Pukka Up 10 – aru annab Mark Robinson (UK)

Kirjutas l.eazy
18-04-2013


Mark Robinsoni võiks nimetada UK tantsumuusika veteraniks – ta on tegutsenud selles vallas juba terve dekaadi ning osaline ka Briti menuka Ibiza klubisarja Pukka Up tegemistes. Pukka Up tähistabki sel laupäeval, 20. aprillil klubis Studio oma juubelit. Lisaks Mark Robinsonile mängib üleval korrusel plaate ka Ukst pärit Ted Nilsson ning Eesti Pukka Up resident Ecstatic. Mark vastas küsimustele, millega ta on tegelenud, millega tegeleb ja mida kavatseb veel ette võtta.

Pukka Up tähistab oma esimest juubelit ehk 10. sünnipäeva, millised on olnud sinu jaoks eredamad hetked?
See on tõesti raske küsimus, ma olen kindel, et teistel PU tegijatel on oma lugu rääkida, aga minu kõige eredamad hetked on kindlasti Ibizalt, mängides Space klubis ja ka nt Ibiza Loves Me plaatide nägemine poelettidel.

Kuidas leidsid tee elektroonilisse muusikasse?
Palju aega tagasi (kui olin 15) sain tööd kohalikus plaadipoes. Seal (kust kasvas ka välja minu tõsine vinüülisõltuvus) sain omakorda tuttavaks legendaarse Londoni piraatjaama Girls FM tegijatega, kus hakkasin ka saadet vedama. Ning edasi anti mulle õnnelik võimalus hakata plaate mängima klubides nagu Ministry of Sound ja Turnmills.

Mark, sa oled Eestis üsna palju plaate mängimas käinud, mis sulle siin enim meeldib?
Peale asjaolu, et eestlased ARMASTAVAD pidutseda, sa mõtled? Mulle tõesti meeldib Vanalinn. See on nii tore koht, kus ringi jalutada ja tutvuda Tallinna ajalooga, eriti jõulude ajal – paki end soojalt sisse ja mine vaata Raekoja platsil asuvat jõuluturgu, imeline.

Kust sai alguse idee alustada Pukka Up üritustega?

Me oleme selle brändiga mööda maailma tuuritanud nüüdseks 10 aastat, mis on täiesti HULUMEELNE mõelda! Ma arvan, et asi sai alguse nii, et inimesed, kes peavad klubisid, tahtsid enda klubisse ka samasuguseid pidusid, nagu meil olid Londoni ja Ibiza klubides. Ja sealt tuli omakorda arusaamine, et meile meeldib ka kogu brändiga ringi reisida. Kaunistada erinevaid kohti meie dekoratsioonidega, muutes iga koha ainulaadseks Pukka Upiks on alati lõbus…

Millisena sa näed PU tulevikku? Mis on teie järgmised plaanid?
Meie Ibiza residendid panevad kokku uut paketti, et liikuda Amnesia ja Pacha klubidessse. Me arendame ka oma brändi seespoolt ehk paneme rohkem rõhku PU artistidele, et neid läbi pidude rohkem rahvale tutvustada. Kel meie muusika vastu huvi, see peaks tõsiselt mõnel PU noorel artistil silma peal hoidma.

Kui sa ei tegeleks muusikaga, mida teeksid?
Ma just mõtlesin sellest ühel päeval – olin päris hea jalgpallur noorena ja mängisin Goalis mõnes madalama liiga profitiimis. Nii et kes teab, äkki oleksin jalgpallur? Aga peale selle – olen üsna kangekaelne nii, et ma arvan, et ma oleksin ikkagi enda boss, hehe.

Kuidas armastad oma vaba aega veeta?

Kui ma just ei tee muusikat, siis ma armastan mängida badmintoni (Meri on mu võimas vastane!).

Reisida igapäevaselt ringi ja mängida öösel klubis plaate ei ole ju tegelikult nii lihtne nagu see pealtnäha paistab. Kuidas sa puhkad? Mis on su töö juures see, mida pigem väldiksid?
Tegelikult tean ma üsna hästi, kuidas mul on vedanud, et saan teha seda, mida teen ja elada sellist elu. Nii et ma kunagi ei kurda selle üle. Lihtsalt, tuuritades on alati olukordi, kus sa ei saa magada, seega on tähtis leida uni ükskõik kus see võimalik on – 30 minutit autos magamist võib teha imesid.

Kes sind kõige enam inspireerib?
Ma töötasin enne koos Mousse T-ga Peppermint Jam plaadifirmast ja tema on mind tõesti kõige rohkem inspireerinud nii dj kui produtsendina. Ma olen samuti suur Carl Coxi fänn – ta on olnud tipus nii kaua kui ma mäletan ja igakord kui teda näen, teeb ta seda jälle!

Aga hetke lemmik produtsent?
Mulle meeldib, et praegu saab veidi stiilidega mängida ja neid kokku miksida, sest mulle nt meeldivad Joris Voorn, Belocca ja Huxley. Alex Kenji toodab samuti killer träkke. Ja ma hindan ka nn suure klubi saundi nagu Steve Angello ja Fedde Le Grand.

Kui peaksid valima: olla DJ või produtsent?
Eelkõige olen ma ikkagi DJ, ma armastan ehitada valmis teatud õhkkond ja siis näha, kuidas inimesed sellega kaasa tulevad… teisalt on The Str8jackets projekt samuti väga oluline ja pole olemas paremat tunnet, kui kuulda enda lugu kellegi poolt kõlaritest ette mängitavat.

Suur või väike lava?
Mõlemad on võrdsed, kui tunne on õige.

Mis teeb ühe esinemise artisti jaoks heaks?
Praegune konkurents on metsik, seega on vajalik end teistest eristada. Editite ja loopside ettevalmistamine ja teised trikid võtavad üsna suure osa minu ettevalmistusest enne esinemist.

Millisena sa näed tantsumuusika skenet 10 aasta pärast?
Klubimaailmas on hetkel toimumas jagunemine, kuna USAs laineid lööv EDM skene koos oma suurte festivalide A-listi artistidega – keda klubid nende hinna tõttu ei jõua palgata – lendab õhku. See tähendab, et klubid otsivad jälle ägedaid tüüpe ja rohkem underground saunde, mis annab omakorda kõigele uue hingamise. See on väga tore. Varsti muutub ka see saund omakorda meinstriimiks, nii et ajalugu kordub…

Mida sa ütled inimestele, kes tulevad laupäeval Studiosse Pukka Upi juubelit tähistama?
Ma ei jõua ära oodata! Studio on üks mu lemmikklubidest, kus mängida. Saund on lihtsalt väga hea ja õhkkond samuti väga tore. Ma loodan, et kõik tulijad panevad ikka tantsukingad jalga, kuna me kavatsema hommikuni rokkida… Ja muidugi, tulge öelge tere, kuna meil on jälle mõned CD kingituseks kaasas.

http://www.pukkaup.com/
http://www.rada7.ee/yritus/69256
https://www.facebook.com/events/109477902582797/

Veel artikleid