Hypnobooster

Kirjutas Trash
16-12-2010

Mauno Meesit (Sinine)

"Hypnoboosteri nime taga peituv on kahtlemata midagi põnevat ja paljude jaoks uut Eesti muusikas ja disainis. Muusikas tunneb ära küpse käekirja ja suurepärase stiilitunnetuse žanrite segamisel ning helge ja naiivse ilu teadliku segamise musta huumori ja irooniaga. Justkui elu ise oma erinevate varjunditega ja mõtetega, mis ühe autori peas liiklevad.

Kujutava loomingu osas on näha, et oodatud tulemuse nimel on detailide osas palju tööd tehtud, samas ei ole sellel töö maitset küljes vaid pigem peegeldub nendes mustrites ja kujutistes mingi omamoodi rahulik korrapära ja leitud sisemine tasakaal, vähemalt selle otsimine kindlasti. Elagu Hypnobooster!"

Gert "Trash" Moser (Trash Can Dance)

"Uue aasta lähenedes tutvustatakse ikka neid tegijaid kes järgmisel aastal tugevalt tulevad ning mina isiklikult panustaks muusika ja multimeedia vallas nimele Hypnobooster. Mees teeb kauneid seinamaalinguid mille graafilised lahendused sobiksid samahästi ka trükiprindi jaoks postrite või CD kaante kujunduses ja kujutan juba ette kuidas Hypnoboosteri loodud kuvad kutsuvad popsuvendasid kivirokki kuulama või kõditavad indiemehi õrnast kohast ilumuusika plaadile ilu lisamas. Lisaks animatsioonid ning muusika.

Nelja kodulehele üleslaetud loo järgi otsustades on just muusika projekti kõige tummisem osa. Samamoodi nagu kogu Hypnoboosteri olemus sirutab oksi mitme erineva kunstiliigi suunas, nii harali ajab end ka üks selle väiksem osake, pakkudes läbi nelja pala erinevaid kõlakirju alates trip-hop´ist, tumedamast elektrost, doomipuudutusest ja emakeelsetest popviisidest kuni USSR vanadest ulmefilmidest tuntud helideni, b-kino sämplinguteni ning Laibach´ile omaste võimsate, kangelasi ülistavate, pompöössete helideni. Mitmekülgsus aga töötab ja kui poole rohkem lugusid lisaks, nii ühe korraliku plaadi jagu, siis töötaks vast veelgi paremini. Kuulad, tantsid, naerad ja poetad pisara – ilu jagub mitmele meelele.

Lõpuks on aga Hypnobooster ikkagi ühtne vorm autori loome väljendamiseks. Animatsioon kasutab taustaks muusikat ning graafikat, graafilisi töid tutvustavad klipid muusikat ning animatsiooni, tänavakunst ammutab samuti inspiratsiooni muusikast ja vastupidi, helideks valatakse teiste vormide jaoks loodud ideid ning hingevõbinaid. Ideaalis oleks Hypnoboosteri ilmuv CD ohtra autoripoolse visual-art´iga kaantel, humoorikate "manifestatsioonidega" siselehel, multimeedia plaadiga mis ühes masinas mängib head elektroonilist muusikat ning teises lisaks animatsiooniklippe ning ära ei ütleks ka linnakaardist kus punaste täppidega märgitud autori vandalismiaktid, ehk hallust peletavad tänavakunstitööd. Jään sellist toodet huviga ootama. "

Sten Tigane (Highmachine)

"Hypnobooster on kosmiline nähtus, mis inimese ja looduse maailmas seisab kui Loomingule püstitatud monument. Lõpmatutes kujundites ja värvides toimuv muusikaline klaasikillumäng annab kuju visuaalsele fantaasiale ning muutub nähtavas kunstis atmosfääriliseks heliteoseks. See on loomise armastus ja armastuse loomine maailmas, mille nägu paistab sellisena, nagu vaataja seda näeb."

Mart Kalvet (Taak)

"Kujutle, et oled süüdanud küünlad, libistanud Type O Negative’i niiskemate palade kogumiku plaadimängijasse, jootnud oma südamedaami väärisveinist švipsi, aga ei jõua talle veel keelt kõrva ega kätt pihiku alla ajama hakatagi, kui teid segatakse — küll eksib uksega tuikuv Enya, küll on Alumiiniumil, su sädeleval sõbral, vaja just nüüd laenata korgitseri, küll marsivad kušeti tagant mööda varjud aja sügavustest, vilistades laserkorpuse surmamarsilaulu aastast 2323.

Saatusliku nipiga küsimuste valangus mõistad kainestava selgusega, et keegi varastab Su unenägusid ja pressib neist salaja maailma parimat tasuta muusikat.

Isegi kui veerandtunnine eelmaik on veel ilmumata albumi parim osa, näitab Hypnobooster sellega suunda tulevikku, kus kõik tarbijad oma muusikalisi eelistusi iga päev ümber vaatama peavad."

Hypnobooster

Hypnobooster mp3 download

Hypnobooster Scarabeus animation

hypnobooster@hypnobooster.com

Veel artikleid