Pildid: José Gonzalez

Kirjutas ivo
29-04-2008

Pühapäeval 27. aprillil pressis klubisse Hollywood üle tuhande inimese, et saada osa juba eelmüügist väljamüüdud José Gonzaleze kontserdist. „Raske oli uskuda, et kõik need inimesed klubisse ära mahuvad, aga mahtusid ja kogu see tuhandepealine publik suutis klubiatmosfääris ka täiesti hiirvaikselt ja lausa hinge kinni pidades muusikat kuulata“ imestas Jazzkaare peakorraldaja Anne Erm.

Kontserdiõhtut alustanud Death Vesseli näol oli tegemist sel korral vaid bändi põhitegelase Joel Thibodeauga, kes oli plaadil kõlanud ja teised lisamuusikud seekord koju jätnud ning tegi soolokava. Seetõttu kõlas ta küll võrdlemisi erinevalt sellega, mida võib plaadilt kuulda, kuid kindlasti ei tähenda see midagi negatiivset. Oma heledal häälel ja kitarril lauldud hingekriipivalt siiraste indie-folk lugudega pani ta publiku tähelepanelikult kuulama ning lõi kogu õhtule sobiva häälestuse. Staari suhtumine härral puudus, pimeduse varjus hiilis ta lavale tagasi, et oma kitarrijuhe kokku kerida. Lisaks võis teda näha ka pärast oma plaate müümas.

Peaesineja oli samuti publiku suhtes viisakas ja ei lasknud ennast kaua oodata. José Gonzalez tuli lavale kõigepealt üksi, taustaks lihtne ja mõjuv visuaalkujundus. Peale paari lugu liitusid Joséga laval ka Koopist ja värskest Rootsi indie- bändist Little Dragon tuntud Yukimi Nagano ja löökpillimängija Erik Bodin. Nagu selgus oli Yukimi ja Eriku kontserdisse kaasamine üllatuseks fännidele just nendes riikides, kuhu José kontserttuur varem jõudnud polnud ehk Poolas, Lätis ja Eestis. „Tahtsime teile midagi erilist teha“ ütles José enne kontserti. Nii José kui Little Dragon ja the Knife, kelle looga „Heartbeats“ José ka kuulsaks sai, on kõik pärit Rootsi muusikapealinnana tuntud Göteborgist ja ühe sõpruskonna liikmed.

Publiku häälekal nõudmisel tegi José neli lisalugu, millest üks oli ka ilus ja nutikas kaver Kylie Minogue loost „Hand on your Heart“. Eilsel publikust tulvil kontserdil suutis José luua täiesti erilise sooja ja intiimse õhkkonna ning tõestas taas, et vähe võib olla väga palju kui seda teha hingega ja hingestatult. Tema siiras ja lihtne, samas ülitundlik ja intensiivne esitluslaad on saanud tuntuks kogu maailmas ning kontserdid kevadisel tuuri olid kõik ette välja müüdud.

Sellega sai läbi ka selle aasta Jazzkaar. Kokku toimus 52 kontserti ning tulemuseks oli kõigi aastate publikurekord – 15 000 külastajat. José Gonzaleze kontsert oli Jazz’n’Motioni ja Jazzkaare ühiskontsert.

Pildistas Lynne.

Veel artikleid