Nädala muusikapai nr 84


Muusikapai on radaseitsme iganädalane ports muusikasoovitusi, kus toome välja viimasel ajal kõrvu jäänud põnevaima kraami. Seejuures võib pai olla ka vastukarva – värskete lemmikute hulgas võib olla ka midagi uskumatult halba või muljetavaldavalt masendavat.

Eminem – "The Ringer"

MC STan B: Eelmisel reedel ilmus ilma igasuguse promo või hoiatuseta Eminemi uus album "Kamikaze". Hoobilt aga jagunesid internetis arvamused kaheks: ühed ütlesid, et album ikka retsilt hea, mäekõrguselt üle pettumustvalmistavast "Revivalist"; teised aga ütlesid, et ainult kiiresti räppimine ja hetkel poppide räpparite dissimine ei ole nüüd ka midagi erilist. Ükskõik, kummale seisukohale asuda, on minu meelest tegu ikkagi suhtelist tugeva albumiga. Mitte küll 10/10, aga siuke seitsmekas küll. Ah jaa, Dr. Dre produtseeris viimase albumi, kui see peaks kedagi huvitama.

Jóhann Jóhannsson – "Children Of The New Dawn"

Marko: Mul on suurpäraseid uudiseid! Varsti linastub uus Nicolas Cage’i film "Mandy". Kurb on ainult, et Jóhann Jóhannsson ise esilinastusele ei saa tulla. Mulle tundus, et ta oli oma parima käigu sisse saanud ja vallutas sellega maailma, aga ei olnud piisavalt ettevaatlik. Varstiilmuva Mandy heliriba helinäidis on jälle väike üllatus. Oleks pakkunud, et sellise post-rockiliku soundtracki oleks teinud Mogwai (kellel ilmus eelmine nädal väga hea heliriba filmile "Kin"). Ühesõnaga, on põhjust filmi vaadata.

Krystal Klear – "Neutron Dance"

Marko "Mörö" Matvei: Vahel kuuled mõnd träkki, mis tundub esmapilgul oma olemuses lihtsalt loll. Kuulad veidi, lähed täielikult sinna sisse, vaagid ja jõuad teisest otsast välja absoluutselt vastupidisel arvamusel. Neutron Dance on üks säärastest – debiilselt suurepärane astuja, salamisi ehk geenius lausa.

Paula Temple & Eomac – "Gestirn"

Ivo: Leibel Eotrax võtab hoogu, et väljastada seeriat kureeritud koostöid, piiranguteta žanrile või stiilile. Leibeliboss Eomac teeb käimatõmbamiseks otsa lahti ning nelja kuu jooksul ilmub neli vinüüli, kus siis tema ja keegi valitud nägu koos improviseerivad, omaette eesmärgiks siis luua midagi, mida kumbki üksi tõenäoliselt teinud poleks. Ootel on koostööd Seán Carpioga (vihjatakse rohkele mürale, klõpsudele ja kajale), Mehhiko produtsendi, režissööri ja Motus Recordsi omaniku Demian Lichtiga (vihjatakse teavalikele kõladele koorisämplite ja muutuva tempoga) ning viimaks Kamikaze Space Programmega sessioon, kus inspiratsiooniks grime, dub, jungle ja abstraktne noise. Seeria avalöögiks on aga kaks pala, kus külaliseks technomaailmast Paula Temple. A-poolelt leiab siinkohal soovitatud pala “Gestirn”, mis haarab inspiratsiooni Autechre klassikalt “Eutow” ning põrutab murduvate biitide saatel järjest uutesse kõrgustesse. B-poole lugu “Kralle” on samuti täiesti soovitamist väärt, võrdluses tigedam elukas, mis lajatab otsekohesema technobiidiga, aga seda kohe avalikult internettidest ei leidnud, kel nimed Eomac ja Paula Temple midagi helisema panevad, peavad ilmselt mõne kahtlasema programmi käima ajama. Või ootama järgmist aastat, kui lõpuks kogu nelja koostöö pakett digitaalselt avaldatakse.

Suvi on sujuvalt läbi saanud ning sellega ka toimetuslikult uimasem periood radaseitsmes. Kerime taas hoo üles ka eelkuulamistega, millest hooaja esimene just eile oli – Suicide Messiahs “From Here To Eternity”, mille leiate plaadipoest 14. septembril. Peaaegu Soome bändi eestvedajana leiab laulja Arvi “RV” Tapveri (varasemad bändid nt Dirty Diana ja Pornostation Slit), kes meile ka muusikasoovituse läkitas.

UK Subs – “Live in Paris”

Arvi “RV” Tapver: Kuna ma ei mäleta eriti viimase aasta jooksul ilmunud heliteoseid, mis mind kuidagi endast välja oleks viinud (õigemini ma ka ei mäleta, mis ma just sel aastal oleks kuulanud), kuigi aeg-ajalt midagi ikka kõrva on sattunud, siis pakun vaadet Peeter Pasa alias Peeter Männiksoo (Nyroc City) tulevikku – aega, kui ta on 70+. UK Subs ja aasta 2018. Laiv. Ega vist seda bändi polegi siin lehel keegi enne mängind või mine tea…


Ka järgmine nädal on ootamas ees põnev eelkuulamine. Aigar Vals avaldab oma debüütalbumi “End Game”, millelt esimene lugu üleval kuulamiseks väljas. Aigar teeb albumiga ka iseendale sünnipäevakingituse ja avaldab selle esmaspäeval, 17. septembril. Radaseitsmes saate kõrva peale panna neljapäeval, 13. septembril. Soojenduseks aga musasoovitus!

Kanye West – “Ghost Town” feat. 070 Shake, John Legend & Kid Cudi

Aigar Vals: See on üks viiest 2018. aasta albumist, mida ma tervikuna kuulanud olen. Kuigi isiklikult puudub hetkel huvi muusika tarbimise vastu, siis minu jaoks ei valmistanud see pettumust. Mulle meeldib viis, kuidas Kanye hilisemas materjalis lahkab oma vaimset seisundit ning on ennast läbi selle välja elamas. Parajalt twisted, kuid jääb siiski enamikele arusaadavaks. See muudab teda artistina minu jaoks ka sümpaatsemaks, vaatamata muule furoorile, mis ta ümber meedias keerleb. Album, olgugi et lühike, sobib hästi teekonnal olemiseks – näiteks rongis. Läbi proovitud.

PS. Suvi paistab läbi olevat ka artistidel ning eelkuulamiste kalender täitub usinalt. Eelkuulamist soovivatel artistidel soovitame soojalt pigem varem kui hiljem võtta ühendust ja kokku leppida: teave@rada7.ee!

Veel artikleid