Rabarock 2011: suurem kui kunagi varem

Kirjutas ivo
14-06-2011

Järvakandis leiab 17. – 18. juunil aset juba kuues Rabarock, mis seekord on suurem kui kunagi varem. Festivali alguseni on jäänud veel vaid neli päeva ning avapäev reede on Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituudi andmeil sellel nädalal esimene vihmavaba päev. Telgid ja lavad kerkivad täiesti uue plaaniga festivalialal juba nüüd. Nii suure festivali korraldamine pole just lihtne ning kõik korraldajad on hetkel mattunud töösse, kuid sellegipoolest palusin festivali peakorraldajalt Kristo Rajasaarelt paar kiiret kommentaari.

Kristo RajasaareKristo Rajasaare

Kuidas hetkel tundub, kas aastane paus tuli kasuks? Miks otsustasite festivali hoopis suuremaks paisutada, mitte veidi kokku tõmmata?

Kristo: “Mitte miski poleks soosinud eelmisel aastal tegemist, paus oli tiimile ka puhkuseks oluline, kuna festivalitegu on kõik need aastad käinud une arvelt. Uus tulek suuremana ja uhkemana ikka selleks, et võimalikult palju erinevat musa peale mahuks. Kokku tõmmata… ei olnud isegi vist arutlusel kordagi.”

Rabarockile on sel korral oodata 29 artisti meilt ja mujalt. Selleaastasteks peaesinejateks on drum ‘n’ bassi ja elektroonilise rocki esindaja Pendulum (AU), post punk legend Public Image Ltd. koos solist John Lydoniga (UK) ja alternatiivrocki esindav Filter (USA). Lähinaabrite poolt on esindatud Soome pop-rock ansambel Sunrise Avenue. Veel astuvad välismaistest artistidest lavale kultuslik doom-metal bänd Electric Wizard (UK), skandinaavia hard-rock ansambel Mustasch jne.

Kas sel aastal huvi ka mujalt ehk suurem? Pendulum-Filter-PIL pole ju oma teemas mingi tagasihoidlik kombo.

Kristo: “Lätist ja Soomest tuleb ikka, soomlasi ilmselt meelitab ka lisaks line-up’ile Rabarocki pileti, telkimise ja õlle odavus võrreldes Soomega.”

Lisaks veel hulk kodumaiseid artiste, kellest peaesinejate ritta kerkib sel aastal Rock-Hotel, kes tuleb lavale oma 1983. aasta esikalbumiga, veel saab näha Tallinn Music Weeki peaauhinna võitjat ja Ivo Linna lemmikbändi Ewert and The Two Dragons, Rabarocki majabändi Metsatöll, täiesti uue kavaga esinevat Põlva punkrock kampa Winny Puhh, Eesti parimat meesartisti Orelipoiss jne.

Kus tuli mõte selle aasta nö reunion / vanaks bändiks võtta Rock Hotel? Tead ehk, kuidas Ivo Linna ja teised härrad sellele ideele esmalt reageerisid?

Kristo: “Tuli mõte nostalgia slotis reunioni asemel esitleda hoopis legendaarset albumit siiani eksisteeriva bändiga. Esimene, mis pähe kargas, oli nende must album. Härrad on praeguseks vägagi elevil, tundub. John Lydoniga samale lavale ei satu nad just iga päev 🙂 No ja pressi huvi Rock Hoteli vastu seoses Rabarocki laiviga on muidugi ka erakordne.”

Milliste orkestrite festivalil esinemise üle sel aastal isiklikult kõige enam rahul oled?

Kristo: “Pendulum, keda saavad endale lubada meist kordades suuremad festivalid, aga meil lihtsalt vedas roppumoodi, et Provinssirock nad teist aastat järjest tagasi kutsus ja Rabarock bändi jaoks sobivas kohas ja ajal eksisteeris. Public Image Ltd, kes lihtsalt uksest sisse sadas ja avaldas soovi Rabarockil mängida. Filter, kes oli peaaegu tulemas juba 2009, aga nüüd lõpuks õnnestus. Line-up on üldse väga uhke saanud, ikka kõvasti üle ootuste uhke.”

Mis siis täpselt kõik seekord teistmoodi on? Valik on vist üldiselt ka laiem – isegi paar hip-hop artisti esinejatenimekirjas?

Kristo: “Kolm lava kahe asemel, uus lava on hiigeltelgis – kui peaks olema vihmane, siis vähemalt kolmandiku päeva kavast saab vaadata kuivas. 20 artisti asemel 30. Ööklubi sisaldub piletihinnas, festivali plats on kauem lahti ja pidu läheb peale pealava headlinereid telgilaval edasi Apelsini, Singer Vingeri ja R2 DJ’dega. Pensionitunnistusega saab festivalile tasuta. Oleme tõstnud soodushindade vanusemäära, 9-15 aastastele on kohapeal müügil supersoodsad 8 eurosed päevapiletid. Programm on kirjum, on power metalit ja hip-hopi, hard-rocki ja elektroonilist indiet, punki ja post punki, trummi/bassi ja doom metalit, psühhedeelset krauti ja põdra-balkanit jnejne.”

Lisaks on sel aastal festivalil üks ja suurem telklaager. Nagu ikka saab käia Rabarocki sauna nime saanud Järvakandi saunas ja juba mitmendat korda on võimalik võimelda heviaeroobikas. Laupäeva hommikul saab Järvakandi kinost väärtfilmi kino Artis, kus linastub möödunud aasta parimat muusikaline mängufilm "Müramuusika". Filmi, mis kasutas edukalt Roy Anderssoni stiilis kuiva huumorit, et rääkida lugu kuuest trummarist, kes avangard-geriljadena vallutavad oma trummidega ühe ridamaja korteri."Müramuusika" on ilmselgelt Skandinaavia 2010 aasta üks paremaid filme. Lisaks on festivalil sel aastal spetsiaalne veini- ja luuletelk.

http://www.rabarock.ee/

http://www.rada7.ee/yritus/48678/

Veel artikleid