Intervjuu Soome indie-pop bändiga French Films

Kirjutas tinto
22-03-2011

French Films on värske Helsinki viisik, kelle surfi ja post-pungi mõjudega ning tugevate meloodiatega muusikat on võrreldud selliste uuema põlve indie-bändidega nagu The Drums ja Wavves. 2010 sügisel ilmunud EP “Golden Sea” on saanud suurt tähelepanu muusikablogides üle maailma ja bändi on mitmetes aastalõpu indie-kokkuvõtetes nimetatud “kuumaks uueks tulijaks”, keda tasuks 2011. aastal silma pidada. EP nimilugu on saanud tähelepanu ka Pitchfork’i veebilehel. Kevadsuvel ilmub EP lisalugudega versioon ka Jaapanis ning bänd plaanib anda rohkelt kontserte Euroopa festivalidel ja klubides, et tutvustada lugusid oma selle aasta lõpus või 2012.a. alguses ilmuvalt debüütalbumilt.

French Films esineb reedel 25.3.2011 kl 00:30 Tallinn Music Weeki’l, Odessa Popi showcase’il Mustpeade Majas.

Rada7 küsimustele vastas Johannes (laul).

Poisid, kes te olete? Mida te peale French Films’i veel teete? Kirjeldage natuke oma argielu Helsingis.
Tead, ei midagi erilist. Lihtsalt veedame aega sõpradega, käime palju väljas, vaatamas teisi bände ja muu selline.

Olete viis noort Soome meest, kes mängivad rõõmsameelset muusikat. Märgates teie kirjelduses sõna “surf”, tuli muidugi esimesena meelde Beach Boys. Millised on teie suurimad muusikalised mõjutajad? Kuidas need on teie elu muutnud?
Kuulame kõike, mis on hea. Kuigi me kuulame paljusid samu artiste, on igaühel ka oma lemmikud. Noorena vaimstusime kõik hip-hopist. Me armastus muusika vastu sai alguse sellest. Wu-Tang Clan’il on meile suur mõju olnud. Bändid nagu The Strokes, Mando Diao ja The Libertines panid meid tahtma ka ise bändi teha. Muusika ajaloost on meile suurt mõju avaldanud The Beatles, The Beach Boys, The Smiths, The Jesus And Mary Chain, Joy Division, The Stone Roses jne

Kui mõtlete erinevate skenede peale Soomes, kuhu peate end kuuluvaks? Milliste teiste Soome bändidega end võrdleksite?
Raske öelda. Ei meenugi kedagi sarnast.

Kujutage ette, et istute kohvikus ja kuulete juhuslikult kampa kõrvallaua noormehi rääkimas teie bändist, kuid te ei kuule päris täpselt, mida nad räägivad. Mis on see, mida teile meeldiks kuulda, et inimesed French Films’ist räägivad?
Mida iganes nad parasjagu mõtlevad. Peaasi, et ausalt.

Mis on teie bändi suurim nõrkus?
Kaldume mõnikord liialt keskenduma pisiasjadele.

Bändidele räägitakse tihti, et edu saavutamiseks peab neil olema kindel eesmärk. Oma metsikumates unenägudes, kuhu te arvate, et French Films võiks ühel päeval jõuda?
Saada heaks popbändiks, mida mäletatakse ja kuulatakse veel ka 68. sajandil.

Te andsite välja oma debüüt 12” EP 2010.a. sügisel ja saite küllalt suurt tähelepanu muusikablogides. Kui te suudate nii mõelda, siis mis on teie jaoks olulisem – olla “suur” blogides või saada mainitud nt NME’s?
Mõlemat laadi tähelepanu on oluline. Ühte ei saa teisest paremaks pidada. Blogisid kirjutavad tavaliselt sõltumatud inimesed. See on viis, kuidas tänapeval info uute bändide kohta kõigepealt levima hakkab. Raske on ette kujutada, et keegi ei teadnud varem bändist, mida NME’s haipima hakatakse. Neid kahte on tõesti võimatu lahutada.

Teie esikalbum ilmub veel sel aastal või 2012 alguses. Mida te ootate, et see endaga kaasa toob?
Loodame, et see aitab inimestel meie muusikani jõuda ja et me saame anda rohkem kontserte üle maailma.

Kui tihti te esinete viimasel ajal? On see piisav või unistate rohkemast tuuritamisest?
Saame viimasel ajal aina rohkem laive. Tahaksime esineda niipalju, kui vähegi võimalik.

Mis juhtub Tallinn Music Week’il? Mida teilt oodata?
Head muusikat, head show’d!

Kuula:
http://soundcloud.com/french-films

“Golden Sea” video
http://www.youtube.com/watch?v=4HrysKg1te0

Vaata ka:
www.tallinnmusicweek.ee
www.odessapop.ee

Veel artikleid