Search of Sounds tähistab 2.sünnipäeva!

Kirjutas MC STan B
09-05-2012

Juba teist aastat järjest toovad härrased Joosep ja Jörgen Hermaste ning Marko Uuk Eestisse kõige värskemaid alternatiivelektroonika artiste. Korraldajate kõhutunne on olnud üldjuhul nii hea, et kuu-kaks pärast Eestis käiku saavutavad artistid vägagi suure populaarsuse. Võtame kasvõi James Blake’i, kes üle-eelmisel aastal mängis väikeses Balous ja aasta hiljem juba oluliselt suuremas kino Sõpruse saalis. Kuna üritus on väga vahva, siis otsustasingi asjaosalistelt selle kohta üht-teist küsida.

Rääkige alustuseks, mida kujutab endast üritus Search of Sounds? Mis helisid täpsemalt otsitakse?
Joosep: SOS on pidudeseeria, mis keskendub eelkõige alternatiivse elektroonilise muusika tutvustamisele. Proovime saada esinema nii andekaid välisartiste kui ka Eesti omi silmapaistvaid helideloojaid. Kõik uus, kvaliteetne ja huvitav saund on teretulnud.

Kust kohast te nii huvitavaid artiste leiate? Õigemini, kust te teate, et nad kohe-kohe suurteks nimedeks saavad? Selles suhtes, et James Blake, SBTRKT, Hudson Mohawke jpt. on ju täitsa arvestavad nimed
Marko: Põhimõtteliselt on asi selles, et toome neid, kes endale meeldivad. Kuulame palju uut muusikat, erinevaid mixe, saateid, kuid otsime/tuhnime ise netis ringi. Rohkem teevad seda Joss ja Jörgen. Muusika, mis meeldib ja sealt siis läheb edasi. Kas ta sobib ka ja mis võiks tüübist saada tulevikus, seda tegelikult ei tea kunagi. Aga meil on päris palju vedanud
Joosep: Palju uusi huvitavaid produtsente leiab soundcloudi, bandcampi ja plaadipoodide uute releaseide abil.
Marko: Ja me toome just neid artiste ka sellepärast, et tahaks neid isegi näha. Väga palju ei ole selliseid pidusid, kes toovad just selliseid tüüpe kohale, nii et peab ise tegema.

Nii et mõnes mõttes olete võtnud missiooniks ka Eesti publiku harimise?
Joosep: Pigem soovime rohkem kuulajate meeli avardada. Oleks väga hea kui inimesed oleksid rohkem vastuvõtlikumad erinevate helide suhtes.

Ma just mõtlengi, et nišiürituste korraldamine on tegelikult äärmiselt tänamatu töö. Sellepärast vist iga kuu ei kannatakski teha, eks?
Joosep: Iga kuu oleks tõesti pisut keeruline, aga üle ühe kuu ongi paras. Saab igale üritusele korralikult keskenduda ning ei pea vähemalt iga kuu piimapakiga spämmima.
Marko: Joosep räägib läbi ilu. Ega see kerge pole.

Kui saladus pole, siis lisaks eelmistele artistidele, keda te kõige kauem jahtinud olete? Kes oleks hea järgmine verstapost selles üritustesarjas?
Marko: Hea küsimus. Juulikuu artisti oleme pikka aega jahtinud, nii et silmad, kõrvad vaja lahti hoida.

No äkki paar vihjet, kes see olla võiks
Joosep: Pärit on ta USAst ning tema eelmise aasta album on meie kollektiivi üks lemmikumaid

Kuidas teie meelest kohaliku elektroonilise muusika skenega on? Pulbitseb? Tammub paigal? Jõuab trendideni 2 aastat liiga hilja?
Joosep: Väikestes ettenägelikes kogukondades pulbitseb juba pikemat aega, aga massideni jõuab tõepoolest alles palju hiljem. Näiteks, eelmise SoS’i üks peaesinejatest Ol oli arvamusel, et Tallinnas kulub trendideks jõudmiseni pool aastat ja Venemaal aasta. Kohalik skene on meil väga tugev, väga palju head kraami liigub netis ringi.

Kes Eestist viimati kõrva on jäänud?
Joosep: Kõige värskemini on kõrva jäänud vast ЯVRS, kes muidugi juba päris kaua aega tegelikkuses aktiivne olnud http://soundcloud.com/rvrse . Tasub ka kindlasti mainida Together’i klanni, eesotsas Gnahwali, Deyali, 12_12 ja Espiritiga.

Aga räägime nüüd konkreetselt reedesest sünnipäeva üritusest, kus peaesinejaks on Gerry Read. Miks just tema? Mis võlus teid tema juures?
Joosep: Eelkõige võlus tema produktsioon. põhimõtteliselt pärast ta kahe loo,"Untitled" ja "Roomland", kuulamist oli selge, et tema puhul on tegemist väga võimeka ja mitmekülgse produtsendiga. meeldisid ka tema mixid ja fakt et tegemist on alles väga noore artistiga, kes jõuab veel areneda kaugele-kaugele

Kui Krahlis üritus läbi 2. korruse on, siis on raudselt midagi uhket tulemas. Kergitage saladuseloori, mida veel lisaks heale muusikale saab? Pürot? Jalgratastega sõitvaid karusid? Akrobaate? Ohjeldamatut orgiat? Ennenägematuid visuaale?
Marko: Pakume oma külastajatele erinevaid helisid läbi kahe korruse. Ei puudu visuaalid, muusikast tulevat orgasmi ega ka šampust ja kringlit.
Joosep: Usun jah, et Karl Saluveeri visuaalides ei pea kindlasti pettuma ja kel jääb veel 10-pealisest artistide kooseisust väheks, saab edasi minna SoSi sünnipäeva ametlikule äftekale Vabandustis

Traditsiooniliste küsimuste aeg: Mida te viimasel ajal kuulanud olete?
Joosep: Viimasel ajal olen kuulanud päris palju 80/160 bpm-st footwork muusikat. See žanr on viimasel ajal kobedalt muteerunud ning võib kokku puutuda äärmiselt põnevate paladega

Mis on teie lemmik rada 7?
Joosep : Albumite puhul peaks märkima Machinedrum – GBYE ning 7"-dest peaks ära märkima Jameszoo – Leaf People

Veel artikleid