Surnukehad, surfirokk ja reede 13

Kirjutas Rene13
13-11-2009

Reede 13 on üks hirmus kuupäev. Hirmus on ainuüksi asjaolu, et erinevate uurimustulemuste põhjal on tegemist keskmisest õnnetuma(link) või õnnelikuma (link) kuupäevaga. Võta sa nüüd kinni! Aga üks mis kindel – tegemist on teistest reedetest erineva reedega. Ja selle puhul üks teistest rada7 artiklitest erinev artikkel.

Esimese loo kangelased on ametimehed, kelle töö algab siis kui sinuga, kallis lugeja, just tänasel kuupäeval mõni traagilisemat sorti äpardus juhtuma peaks.

Et kasutatud tooni rõhutada, on lõikude vahel lingid pisut teemakohaste ja reipamat sorti muusikapaladega.

Zombina and the Skeletones – Nobody Likes You When You’re Dead

Indrek ja Tavi on tegelnud surmajärgse koristusega aastast 2007. See aukartust äratav kogus surmajärgsust on õpetanud eelkõige üht – inimene on leidlik ka surmas ja seetõttu tuleb eriskummalist ette üllatavalt sageli.
"Mõnikord avastatakse surnukeha alles siis kui selle omanik ei ole mõnda aega elektriarvet tasunud. Veel midagi, mis on tähelepanuväärne – inimesed armastavad üllatavalt tihti kõikvõimalikku kola elamisse koguda: suhkrust karvamütsideni ning ajalehtedest kassiliivani – põhimõtteliselt kõike, mida kokku kanda jõutakse. Teinekord ei mahu ise tuppa äragi."
Sellistel puhkudel ei tule just kasuks, et eriti leidlikud laibad suudavat lasta roisul läbi mitme kihi parketi voolata ja ebameeldiva lõga lambikupliteni lennutamine ei ole neile mingisguseks probleemiks.

Õnneks on olemas spetsiaalne koristuskeemia. Kõige spetsiaalsem hakkab muidugi kõige rohkem rahakotile aga päris majapidamisvahenditega ka läbi ajama ei pea.
Kodukeemiast niipalju, et mõnikord leidub korterites vängeid sidrunilõhnalisi pesuvahendeid. Nende otstarve jääb sageli komseetiliseks, sest need mahendavad laibalehka sedavõrd, et pärast on voodeid ja muud kraami meeldivam jäätmejaama sõidutada. "Põhimõtteliselt on Cillit Bang vere vastu täpselt niisama tugev kui on sellega nühkija biitseps."

Töö nõuab peale külma närvi ka arvestava (musta, veel mustema kui Tavi garderoob) huumorimeele olemasolu.
"Üldiselt me tööd koju kaasa ei võta aga mõnikord venivad tööpäevad pikemaks ja jäätmejaam on hilisõhtul juba kinni."
Niisamuti on teretulnud krooniline nohu.

Deadbolt – Crime Scene

Niigi pentsiku ameti juures on pentsikumate killast juhtumid kui käidavast bürohoonest leiti ennast kaks nädalat varjata suutnud laip ning juhtum külmikuga kui usina kollektsionääri konservikogu sisaldanud külmik mingisugusel põhjusel vooluvõrgust lahti oli ühendatud. Olukord (tõenäoliselt ka lehk) väljusid igasuguse kontrolli alt paari nädalaga."Kui külmikut koristama asusime, pidime selle kõigepealt tühjaks tegema, konserviplekk oli juba nii pude, et sõrmed läksid lihtsalt läbi. Korter asus õnneks esimesel korrusel, seepärast oli roiskunud kraami hea lihtne välja vedada – tavaliselt asuvad meie sündmuskohad viiendast korrusest kõrgemal."

Sündmuskohtade fauna on üldiselt ääretult ühekülgne. Vaglad, kärbsed ja koristajad ise. Esimesena mainitud elukaid näeb sageli. Harilikult on nad kuni sentimeetri pikkused aga ette on tulnud ka kaks korda suuremaid hiidvaklu. "Tihti on vaja kiiresti tegutseda, et nad millegi raske alla ei roomaks, siis aitab peaegu alati saapatallast. Prügikotid peavad ka väga tugevad ja kindlat suletud olema."
Olgu mainitud, et siiamaani ei ole vakladepoolseid rünnakuid inimesele ette tulnud, sest vähemalt esialgu pelgavad nad inimest rohkem kui inimene neid.

Zacherle with Southern Culture on the Skids – Sinister Purpose

Veel artikleid