Nädala muusikapai nr 46

Kirjutas Rada7.ee
04-12-2017


Muusikapai on radaseitsme iganädalane ports muusikasoovitusi, kus toome välja viimasel ajal kõrvu jäänud põnevaima kraami. Seejuures võib pai olla ka vastukarva – värskete lemmikute hulgas võib olla ka midagi uskumatult halba või muljetavaldavalt masendavat. See pole veel kõik – nüüd ka kõik soovitatud kuulatavad lood ühes Spotify playlistis.

BC Unidos & Carly Rae Jepsen – "Trouble In The Streets"

Siim Kera (Eesti Top 7, Meloturniir): "Excuse me Sir, do you have a moment to talk about our Lord and Savior, Carly Rae Jepsen?"
Sellise kirjaga särk on mu wishlistis. Võib-olla jõuluvana toob. Siiamaani on raske mõista, kuidas “Call Me Maybe”-Jepsenist* sai viimaste aastate kõige kultuslikum popartist. Jepseni kolmas album, mainstreami poolt tõrjutud 80ndate vaibiga megamonstrum “Emotion” tõstis kanadalanna 2015. aastal iga muusikasaidi lemmiklapseks. Järgnesid popinohikute hurraad ning lõpmatud meemid. Queen of everything!

Pärast seda on Jepsen koostööd teinud PC musicu staari Danny L Harlega (“Super Natural”) ning viimati BC Unidosega (Rootsi tundmatu produtsendiduo, mitte suvaline korvpalliklubi). Ja hoidke nüüd piip ja prillid – “Trouble in the Streets” on Vampire Weekendi ja The Strokes’i tunnetusega indirokk. See muidugi tähendab, et Jepseni ja Ariel Pinki (!) kaaskirjutatud pala võiks kõlada kummaliselt vana ja vastik, kuid risti vastupidi. , kuid risti vastupidi. Värske nagu hommikune viineripirukas! Queen of everything!

*”Call Me Maybe” = ajatu klassika.

Charlotte Gainsbourg – "Deadly Valentine"

MC STan B:Briti-prantsuse laulja/näitleja Charlotte Gainsbourg avaldas oma viienda albumi. Hea, popilik, funkilik. Soovitan.

Tensnake – "Hello?"

Marko Mörö: Millal see Tensnake’i eelmine superpomm “Coma Cat” teemaks oligi, vist 2010. Paar aastat peale seda lendas Todd Terje oma “Inspector Norse” hümniga võidukalt peale ja umbes tol hetkel ma juba kuidagi eeldasin, et too õnnest pulbitsev pörfi-nagu-norras kosmodisko ajastu on lõpuks siiagi jõudnud. Vist eeldasin valesti, sest ma ei näinud siis (ega tegelikult ka praegu), et kuigi paljusid nö kotiks. Suvel Geirangeri fjordides minifestaril mammitades veendusin aga taas, et tegu on täiesti omaette entiteediga, mille sügavale sisse traageldunud kaunidusest ma lahti ei saa (või siis saan, oleneb iga lugeja rikutuse tasemest). Lihtsalt kuula seda Tensnake’i semi-uut hullust – kui sa tõepoolest ei näe ses mitte midagi kaunist, siis noh, anna andeks, aga kui ma sind juba ei tunne, siis ega vist tahakski eriti tunda.

Holy Motors – "Honeymooning"

Marko: Holy Motors on vaikselt tegutsev bänd, võibolla sellepärast liikusid vahepeal kuuldused nagu bänd oleks laiali läinud. Inimestele meeldib rääkida, ei ole. Aasta alguses ilmus 7" singel "Sleeprydr" ja mõned päevad tagasi tutvustas bändi ja uut lugu Noisey. Sealt edasi uurides tuli välja, et Wharf Cat Recordsi alt ilmub neil uue aasta alguses debüütalbum, tuleb tuur USAs ja esinemine ka SXSW’l. Aga seni kuni midagi šokeerivat või kõmulist nende poolt ei tule, siis Eesti meediamaastik neid ei märka.

Death Visions – "Heavy Days"

Rene13: Kahtlustan, et parim pala, mis meiekandis viimase paari nädala jooksul välja tulnud. Esialgu paistab ka bändi ainuke pala olevat. Musta jämeda joonega tõmmatud sünge ja logisev postpunk. Sellisega julgeks ja tahaks pimedas kangialuses öisel ajal kohtuda küll. Keeruline on midagi lisada, kuna see pala puudutab õigeid kohti õigel moel.

Tone Ra x Morten HD – "The Uprising"

Ivo: Minult moodsat bassimuusikat, mis jäi kõrvu lihtsalt internette kammides, seega ülearu palju tegijate kohta kosta ei oska. Paistab, et Moskva leibel, mis pistnud EP peale Oslo ja Bostoni-kandi muusikute kraami. Globaalne värk, nagu leibeli nimi #internetghetto ka viitab. See bassimuusika hea üldnimetus tollele kraamile, täpsemaid nimesid ongi järjest keerukam nimetada. Kommentaaris ütleb keegi, et witch house kohtumas footworkiga – noh, miks mitte, eksole. Terve EP leiab Bandcampist.

Veel artikleid