Nädala muusikapai nr 97

Kirjutas Rada7.ee
23-11-2018

Muusikapai on radaseitsme iganädalane ports muusikasoovitusi, kus toome välja viimasel ajal kõrvu jäänud põnevaima kraami. Seejuures võib pai olla ka vastukarva – värskete lemmikute hulgas võib olla ka midagi uskumatult halba või muljetavaldavalt masendavat.

Bliss Signal – "Floodlight"

MC STan B: Mis juhtub, kui omavahel segada black metal ja power electronics? Juhtub Bliss Signal. James Kelly (Altar of Plagues) ja Jack Adamsi koostööst sündinud projekt sisaldab nii retsi kütet kui ka fantastilisi atmosfäärilisi hetki. Hea üllatus aasta teisest poolest.

Laibach – "The Lonely Goatherd"

Evert: Laibachi uus video on nagu liikuv meem. Selline absurdsusega üle piiri läinud meme, mis igas mõttes tõmbab seekord kareda traatharja-pai vastukarva suunas. Käesoleval hetkel selline intrigeeriv lähenemine on paraku jube lihtsasti viraalseks minev (a’la Gangnam Style, Tommy Cash, Little Big jne) ning saavutab oma teatud ajutise edu, kuniks mõni uus sensatsioon saabub ja eelmisele pika p**ga ära teeb. Las ma seletan kui jabur see kõik on. See pole mitte ainult pai pealael, vaid algab juba mu selja ülaosast pihta, jättes verised triibud juhmistunud näole ja karvased naharibad lohakalt peanupult alla tilbendama kui see kuradima robustne, roostes reha mu lõuani jõuab. Jah, Laibach on üdini irooniline ning lollitab oma kohe-kohe praegu ilmuva albumi "The Sound of Musicuga" kuulajat (ja tervet inimkonda) nii tõsise näoga kui ette manada suudab. Mõistagi annan albumile maksimumpunktid ja saadan palavad tervitused Sloveeniasse.

OUMEEN – "Sunshine"

Evert: Timo Tiivas, kes muuseas ka väga mitmel korral on siinsamas muusikapai teemas käredat post-punk’i soovitanud, avaldas oma OUMEEN-i projekti lisaloo videona, mis näeb väga cool välja ja kõlab ka eriti sümpaatselt. Võimas, et ka terroristimaskiga ühemehe-bande nii ägedana võib kõlada! OUMEEN "Annoyed EP" on Trash Can Dance’i plaadifirma poolt kassetil väljas, leiate sellelt ka loo "Sunshine", haarake ligi!

Marie Davidson & Lamusa II – "La Ecstase"s

Marko: Marie Davidsonist ei olnud peale teise albumi ilmumist ilmselt palju kuulnud. Ikka väga-väga põrandaaluse artistiga oli tegemist. Siis midagi juhtus ja kolmas album oli järsku kõigil väga-väga oodatud. Nüüd on ilmumas uus EP, mille pealt ka see lugu koos produtsendi Lamusa II’ga. Tavaliselt house’i eriti ei kuula, aga sündihelid ja prantsusekeelne vokaal keeravad kõik heaks.

Veel artikleid