Palju õnne ja head teed. Sin City viimane sünnipäev.

Kirjutas Ivo Kiviorg
06-12-2018


Sel laupäeval peab võtma suuna Tartu poole, sest on vaja tähistada korraga sünnipäeva ja pidada matuseid. Lege peosari Sin City saab 15 ning ühtlasi toimub viimast korda. Grande finale. Suurejoonelisele sündmusele klubisse Illusion on saabumas aukülaliseks High Contrast, lisaks puldis skenebossid Tjuun Ini ja Grindi ridadest ning muidugi peoperemehed ise. Teema aitavad kokku võtta kaks Eerot, peosarja alustajad, Mander ja Sound In Noise. Boonustrackina lühidalt Sound In Noise tegemistest.

Nii. Nõuan selgitust.
Esiteks, mulle ütles Sound In Noise alles hiljuti peol, et jumala eest ära seda radaseitset kinni pane, aga nüüd ise tõmbate oma missiooniüritusele joone alla.

Sound In Noise: Jah, Rada7 peab ikka oma rada edasi käima! Sin City’l on olnud ägedad 15 aastat ja on tore sellise numbriga lõpetada. Ega me ei kao Eesti drum’n’bass’i skenest kuhugi, vaid uued väljakutsed ootavad!

Mander: Anname endale aru, et miski ei kesta igavesti. Hea on lõpetada siis, kui keegi veel hoolib! 15 on ilus number ka.

Teiseks on meil täiesti olemas artikkel, kus te ütlete, et vähemalt 16. sünnipäev tuleb ära. Mis juhtus? Kas kõigil muud sahmimised võtavad aja – Manderil Pühaste? Sound In Noise’il artistina majandamine?

Sound In Noise: Hetkel tõesti suurem osa ajast läheb stuudios ära. Eks mõningaid üritusi aitan ikka edasi teha, aga tiba teises vormingus. Sin City nime alt enam üritusi ei tee, see läheb ajalukku.

Mander: Nii tõepoolest on. Pruulimine pole ammu enam lihtsalt hobi ja pruulikoda võtab kogu aja ja tähelepanu. Seda võime küll väita, et Sin City nime all pidusid enam ei tule

High Contrast eelmine kord Sin Cityl.

Viimase peo esinejate nimekiri sai orgaaniliselt kokku või on vastupidi eriti läbimõeldud? High Contrast – ma arvan, et on vähe inimesi Eestis, kes seda nime ei tea; lisaks kummardus ja omamoodi teatepulga üleandmine Grindile ja Tjuun Inile?

Sound In Noise: See tuli jah suhteliselt orgaaniliselt. Peaesineja osas olid mitmed variandid veel, aga juhuslikult sai Lincolniga üks päev sõnumineeritud ja tundus lahe mõte just tema siia kutsuda selleks sünnipäevaks/lõpupeoks, ta oli nõus! Ta oli mees, kes avas oma muusikaga Olümpiamängud Inglismaal ja nüüd saab sulgeda Sin City Eestis, ideaalne ju! Kusjuures tema käes on ka Sin City rahvaarvu rekordid nii klubis Tallinn kui ka klubis Illusion. Mis puutub Grindi ja Tjuun Ini, siis neil on juba omad teatepulgad.

Mander: High Contrast on väga tugev nimi, kes meil päris kaua esinenud pole. Ja nagu Eero juba ütles, siis tema käes on publikurekord. Kui võtta arvesse, kes meil esinenud on, siis see on kõva sõna! Näis väga sobilik valik üritusele punkti panema.

Kui viimane osa lokaliseerida – kes Tartus teatepulga üle võiks võtta?

Sound In Noise: Ma usun et klubi Illusion võtab ise meie teatepulga üle ja teeb seal drum’n’bassi pidusid edasi erinevate promootoritega. Pole ka välistatud, et me ka ise mõne peo veel Tartus teeme, aga eks näis. Hetkel võtab korra aja maha ja siis vaatame edasi. Tallinnas aga soovitaks uut pidu nimega "Format" klubis Studio (üks parima saundiga klubisid Eestis), kus viimasel ajal on juba mitmed suured drum’n’bass’i produtsendid ja MC’d käinud.

Mander: Usun, et jätkavad need, kel juba teatud kogemustepagas olemas. Vaevalt, et keegi päris uus nüüd järsku välja ilmub. Ilmselt hakkavad vähemalt esialgu promootorid ja üritused vahelduma. Ajapikku mõni tublim jääb sõelale.

Suht klišee küsimus, aga äkki oskate vastata, kui liiga palju ei kaalu mõtteid – mida eriti neist 15. aastast esile tõstaksite?

Sound In Noise: Uhh, väga palju uskumatuid pidusid on selle aja jooksul toimunud. Ühte ainult kindlasti raske esile tuua… meie toredad Tartu sõbrad, äge publik, kõik need drum’n’bass’i legendid, klubid Tallinn ja Illusion Tartus, klubi Korter Tallinnas, klubi Tallinn Pärnus ning Tartu maantee, seda on saanud mõned korrad sõita!

Mander: Lojaalne publik, backstage’i häng ja peaaegu alati super vaibiga peod. On, mida meenutada!

Peosarja bossidena omate ilmselgelt skenest erakordselt head ülevaadet. Mis hetke põnevaimad arengud kohalikus dnb skenes on? Mida uut ja põnevat, mida endiselt ässa? Keda julgelt kiita võib?

Sound In Noise: Drum’n’bass’i skene on läbi aastate hea ja stabiilne olnud. Mitmed muud musastiilid on tulnud ja paari aastaga kadunud, aga drum’n’bass suudab adapteeruda. Muidugi palju erinevaid varjundeid on aastatega tekkinud – mainstream, neuro, liquid, dub, minimal jne. Kunagi oli lahe et tarbiti, mis iganes drum’n’bass’i kätte anti, aga nüüd on asi tiba laiemaks läinud, kuid samas peenemalt häälestatud – erinevatel pidudel erinevad alamstiilid fookuses, raadios võid päevastest playlistides kuulda drum’n’bass’i jne. Kohalikus skenes on uusi produtsente juurde tulnud ja tehakse nii pehmemat kui tumedamat drum’n’bass’i väga heal tasemel. Kiita võib julgelt mitmeid nagu näiteks Mean Teeth, Modest Intentions, Coverk x Byte, Head Read, Insect, Bone, Audioholic, Thing jne. Pidude kohapealt Grind, Tjuun In, Format, Bassiõhtu jne.

Mander: Meeldib see, et endiselt on spekter väga lai ja publik tegelikult avatud väga erinevatele dnb alastiilidele. Mainstream dnb tungib küll uksest ja aknast sisse, aga tehakse palju ka tõsisemaid ja eksperimentaalsemaid lugusid.

Kas keegi iidolitest jäi 15 aasta jooksul kutsumata ka?

Sound In Noise: Enamuse oleme ikka kohale kutsunud. Mõned üksikud nimed on aga nad on õnneks Eestisse teiste promootorite poolt toodud, kus on olnud võimalus neid kuulata.

Mander: Nö iidolitest käisid nende aastate jooksul vist kõik. Küll aga jäi toomata mitmeid põnevaid uusi artiste. Küllap keegi selle varem või hiljem ära teeb.

Loo alguses, teises küsimuses viidatud artistina majandamine võtab kindlasti Sound In Noise’il oma ajal. Sel aastal esines ta mitmed korrad erinevatel festivalidel ja üritustel välismaal – RAM’i klubiõhtud Pariisis, Zürichis, Tilburgis, MADE Festival, Creamfields, Eastern Electrics, Hospitality On The Beach jne. “Kõik olid väga ägedad, pole midagi halba öelda!” kommenteerib ta ise napisõnaliselt.

Nagu vihjab ka üleval viidatud video avapilt, on tema uut muusikat just dnb-skene leibelite raskekaallase, RAM Recordsi alt oodata ning nagu eelnevalt isegi ütles, on ta enamuse ajast hetkel just stuudios hõivatud. “Seda ka kindlasti, aga peamiselt kirjutan uut musa ja lisaks veel mõned muud projektid,” kõlab vastuseks, kui uurime, kas ajapuuduse taga on just välised pakkumised.

Kiidame ka omaltpoolt sama videosinglit (MC STan B: “Suvel ilmunud singel "Ping Pong" oli minu meelest tõsine bänger.”). “Tänud, tore kui meeldis. Olen saanud ainult positiivset vastukaja, sest see on suht omanäoline lugu. Muidugi kuulsin hiljem, et oli ka enne analoogseid lauatennise sämplitega lugusid, aga päris sellisel kujul mitte. Kusjuures peale seda, kui lugu välja tuli, on seda ideed isegi kopeeritud, nii et järelikult tegin midagi, mis mõjutas. Mul on ainult hea meel selle üle!”

Sündmuse lisainfo: 08-12-2018 Sin City 15: High Contrast (UK) – viimane pidu!

Veel artikleid