Nädala muusikapai nr 94

MuriMuusikapai on radaseitsme iganädalane ports muusikasoovitusi, kus toome välja viimasel ajal kõrvu jäänud põnevaima kraami. Seejuures võib pai olla ka vastukarva – värskete lemmikute hulgas võib olla ka midagi uskumatult halba või muljetavaldavalt masendavat.

Orbital – "Hoo Hoo Ha Ha"

Marko "Mörö" Matvei: Pole paremat aega kui praegu, et rääkida vanast heast kokku-lahku Orbitalist. Põhjuseid 2 – esiteks ilmus hiljuti vanameistrite tutikas LP Monsters Exist ning teiseks esinevad elektroonikageezerid juba sel laupäeval värske laiv-kavaga siinsamas lähedal, Stockholmis. Album on üllatavalt kaasakiskuv, muide, ning lisatud “ma-ei-saa-aru-mis-krdi-tsirkus-see-on-aga-fuck-miks-ma-äkitselt-tõmblen-nagu-ratta-peal”-tüüpi Hoo Hoo Ha Ha kirjeldab seda ehk veel paremini kui ma ise.

Night Verses – "Vice Wave"

MC STan B: Ei tasu albumeid suvel välja anda. On oht, et jääb märkamata ja avastatakse alles talvel. Sel nädalal on minu poolt… ma nüüd ei teagi… mathcore? Progcore? Ühesõnaga, äge instrumentaalbänd Night Verses, kelle täispikk "From the Gallery of Sleep" ilmus juuni lõpus ja nüüd isegi trügib selle aasta Top 20sse. Soovitan tungivalt!

Winny Puhh – “Bussis”

Ivo: Siitpoolt seekord Winny Puhhi värske audiovisuaalne teos, mis küll ilmselt levib jõudsalt nii või teisiti. Jääb ainult üks küsimus – kas “bussis”/”pussies” kõlasarnasus oli taotluslik?

Sammalhabe – "kosmoswow (ft. smuv OD)"

Ester: Mikrokosmose seeneniidistikuräppar Sammalhabe on välja paisanud uue minialbumi
"james_". Ükski lugu veel nii naha alla pole pugenud kui eelmine lemmik "Zombi", aga ei näe hetkel ka põhjust, miks mitte uuele materjalile veel nii mitmegi kuulamiskorra jagu võimalust anda.

Kui äsja lõppenud eelkuulamises olnud albumit kirjeldati kui “soe, voolav, hinge puudutav ja lihtsalt väga ilus”, siis järgmisel nädalal eelkuulamises olev kraam on kindlasti samuti soe, voolav, hinge puudutav ja lihtsalt väga ilus, aga noh, natuke teistmoodi. Nimelt valmistub tutikat EP-d ilmutama Beyond The Structure – detsembris ilmuv “Mechanical God” on kiire ja konkreetne ning sisaldab peaaegu 20 minutit death-kütet. Nagu heaks tavaks on saanud, soovitab eelkuulamisse tulev bänd kollektiivselt ootusärevuse leevenduseks oma äranägemise järgi uut muusikat.

Sociasylum – “Crossroads”

Art: Väga kõva album ja just see lugu! Need tüübid on minu sõbrad ja ma olen väga uhke nende albumi üle. Väga profesionaalse attitudega bänd ning kvaliteetselt tehtud UG album – seda Eestis väga tihti ei näe. Alati hea meel nendega lava jagada!

Slowdive – “Sugar For The Pill”

Roman: Elu on olnud sitaks hektiline viimasel ajal ja see uus Slowdive’i album on mu ravim. Tuletab mulle meelde, et ma olen inimene ja mitte mingi töörobot. Seems to slow me down… Hakkasin uuesti käima parkides jalutamas, kodus rohkem chillima ja vahel isegi jõuan poes käia ja niisama sõpradega suhelda – tavalise inimese rõõmud. Võib öelda, et mida rohkem Slowdive’i ma kuulan, seda vähem asju ma jõuan teha… aga fucking hea on see kodus peale panna ja niisama tiksuda! See lugu on nagu kaitse elektriseadmes – päästab mind läbipõlemisest!

Jonathan Davis – “Basic Needs”

Yaroslav: Mulle ei ole kunagi meeldinud Korn – ei saa üldse seda kuulata. Aga see Jonathani uus lugu kummitas mind väga pikka aega. Ülihea!

Talbot – “Blown”

Mike: Super massiivne album ja sound! Well done!

Veel artikleid