Pedigree teeb uut ja vana

Kirjutas Lynne
04-06-2009

Pärast 14 aastat kestnud pausi liitub Rabarocki laiviks Pedigree’ga üks asutajaliikmeid bassist-vokalist Leslie Laasner, kes peale bändist lahkumist aastal 1995 on tegev olnud ansamblites Borax ja Holmes ning viimasel ajal tuntust kogunud projektiga HU? ning sooloartistina Leslie Da Bass.
„Idee tuli sedapidi, et viimane aeg on kõdunemisest päästa Pedigree 3 esimest täispikka albumit ja anda need mingil modernsel andmekandjal välja. Seda enam, et teine kauamängiv "Wake Up kids" pole kunagi laiema publikuni jõudnudki,“ selgitas Leslie taasühinemise tagamaid.

„Sealt tulenes koheselt ka mõte mingid kontserdid teha koos ja rabakas on nagu täitsa sobilik,“ lisas Leslie ning andis mõista, et sügise poole võib veel selle koosseisuga kontserte oodata.

Midagi suurejoonelist Leslie tuleviku suhtes ei luba, kuid arvas, et ehk lisandub kolmele vana materjaliga plaadile ka mingit uut materjali.

Rabarockil tulevad esitlusele mõningad vanad hitid mis kõlasid laivis viimati just siis kui Leslie veel Pedigrees oli ja samuti tema remix-versioon Pedigree hilisemast palast "Heart in Your Hand".

„Rabakal teeme esimeselt kolmelt albumilt igaühelt ühe loo, kronoloogilises järjestuses suisa ja lisaks siis proovime ette kanda minu „Heart In Your Hand“ remixi laivis,“ kergitas Leslie saladuseloori.

Rabarockil kõlavad lood saavad olema justkui väike teaser sügisel ilmuva Pedigree vanade albumite cd box’ile, millele lisandub ka üks spets plaat uuemate töötlustega.

Lisaks näeb septembris ilmavalgust Pedigree kauaoodatud uus stuudioalbum "Skeletal", mis on bändi pealiku Bonne sõnul kahtlemata seni parim Pedigree materjal. Bonne sõnul saab plaat olema tavapärasemast pikem ning sisaldab vähemalt 17 lugu, millest mõned tulevad esitlusele ka Rabarockil.

Samuti salvestas Pedigree koos Lesliega uue versiooni 1994 aasta avaldamata albumi "Wake Up Kids" loost "Louie (2009) mis jõuab avalikkuse ette just enne Rabarocki.

Foto tegi Britten Sillaots.

Lugu ennast saab kuulata siit.

Veel artikleid