse suunab ta aga suht piiritletud ja minimalistlikku electro väljundisse Dmitry Distant. Paiguti happeline ja valdavalt tume. Müstiline ja vaata et lausa okultistlikki. Härra on üllitanud oma muusikat lugematul hulgal erinevate leibelite alt ning kõikvõimalike formaatide peal. Aastaid tagasi oli toona veel Moskvast pärit Dmitry DJ-na puldis ka Beats From The Vault üritusel, nüüd aga oma loominguga ning livena BMB’l. Sellest saab üks korralik analoog-etteaste olema!"

https://soundcloud.com/dmitrydistant
https://www.facebook.com/dmitrydistantmusic

Cardinal Noire (Soome)
(EK Product)

"Raske uskuda, et nad tulevad siit samast üle lahe Soomest ning alustasid oma bänditegemist alles sellel sajandil. Cardinal Noire teeb väga kurja ja kirjut electro-industriali ja seda just samas võtmes nagu nende eelkäijad Skinny Puppy, Numb ja Front Line Assembly. Neis pole põrmugi kaubanduslikkust ega halastust. Konti murdev ja verd tarretav küte. Sobib kindlasti ka kitarrisema industriali austajatele, mis sest, et traate asendavad rajud sündisaundid."

https://cardinalnoire.bandcamp.com/
www.ekproduct.com/artists/cardinal-noire
www.facebook.com/CardinalNoire


Crash Test Money (Eesti)
(Trash Can Dance)

"Kirjeldamaks oma loomingut kasutab looja ise kahte sõnapaari: äge/emotsionaalne ja agressiivne/tume. CTM muusika kõlab nagu Sheffieldi industrial kohtuks Detroidi technoga, lisandina mahlakad jutusämplid ja maitsekas helikeel. Täpselt selline artist, kes just Eestist veel puudu oligi."

https://soundcloud.com/crash-test-money
https://crashtestmoney.bandcamp.com/


Martians (Eesti)
(Trash Can Dance)

"Darkside ehk kolmeliikmelise kontsertkooslusena Martians on vast sel aastal vaatamata oma nimele kõige helgem artist. Martiansi tumedam pool on eelkõige just looja poolt vaadatuna. Ise nimetab Darkside oma muusikat electrofunkiks. Selles on nii vanakooli Kraftwerki tõugu electrot kui isegi Scooteri ohtu hardcore technot. Eelkõige on tunda aga just 90ndate alguse breigimuusika taaskehastust. Bomfunk MC’s, Music Instructor jt. Minimalistlikule biidile ja vokoodervokaalile lisanduvad laval trummid ja elektrikitarr. Raske on midagi põnevamat ette kujutada."

https://soundcloud.com/drxid

Festivalipiletid eelmüügihinnaga 14€ on saadaval Kultuuriklubis KELM, Vene 33. Internetipiletid hinnaga 15€ on müügil leheküljel https://bodymachinebody.bandcamp.com. Festivalipäeval on ukselt pileti hind 19€.

Veel artikleid