Nädala muusikapai nr 111

Kirjutas Rada7.ee
08-03-2019

Looduses püherdavad elevandid parasiitide peletamiseks ja naha niiskuse säilitamiseks mudas ja savis. Loomaaiad võimaldavad loomadele neid liigiomaseid tegevusi ka tehistingimustes – Tallinna loomaaia elevandid Fien, Draay ning Carl püherdavad suvel õues nii liivas, savis kui turbavannis, talvel saavad loomad nahahooldusega tegeleda ka siseruumides. Igal laupäeval kuni 31. märtsini näidatakse paksunahaliste majas elevantide pesu ja spaaprotseduure, mida kommenteerivad loomaaia töötajad.Looduses püherdavad elevandid parasiitide peletamiseks ja naha niiskuse säilitamiseks mudas ja savis. Loomaaiad võimaldavad loomadele neid liigiomaseid tegevusi ka tehistingimustes – Tallinna loomaaia elevandid Fien, Draay ning Carl püherdavad suvel õues nii liivas, savis kui turbavannis, talvel saavad loomad nahahooldusega tegeleda ka siseruumides. Igal laupäeval kuni 31. märtsini näidatakse paksunahaliste majas elevantide pesu ja spaaprotseduure, mida kommenteerivad loomaaia töötajad.Foto: Kirke Raidmets
Muusikapai on radaseitsme iganädalane ports muusikasoovitusi, kus toome välja viimasel ajal kõrvu jäänud põnevaima kraami. Seejuures võib pai olla ka vastukarva – värskete lemmikute hulgas võib olla ka midagi uskumatult halba või muljetavaldavalt masendavat.

Молчат Дома – "Волны"

Rene: minu andmetel hetkeseisuga Ida-Euroopa ilmselt parima bändi parim lugu. Nagu kuulda võib, kasutatakse elegantsivaba lohakusega odavamast sünteetikast keelpille, elektritommi fille on pigem rohkem kui vähem, lausa barokselt. Kitarrifraaside vahel on kandvaid hingetõmbepause ja on saadud aru, et see pole kellegi vokaal kui puudub kajamasin. See hästimehaniseeritud Minski trio on millegi olulisema jälil kui kaks briti ja pool ameerika bändi, siin on juba tegemist postpungiga, mille puhul võib täheldada geograafilist isikupära. Nagu thrash metal ei ole Queeni loo "Stone Cold Crazy" ees koogutamine ega ettekääne avalikus kohas vuntside kandmiseks, vaid sarnase muusikamõtte edasiarendus, mille hetkeseisu ei oska kommenteerida aga kunagi leiti, et sellelgi on mitmeid regioonipõhiseid iseärasusi, mille segaminiajamine olla asjatundmatuse märk.

Parov Stelar – "Gringo"

MC STan B:Tunnistan ausalt, et electroswing on minu guilty pleasure ning Parov Stelar selle vaieldamatu kuningas. Olgugi, et see konkreetne track pole nii vahva, kui ta varasem looming, siis vast lohutab seegi, et suund on jäänud enam-vähem samaks. Mine tea, äkki uuel albumil tuleb ka etemaid bangereid.

Mondkopf – "Growing"

Marko: Hands in the Dark on lahe label. Nende soundcloudi voost jäis silma ja kõrva Mondkopf, nimi oli nagu tuttav aga muusika mitte. See 9 minutiline lihtne modaal ja või analoogsüntesaatori rännak meeldib väga. Kindlasti peaks see meeldima näiteks Alessandro Cortini sõpradele. See konkreetne lugu pärineb Kafka Sireenide Vaikimisel põhineval filmi heliribalt, mis teeb selle kohe kõvasti diibimaks.

Amon Tobin – "On a Hilltop Sat the Moon"

Evert: Head uudised! Amon Tobinil tuleb tänavu uus album, mille nimeks saab olema "Fear in a Handful of Dust" ja täpseks ilmumiskuupäevaks 26. aprill. Huvitav on ka see, et kuigi ta on valdavalt oma albumeid välja andnud Ninja Tune recordsi alt, siis käesoleva ta reliisib ise ja praegu tundub, et see ilmub vaid digitaalselt. Digi-reliisi ettetellimine juba käib ja ehk tuleb ta ka vastu neile, kes siiani veel päris plaate koguvad või sellega just algust teinud on. Amon Tobini plaadid on väga väärtuslikud ja müts maha nende ees, kellel kõik olemas on.

Veel artikleid