Nädala muusikapai nr 98


Muusikapai on radaseitsme iganädalane ports muusikasoovitusi, kus toome välja viimasel ajal kõrvu jäänud põnevaima kraami. Seejuures võib pai olla ka vastukarva – värskete lemmikute hulgas võib olla ka midagi uskumatult halba või muljetavaldavalt masendavat.

Sander Mölder – "Kikirik"

MC STan B: Kui tahta teha rahvalauludega midagi moodsat, siis tuleb õppust võtta Sander Möldri uuelt plaadilt. Lood on pandud kõlama nagu tegu polekski millegi kodumaisega, vaid palju soojema ja troopilisemaga. Ei mingit totakat regivärsitamist moodsal biidil. Hea track, hea album.

Caterina Barbieri Boiler Room Set

Rain Saavel: Muusikasoovitus on natuke vildakas, sest peaaegu sama asja on härra M. Pytsep juba varem siin jaganud. Nii et natu teise suuna asi, hea kodus teleka peal taustaks panna. Dude sõidab mööda erinevaid USA osariikide tagateid, dashcam ja mikker sees.

Aga jah, tegelikult tahtsin jagada Caterina Barbieri Boiler Room setti Helsingis, mis on tänu kompaktsusele paremini hoovatav kui ta albumid, Põhimõtteliselt nagu best of vms.

Janek Schaefer (For Robert Wyatt) – "What Light There Is Tells Us Nothing"

Marko: See on nüüd väike sohk, et mul 42-minutiline album lingiks. Selleks on kaks põhjust: esiteks, ei leidnud ma esimese loo kohta head linki ja teiseks, olin ma eelmine nädal täiesti kindel, peale plaadiga Biit Me plaadipoest tagasijõudmist ja kuulamist, et tegu on aasta ühe aasta parima plaadiga. Eksperimentaalne samplitega ambient drone. Kolmandaks, plaadist võib vale hinnang jääda, kui A-pool on üks korralik eepos ja B-poolel samaväärsed mõneminutilised pudinad. Omamoodi head mõlemad. Kui kõike ei jõua, siis natuke kerides, võiks midagi leida igaüks.

Adrianne Lenker – "Out Of Your Mind"

Paul Sild: Big Thief’i laulja-lugudekirjutaja esimesel sooloalbumil on tagasihoidlik kõla, aga võimas sisu. See konkreetne lugu tõmbas mind sellega, kuidas loo alguse robustne elektrikitarr huvitavaks rütmielemendiks muutus ning teise, puhta kitarri ja vokaali meloodiaid harmooniliselt täiendama hakkas. Kindlasti üks lahedamaid alt-folk albumeid sellel aastal.

Хаски – „Иуда”

Ester: Venemaal muusikutel karmid ajad või noh, vahepeal vähemalt ei levinud nii ohtralt jutte kohalike bändide tagakiusamisest, kontsertide keelustamisest jms. Ka Eesti ajakirjandusse jõudis uudis räppar Husky vangistamise kohta, peale seda kui kontserdikohas elektri väljalülitamise järel toimus spontaanne kontsert tänaval edasi.
Husky on silma jäänud kui üks huvitavamaid sotsiaalkriitilise sõnumiga nn põhjakihiräppareid, kes guccile keskendumise asemel räägib pooltühjade lagunenud paneelmajade rägastike vahelisi lootusetult ängistavaid dressides narkolugusid. Ju see pole midagi sellist, mida Vene võimud tahaksid näha vaimustunud noortemassile esitatavat. Huskylt on saadaval ka uuemaid lugusid ja videoid, aga mind on juba mitu kuud kummitanud just see kevadel avaldatud sugestiivne „Juudase” lugu.
Samamoodi sai oma ühiskonnakriitilise video eest juba laksu ära ka hiljuti Eestis esinenud Ic3peak – just paar päeva tagasi andsid nad Facebooki vahendusel teada, et nende kontserte keelatakse ära ja takistatakse kõikvõimalike vahenditega. Sellegipoolest on nad otsustanud tuuri jätkata ning hoolimata sellest, et nende tuurimanager on kutsutud juba nende järgmises peatuspaigas, Jekaterinburgis politsei jutule, otsivad salajasi kontserdipaiku ning annavad võimalusel kontserte edasi.

Chrissy – "Call On Me"

Marko "Mörö" Matvei: Sirvisin siin värsket Mixmag’i, et lisada igakuised täiendused Apple Music’isse, ja mida ma näen! Apparently eksisteerib üks USA tüüp – Chrissy – teeb vanakooli jungle’it, AGA TÄNA. Kunagise trummibassimehena käis kogu mu noorus silme eest läbi, pannes samas mõtlema, et äkki võiks see olla ka mu vanadus. Mõnus ja mahe, pole midagi öelda.

Veel artikleid