Gram-of-Fun: ““Getaway” on positiivne hetk muidu keerulisel ajal”

Kirjutas Britt Randma
Sildid
02-11-2018

Foto: Taaniel Malleus
Möödunud suvel mitmete festivalide (Sweet Spot, I Land Sound, Juu Jääb) lavadel üles astunud ja positiivset vastukaja saanud ansambel Gram-of-Fun andis täna välja oma esimese ametliku singli "Getaway". Bändiga tuttavaks saamiseks kuula nende uut lugu ning lisaks vastavad nad seitsmele kiirele küsimusele.

Kes või mis on Gram-of-Fun?

Phil: Isegi kui me laval astume üles kuuekesi kooseisus Muudu, Philgood, Jaan Jaago, Kristel Aaslaid, Kostja Tsõbulevski ja Raul Ojamaa, siis meie endi jaoks on Gram-Of-Fun laiem idee – võiks öelda sarnaselt mõtlevate muusikasõprade kommuun, kus erinevate valdkondade (DJd, produtsendid, muusikud, lauljad, helirežisöörid, lahedate brändide esindajad Eestis jne) inimesed teevad koostööd muheda creative-keskkonna loomiseks.

Kuidas ja kust sai alguse teie ühine muusikaline teekond?

Jaan: Läbi sõpruse ja armastuse erinevate muusikastiilide vastu. Esimene tuumik GOFist (Muudu, Jaan Jaago ja Philgood) said tuttavaks vinüülimängijate taga, kus toimus sõprus esimesest plaadikeerutusest. Sealt viis teekond juba ise meid edasi muusika produtseerimise juurde, kus alustuseks tegime lihtsalt oma töötlusi meile sümpaatsetest lugudest.

Muudu: Sealt edasi originaal looming, soulful-laulja, bassimees ja kitarrist .. smth smth smth .. Kristel Aaslaid, Raul Ojamaa ja Tsõbu ning täna siin me oleme.

Mis on teie muusikale iseloomulik ja milliste artistidega maailmas sarnanete?

Kristel: Ei taha ühelegi stiilile peatuma jääda, vaid katsetada kõike, mis antud hetkel meelel ja keelel.

Jaan: Artistidest oleme alt üles vaadanud nimedele nagu Jamiroquai, Roisin Murphy, Gorillaz, Kaytranada, Tuxedo, Thundercat jne. Üldiselt kuulame väga palju erinevat mussi, aga jagame tugeval määral ühist arusaama, sellest, mis on hea ja mis meile meeldib. Kui kellelgi meist on mingi uus track teistega jagamiseks, siis reeglina tekib üksmeel, et see on rets.

Kust leiate ja ammutate inspiratsiooni? Muusikaliselt ja igapäevaselt.

Jaan: Toidust!

Phil: Jep, Jaani näol näiteks on meil tegemist meie bändi personal-chefiga, kes bändilaagrites ja ühistel koosviibimistel toiduga meie loomeprotsessil leeki all hoiab.

Muudu: Muusikalise inspiratsiooni koha pealt on meil Türi tänaval aastatega tekkinud ideaalne kommuun sõpradest muusikutest. Sellises keskkonnas pead liikuma ainult paar ust edasi, et leida eest keegi, kes loob midagi, mis inspireerib sind ennast olema produktiivsem ja rõõmus selle idee üle, et me oleme elus kohas, kus saame oma parimate sõpradega koos mussi teha. Lisaks on õhus pidev sõbralik konkurents ja puit, mis meie endi jaoks aitab hoida jalad maas.

Millest räägib lugu ”Getaway”? Kui peaksite lugu kirjeldama ühe omadussõnaga, siis mis see oleks?

Muudu: Meie jaoks on “Getaway” positiivne hetk muidu keerulisel ajal, kus leiad jõudu, et mõista: “Fuck this shit, aitab, ma vajan restarti!”.

Phil: Kurbrõõmus. See kusjuures oli "Getaway" demo algne nimetus.

Mis on teie jaoks see koht, kuhu on hea põgeneda ja kus on alati turvaline ja mõnus?

Kristel: Stuudioruum, kus kõik mõtted ringi ujuvad ja kus me need saame võrku püüda. Siin on alati kõige mugavam ja rahulikum – isegi kui kõik ümberringi on kaootiline. Tore on koos ajada lolli juttu, tarka juttu – mida iganes. Iga mõte mis esialgu võib pisike tunduda, saab tänu teistele järsku suureks. Siin on see bänd sündinud ja kodus on ju alati hea.

6. novembril soojendate Rock Cafes ansamblit Jungle. Mis on teie ootused tulevale kontserdile ja mida huvitavat pakute kohale tulnud publikule?

Phil: Vaibi ja tantsu! Kuna Jungle on üks meie viimaste aastate lemmikbändidest, siis samapalju kui oleme elevil võimalusest nendega lava jagada, ootame nende live’i.
Foto: Taaniel Malleus

Veel artikleid