Unleashedi Johnny Hedlund end teistega ei võrdle

Kirjutas Madox
26-02-2009

Viikingikultuuri, eelkristlikku maailmavaadet ning põhjamaist folkloori au sees hoidev Unleashed tähistab kahekümnendat tegutsemisaastat korraliku tuuriga. Väärikas vanus on lubanud bändil olla olulisemate sündmuste tunnistajaks Rootsi death metali skenes. Kui Nihilist 1989. aastal laiali läks, sündis sellest kaks laialt tunnustatud bändi – Entombed ja Unleashed. Paari aasta pärast, mil oli ilmunud Unleashedi esimene plaat "Where No Evil Dwells" mindi Euroopa ja USA turneele juba koos legendaarse Morbid Angeliga. Peale 7-8 aasta pikkust plaadistamist ja tuuritamist võttis bänd aja maha ja järgmine kauamängiv ilmus alles aastal 2002. Viimane, kriitikute poolt äärmiselt positiivset vastukaja saanud plaat "Hammer Batallion" on andnud nime ka käesolevale tuurile, mille Põhja-Euroopa osa raames jõutakse ka Tallinnasse klubisse Tapper.

Bändi laulja Johnny Hedlund vastas kiirelt meiliga saadetud küsimustele ja tulemus on selline.

Mis Unleashedil hetkel käsil on?
Maailmatuur jätkub ning muutume tugevamaks iga päevaga. Kõik on vapustav!

Te olete ühed Rootsi death metali pioneere. Kuidas see teie karjääri mõjutab ja kas tunnete ka teatud survet sellepärast?
Tunneme end hästi. Meie ainsaks surveks on see, et tahame aina paremaid albumeid välja lasta. Meie fännid ei ole muud kui parimad.

Samas, kas olete tundnud, et olete Entombedist ja Dismemberist veidi maas?
Anna üks põhjus, miks ma seda tundma peaks.

Unleashed, Entombed, Grave ja Dismember pole kunagi koos tuuritanud. Kas see poleks hea idee?
Ah? Vaata meie kodukalt 2006 aasta tuuride arhiivi ja leiad sealt „Masters of Death’i“.

Minnes kakskümmend aastat tagasi, mis päriselt juhtus sinu ja Nihilisti vahel? Kas sind visati bändist välja või lahkusid ise?
Nicke Andersson otsustas bändi üksi jätkata ja ma asutasin Unleashedi. Olime tollal noored kutid. Praegu oleme ühed parimad sõbrad ning kui vaadata, kuidas asjad läinud on, ütleksin, et see on hea valik.

Unleashedi karjääri võib jagada kaheks. Mis on su lemmikalbum esimesest perioodist ja lemmik pärast taasühinemist?
Bänd pole kunagi laiali läinud. Tegime pausi 90ndate lõpus, kui plaadifirma meid täielikult hülgas. Samuti vajasime pausi pärast aastaid tuuritamist. Mulle meeldib praegune aeg kõige rohkem. Unleashed pole kunagi olnud nii produktiivne, hea live‘s ja plaadil kui praegu. Sama ütlevad ka meie lojaalsed sõdalased.

Teie stiiliks on teatud määral viking metal. Kuidas hindate enda positsiooni, kui Amon Amarth on saanud tohutu fännibaasi mängides umbes sama stiili?
Sul on õigus – Amon Amarth on viking metal. Nad on suurim nimi. Unleashed aga on Rootsi death metal või viking death metal, kui sulle viimane rohkem meeldib. Seal on vahe ja ma ei hakkaks bändide suuruseid omavahel võrdlema, see oleks perversne.

Kuidas on hetke majandusolukord mõjutanud teid kui professionaalseid muusikuid?
Üldsegi mitte.

Kummas on rohkem viikingi hinge – Volvol või Saabil?:)
Ei kummalgi. Mõlemad on autofirmad, mis on loodud saama võimalikult suurt kasumit.

Mida ootad Tallinna live‘lt?
Ootan näha palju Eesti sõdalasi headbängimas!

Veel artikleid