Cut Copy: mängime popi hallil, läbiproovimata alal

Kirjutas Rando Tooming
14-03-2011

Täna, 14. märtsil Eestit väisav austraallaste elektro-pop-bänd esitab siinsete fännide rõõmuks kontserdil läbilõike oma loomingust.

Ehkki bänd viibib Euroopas oma kolmanda (ja karjääri tugevaimaks peetava) albumi "Zonoscope" esitlusturneel, tehakse trummar Mitchell Scotti sõnul Eesti esmakülastust silmas pidades live’il lugusid ka varasematelt albumitelt. "Rõhu asetame loomulikult viimase albumi paladele," tähendab ta.

Helget ja samas peavoolupopist veidike nihkes tantsulist elektroonilist muusikat mängivale ansamblile endale tähendab uus album "Zonoscope" loomingus suurt sammu edasi.

"Arvan ise nagu paljud kriitikudki, et tegu on meie karjääri parima plaadiga. Me tõesti püüdsime leida uusi saunde, üleminekuid ja lähenemisnurki. Võimalik, et see oli meie jaoks üldse esimene kord töötada nii tugevalt albumi kui ühtse terviku loomise nimel. Ma tõepoolest ei suuda sellelt eraldi välja tuua ühtegi lemmiklugu," räägib Mitchell.

Ka mitmed positiivse tooniga arvustused soovitavad seda, erinevaid muusikastiile ning -suundi segavat popalbumit kuulata kõrvaklapid peas, esimesest loost viimaseni. Kriitikud, olgu öeldud, on Cut Copy vastu kogu aeg helded olnud. Kuigi Cut Copy varasematel albumitel "In Ghost Colours" ja "Bright Like Neon Love" on suhteliselt pretensioonitu popmuusika, pidasid mainekad muusikakriitikud ka neid märkimisväärseteks saavutusteks. Samuti on nii teise kui ka kolmanda plaadi kohta öeldud, et need on paremad kui eelmine – areng jätkub."

Mitchell Scotti sõnul nõuab popmuusika hallile, läbiproovimata alale sisenemine võrdselt nii visioone, oskusi kui ka õnne.

"Cut Copy ei kirjuta uusi lugusid ninapidi koos, vaid pigem igaüks eraldi kusagil omaette pusides. Vähemalt mina kirjutan oma lood nii," pahvatab ta naerma.

Tihti võrreldakse Cut Copy intelligentset elektroonilist poppi selliste nimedega, nagu prantslaste Daft Punk ja Air või ameeriklaste sõltumatu plaadifirma DFA artistide, eriti LCD Soundystemiga.

"Ma ise kuulan muusikat nii erinevatest ajastutest, et otseselt ei saa ükski artist mind mõjutada. DFA mõjud see-eest on väga otsesed, me oleme teinud koostööd nende Tim Goldsworthyiga. LCD Soundsytemi Jame Murphyga näiteks kohtusime viimati Austraalias," tähendab Cut Copy löökriistamängija.

Cut Copy Euroopa tuuriga on bänd enda sõnul ülimalt rahul. "Vastuvõtt on olnud super ja aina paremaks läheb," ütleb Mitchell Scott.

Tallinnas Rock Cafés esineb Cut Copy täna, esmaspäeval, 14. märtsil.

Rando Tooming, Õhtuleht
Fotod: Magnus Aske Blikeng, eelmise nädala Manchesteri kontsert

Veel artikleid