Nädala muusikapai nr 9

Kirjutas Rada7.ee
07-12-2016

MuriMuriTeie ees on Radaseitsme minitiimi ja mõne aktiivsema kaasarääkija iganädalane ports muusikasoovitusi, kus toome välja viimasel ajal kõrvu jäänud põnevaima kraami. Rõhk põneval – värskete lemmikute hulgas võib olla ka midagi uskumatult halba või muljetavaldavalt masendavat, aga kindlasti põnevat.

Hiérophante – "Marketing pt.II"

MC STan B: Avastasin Hierophante eelmisel aastal, kui ta avaldas video loole "Cliches". Mulle ta käekiri meeldib, ainult, et lood võiksid pikemad olla. No nii, paar minti pikemad.

Endamisi Salamisi /Luurel Varas – "Endamisi varas" (Trash Can Dance 2016)
https://luurelvaras.bandcamp.com/album/endamisi-varas
Foto: Trash Can Dance
evertp: Kas Gert on juba elutööpreemia saanud? Jagatakse neid veel? Või kas ta on saanud vähemalt medaligi, näiteks presidendilt, kas on talle antud ometigi? Peaks vist vihjama, mulle tundub, et Gert "Trash" Moser võiks viimaks vastava kulla ja karraga ära ehitud saada. Kui see just motivatsiooni maha ei tõmba – avastasin tema viimasest postitusest, et Endamisi Salamisi ja Luurel Varas split-kasset on TCD reliisinumbriga 118! Minu meelest on see päris hea tempo olnud, millega härras plaate ja kassette küpsetanud on. Ja eriti vahva, et need enamvähem kõik just teatava kiiksuga tulnud on.
Endamisi Salamisi ja Luurel Varas on mõlemad mulle aeg-ajalt ette jäänud ja minu arust sobivad nad küll kassetti jagama. Kuigi, olgem ausad, kassett on üks tüütumaid helikandjaid üldse. Proovige järgi kui ei usu!

Abdulla Rashim – Get Familiar Mix


ivo: Vist igas tutvustavas loos on kirjas, et Abdulla Rashim on kohutavalt salapärane ja muidu ka maailma kõige paremini hoitud saladus. Aga kuna ta mingi aeg jäi kuskil Austraalias graffiti tegemisega politseile vahele, siis artistinime googeldades tuleb paaris esimeses lingis juba ta päris nimi välja. Aga see selleks… Igal juhul on too Rootsi technoboss laupäeval Tallinnas lammutamas ja see pidu on küll hetkel veel täitsa saladuse mõõtu – rohkem infot saab, kui end panna kirja aadressil isola.ee.

EIXD (uue nimega EiK) – "Üleujutus"

tess: Ei saa muidu, kui et eelmise Nädalapai ossiräpi vastukaaluks sel korral laotada siia kampsunis intellektuaalräppi noorelt spoken-word artistilt nimega EIXD, kes nüüdseks on vahetanud oma nime ja edaspidi leiavad huvilised ta nime järgi EiK. Kõrvu silitav on teadmine, et Eesti räppi on vaikselt end välja sirutanud küll veel väga noor, kuid äärmiselt lootustandev sõnaseadekombits, kus osavuse tipuks ei olegi riim „tex-mex, rannal seks”.
Noortebändi finaalis jäi EiK küll absoluutselt arusaamatul põhjusel alla üsna mõttetule folkindie pundile, aga siinkohal pole kahtlustki, et aeg annab arutust – äärmiselt selgepilguline ja -sõnaline intervjuu igal juhul annab lootust, et see poiss niipea vaateulatusest ei kao.

Insane Clown Posse – "Halls Of Illusions"

krissirge: Sa just scrollisid allapoole ja vaatad, et Youtube thumbnail’il on näha nimi Insane Clown Posse. Mõtled kohe: „jep, keegi on nii ajast maas, et topib "Miracles" loo nüüd siia ja räägib kui halb see on“. Pead aga pettuma, esiteks panid looga mööda ja veelgi šokeerivam – see on ICP kiitev lõiguke!
Aasta on 1997 ja ICP on otsutanud ka tõusva rap-rocki lainega kaasa minna (kitarrid on sisse mängitud ei kellegi muu kui Slash’i poolt). "Halls Of Illusion’si" suurim pluss on, et loo sõnum pole „uuh, vaadake, me oleme psühhopaatidest klounid, kartke meid“, vaid hoopis midagi tõsisemat. Nimelt sunnivad nad koduvägivalla tekitajaid sõitma lõbustuspargi sõidul, kus näidatakse, mis oleks võinud olla….ja mis tegelikult juhtus. Ehk siis sõnum, mis nende suust ei kõla idiootsena (erinevalt Miracles’ist) + pildi oskuslik kasutamine + suur moshpititav refrään = ICP lugu, mida saab nautida ilma vähemagi irooniata.

Moon Duo – "Creepin’"


painkiller: Moon Duo jõudis viie aastaga välja anda kolm stuudioplaati, kaks remiksidega albumit, ühe EP ja ühe live-plaadi ja selle kõrvalt veel ohtralt tuuritada (2012 Von Krahlis). See on aga värske lugu järgmise aasta 3. veebruaril ilmuvalt uuelt plaadilt "Occult Architecture Vol. 1". Kui viimane plaat läks kõrvadest natuke mõõda, siis uus lugu tundub esimese kuulamisega kohe kaasahaarav raadiohitt.

Nurk – "Road To Machu Picchu"


Kirill: Avastasin selle loo Stanfordi kitarristide turniiril ja piiludes selle härra Soundcloudi profiili leiab seal veel palju põnevat.

Veel artikleid