Pildid: R.E.M. 11. septembri kontsert Tallinnas

Kirjutas ivo
15-09-2008


11. septembri õhtul andis viimase stuudioalbumi «Accelerate» tuuri raames kontserdi R.E.M., kelle jaoks Tallinna show oli ka juubelikontsert, sest oli selle tuuri 50. esinemine. Bänd tundis end laval suurepäraselt ning esitas fännide rõõmuks ka väga harva kontsertidel ettekandmisele tulevaid lugusid. Laulja Michael Stipe oli täis positiivset energiat, tantsis laval, laulis läbi ruupori ning üllatas rahvast juba esimeste lugude ajal, heites peale mängimist oma suupilli esiridadesse.
[more]

R.E.M. kava: "Living Well Is The Best Revenge", "Bad Day, "What’s The Frequency, Kenneth?", "Pop Song 89", "Drive", "Man-Sized Wreath", "Driver 8", "Hollow Man", "Time After Time", "The Great Beyond", "World Leader Pretend", "Ignoreland", "Strange Currencies", "The One I Love", "Electrolite", "Disturbance At The Heron House", "I’ve Been High", "Let Me In", "Horse To Water", "Orange Crush", "I’m Gonna DJ", "Imitation Of Life". Lisalugudena: "Supernatural Superserious", "Losing My Religion", "Country Feedback", "It’s The End Of The World As We Know It (And I Feel Fine)", "Man On The Moon".

Kontserdiõhtu avas tantsulise indie-rocki punt We Are Scientists Brooklynist, kelle jaoks oli Eesti kontsert Euroopa tuuri alguseks. Bänd sai eraldi aplausi ka Michael Stipe palvel R.E.M.-i esinemise ajal. Bassimängija Chris Cain arvas, et R.E.M. on suurepärane bänd ning lisas: “Me ei ole varem esinenud koos sellise bändiga, kes oleks jätnud muusikasse sellise olulise pärandi.“

We Are Scientists esitas valiku oma kahelt viimaselt albumilt: "This Scene Is Dead", "Nobody Move, Nobody Get Hurt", "Chick Lit", "Impatience", "Let’s See It", "That’s What Counts", "After Hours", "Textbook", "Dinosaurs", "It’s a Hit", "Lethal Enforcer", "The Great Escape".

BDG juhatuse liikme Peeter Rebase sõnul oli R.E.M.-i kontsert sügishooaja esimene ja samas ka üks viimaseid selle talve kontserte Saku Suurhallis. „Kahjuks võttis meie valitsus eile vastu väga lühinägeliku ja lolli otsuse maksustada juba niigi raskel ajal turismi, ravimeid ja kultuuri. Järgmine aasta korraldab BDG suurema osa kontsertidest kindlasti Riias, kus käibemaks on 0% ning riik soosib endiselt ettevõtlust. Samas pole halba ilma heata – lätlastel on kindlasti hea meel Eesti kontserdituristide üle.“

Pildistas Hanna Lehari.


Veel artikleid