Rufus Wainwright jõuab Tallinnasse Malcolm Lincolni värske plaat kaasas

Kirjutas Rada7.ee
24-05-2010

Laupäeva õhtul kohtus Oslos Rufus Wainwrightiga* Malcolm Lincolni* Robin Juhkental, et rääkida telekaamerate ees maailmakuulsa laulja- lugudekirjutajaga muusikast, tuuritamisest ning ka oma värskest debüütalbumist „ Loaded With Zoul“, mis ilmus eelmisel nädalal maailma suurima muusikakompanii Universal Musicu alt.

vasakvasakKanada ja Eesti staaride kohtumine toimus kuulsas Oslo kontserdikohas Rockefeller Music Hall , kus Rufus Wainwright andis eile õhtul oma värske kauamängiva „ All Days Are Nights: Songs For Lulu“ raames toimuva turnee järjekordse väljamüüdud kontserdi. Robin Juhkentali jaoks oli see esimene kord intervjueeritava asemel hoopis intervjueerija rollis olla ning kaks andekat lauljat-lugudekirjutajat sattusid omavahel kohe jutusoonele. Vestluses Robiniga selgus, et Rufus Wainwright ootab Tallinna kontserti erilise elevusega ning peab Eestit oma tuuri kõige eksootilisemaks sihtkohaks. Rufus Wainwright oli kursis Eesti kommunistliku minevikuga ning tundis siirast huvi meie riigi käekäigu vastu, juttu tuli ka Arvo Pärdist , kelle suur austaja Wainwright on.
Robin Juhkental kinkis Rufusele ka verivärske Malcolm Lincolni debüütalbumi „Loaded With Zoul“, mida Wainwright lubas kindlasti oma turnee ajal kuulata, rõõmustades, et nad jagavad sama plaadifirmat. Wainwright avaldas Robinile tunnustust, et Malcolm Lincoln sai oma esimese albumi Universal Musicu laadse võimsa muusikakompanii alt välja anda ja jagas Eesti kolleegile natuke ka oma kogemusi ja nippe rahvusvahelise muusikaturu kohta.

Ligi 10-minutilist täispikka intervjuud, milles tuleb lähemalt juttu Rufus Wainwrighti kontserdist, tuurist ning mõtetest ja tunnetest uue albumi „All Days Are Nights: Songs for Lulu“ kohta, saab näha esmaspäevases ETV hommikusaates Terevisioon .

paremparemTunnustatud Kanada laulja-lugudekirjutaja Rufus Wainwright annab oma uue albumi Euroopa-tuuri raames kontserdi TÄNA, 24. mail Tallinnas, Nokia Kontserdimajas. Intervjuus Robinile rääkis Rufus, et kontserdi esimeses osas ootab ta publikult täielikku vaikust ning palub mitte plaksutada – oluline osa sellest etteastest on Guardiani poolt meie aja üheks olulisemaks kunstnikuks nimetatud Douglas Gordoni filmil, mis kuvatakse kontserdisaali hiigelekraanile. Kontserdi teine osa on salongilik ja meeleolukas – R ufuse tuntumad lood vaheldumisi teravmeelse artisti sädelevate kommentaaride ja lõbusate jutustustega. „Rufus Wainwright on tõeliselt peenetundeline muusik, samas ka super meelelahutaja – riietatud dramaatilisse kostüümi, taustaks moodne visuaalkunst, viib ta kuulaja hoobilt oma maailma“, kommenteerib Eesti Laulu peaprodutsent ja Raadio2 juht Heidy Purga, kellel õnnestus ka laupäeval Oslos kontserdist osa saada.

Rufus Wainwrighti intiimne stiilipuhas soolokontsert toimub täna õhtul, 24. mail Nokia Kontserdimajas , uksed avatakse 18:00 ning kontsert kahes osas algab 19:00. Piletid on saadaval Piletilevi ja Ticketpro müügikohtades ning enne alguse Solarise Keskuse Ticketpros. Kontserdi korraldab Musiccase OÜ.

* Geniaalne laulja-lugudekirjutaja Rufus Wainwright, kelle ekstravagantselt külluslik ja teatraalne, samas tundlik ja maitsekas muusika on mõjutatud nii ooperist ja kabareest kui folgist ja estraadist, Edith Piafist, Judy Garlandist, George Gershwinist, Johann Sebastian Bachist, on nimetatud korduvalt meie aja parimaks lauljaks ja lugudekirjutajaks ning just läbi Rufuse on taas kuuslaks lauldud ka legendaarne Leonard Coheni lugu „Hallelujah“.
 
*Malcolm Lincoln on värske elektroonilise popmuusika kollektiiv, keda iseloomustavad hoolikalt, lausa täiuslikkuseni lihvitud sünkroonliikumine, galantsed kostüümid ja ansambli juhtfiguur Robin Juhkentali eriline hääletämber. Basskitarril lisab hoogu Fretless Rämbu a.k.a Madis Kubu. Malcolm Lincoln võitis zhürii ja rahvahääletuse tulemusel Eesti Laul 2010 konkursi ja esindab Eestit looga „Siren“ Olsos toimuval Eurovisioonil. Bändi debüütalbum „Loaded With Zoul“ reliisiti 20.5. füüsiliselt esialgu Skandinaavias ja Baltikumis ning digitaalselt üle maailma.

Veel artikleid