Kutse tantsule – NOISUF-X!

Kirjutas Diagnoise
24-02-2009

Noisuf-X on saksa dark-electro / noise artist, kes on siiani rohkem tuntud oma vanema projekti X-Fusion’iga. Noisuf-X’i aju Jan L. aga viimasega kontserte ei anna, seega õnneks on juba sel laupäeval “Beats From The Vaulti” ja Raadio2 saate “Röntgen” esitluses võimalus härrat näha Noisuf-X’iga "Rockstar’si" lavalaudadel. Vaid päev enne seda on ametlik ilmumispäev artisti uuel albumil "Voodoo Ritual". Juba 80ndate lõpus alustas Jan L. muusiku ja produtsendi karjääri acid house’i ja techno maastikel eksperimenteerides ning on tänaseks saanud üheks olulisemaks noise’i ja electro-industriali ühendajaks oma alal. Noisuf-X’i muusika on kiire minekuga ja übertantsuline ning samal ajal distorditud saundi ja mürarikka kõlaga, milles leiab omale südamelähedase elemendi nii techno friik kui industriali fanatt. Tulevasel Tallinna kontserdil toetab kütet salapärane teine liige ning muusikast lahutamatud visuaalid. Õhtule annavad hoo sisse kauatehtud kaunikene Sinine ja eesti techno esinumber Raakel. Välja juhatavad peo DJ Shiftwind ja DJ 4-got-10. Mis muud, kui intervjuu kallale. Janile esitasid meili teel mõned kiired küsimused Sander aka Diagnoise ja Anders aka Kuratino.

Räägi lähemalt oma uuest albumist “Voodoo Ritual” (ilmumiskuupäev 27.02.2009) ning selgita, miks oled sellise nime valinud.
Nagu iga NOISUF-X’i album, kõlab ka “Voodoo Ritual” teistmoodi. Industriali elemendid on tagaplaanil, et jätta rohkem ruumi meloodiatele ja efektidele. Kuid leian, et see album on samuti väga tantsitav. “Voodoo Ritual” on ka ühe loo pealkiri. Kasutasin Aafrika voodoo sämpleid, et esile kutsuda tantsu vaimu. Voodoo, olles mikstuur mitmetest religioonidest, sai ka albumi nimeks, kuna ka NOISUF-X on hübriid – segu mitmetest muusikastiilidest, kus industriali elemendid segunevad EBM’i ja techno jms.

Mis on su plaanid, kui “Voodoo Ritual” on ilmunud? Räägi lähemalt tulevikuplaanidest ja -projektidest. Kas sul on üldse ka oma nö tavaelu või koosneb see ainult muusika loomisest/tuuritamisest/DJ’tamisest?
Kõik on muusikaga seotud. Ma miksin ja produtseerin ka teisi bände, sellest ma elatun. Ülejäänud aja ma kas tuuritan, teen enda muusikat, mängin plaate, tegelen oma veebisaitidega või loon hoopis albumi kujundusi. Töötan umbes 12 tundi päevas, kuid kuna olen iseenda ülemus, on see stressi väärt.

Milline su mitmetest projektidest on sulle endale kõige hingelähedasem ja miks?
X-FUSION, kuna see on väga isiklik projekt väga isikliku lüürikaga, sügava atmosfääri ja keerulisemate struktuuridega, samas kus NOISUF-X on lõbusam projekt, et panna inimesed tantsima ja pidutsema. NOISUF-X on mulle väga tähtis, kuid seal ma oma sügavamaid tundeid ei väljenda.

Mis on viimased uudised X-FUSION’ilt ning miks sa X-FUSION’iga live’sid ei anna?
Ma töötan uute lugude kallal, et avaldada selle aasta lõpus uus album. See on mu vihatuim küsimus, miks ma ei live’s ei esine : ). Lihtsalt öeldes, ma ei taha näha inimesi tantsimas, kui ma laval oma sügavatest tunnetest karjun, mis pealegi ei ole eriti positiivsed. Leian, et tantsimine ei ole õige reaktsioon X-FUSION’i muusikale. See on rohkem kuulamiseks ja mõtlemiseks. Samuti on teisi põhjuseid… tervis näiteks. Leian, et sellise live tegemine nagu ma tahaksin, oleks liiga kallis ning parem on mitte kontserte anda, kui teha seda halvasti.

Sul on ka kõrvalprojekt Kombat Unit koos Johan Van Royga Belgia kultusbändist Suicide Commando. Mida saad sellest projektist meile rääkida oskad ning kuidas on plaadi edenemisega lood?
Hehe, jah, see on pisut keeruline. Meil pole kummalgi eriti aega ning ta elab minust umbes 300 km kaugusel, seega me planeerime kõike alles siis kui ta mul juba stuudios külas on. Sellepärast vajab kõik pisut rohkem aega kui eeldaks. Aga loodame, et meil hakkab tulevikus rohkem aega olema, et koos muusikat teha. Eks saa näha.

Sa masterdasid meie naabrite Rosewateri (LV) viimase albumi “Bloodcount”. Kuidas su tee nendega ristus ning mida sa nende muusikast arvad?
Nad kirjutasid mulle emaili ning küsisid, kas masterdaksin nende tulevase albumi, seega me pole siiani päriselus kohtunud. Neil on väga unikaalne stiil, mis mulle meeldib. Leian, et nad väärivad tunduvalt rohkem tähelepanu ning soovin neile tulevasteks reliisideks palju edu.

Millal sa alustasid muusika loomist ning mis instrumente/programme selleks kasutad kui see saladus ei ole? Kes või mis on su suurimad mõjutajad?
Raske öelda, mind mõjutavad paljud stiilid; arvutimuusika (c64 ja Amiga), breakdance, techno, goa, black metal, orkestraalsed soundtrackid ning ka mõned EBM`i artistid. Alustasin 1986 Commodore C64 ning vinüülimängijatega üpris ebaprofessionaalsel viisil.
Hetkel kasutan paljusid erinevaid instrumente. Peamine sekvenser on Cubase, lisaks softisüntidele on mul ka mitmeid rauasünte nagu Virus TI ja vanemaid nagu Roland JD800. Usu mind, liiga pikk nimekiri tuleks, aga kõik saavad kogu varustuse listi vaadata saidilt http://www.noisuf-x.com.

Te esinete Eestis juba sel laupäeval 28.02. Kas plaanite Tallinnas ringi vaadata, olete siin varem käinud?
Ma loodan, et meil on aega, kuna me pole varem Tallinnas käinud ning oleme uutest riikidest ja linnadest väga huvitatud. Enamus show’d on meie jaoks puhas stress, kus me näeme lennujaamu, hotelle ja klubisid ning need mõned vabad tunnid peaks kasutama magamiseks. Kuid vahest on aega ringi käia, külastada lahedaid kohti ja inimestega tutvuda.

Ja intervjuu lõpetuseks, ütle midagi Eesti inimestele, kes tulevad laupäeval Noisuf-X`i kontserdile?
Loodetavasti teete palju lärmi, et tuleks hea pidu ja teil kõigil oleks lõbus!

Veel artikleid