Kuula: Square – "Vaibub kaja"

Kirjutas Rada7.ee
Sildid
07-03-2019


Square on Eesti alternatiivrocki ansambel mis on tegutsenud 25 aastat. Alustati, nagu ikka tol ajal kombeks, kultuurimaja pungibändina, tehti cover-lugusid ja õpiti mängima. Sünnikoduks on Pärnu-Jaagupi. Tegutsemisperioodi mahub nii, bändimeeste vahetusi, helipildi arengut, mitteaktiivset ja väga aktiivset perioodi. Hetkel on käsil viimane, väga aktiivne periood. Punk-rock skene sõbrad mäletavad eelkõige ansamblit Square lugude „Aga võib olla mitte“, „Kommunistlikud noored 20ndast sajandist“ , „Mul on sõpru“ jmt järgi. Viimast on ka muideks hiljaaegu coverdanud ansambel Revals.

„Album „Vaibub kaja“ on kaua tehtud kaunikene, kui võtta nii, et 25 aasta jooksul on see esimene album. Albumile talletatud kõikide liikmete poolt helikeel ja mõtted, mis on selle aja jooksul kogunenud. Žanriliselt on see ka varasemaga võrreldes kõige rokilikum. Stiililt ilmselt iseloomustab albumi pealkiri läbivalt kõiki lugusid, kuulake. Suur enamus lugude sõnadest on omalooming, aga paar on laenatud. Margus Paugus on olnud Square tegutsemise jooksul mitmete lugude sõnade autoriks, nii ka nüüd. Lisaks väärib eraldi mainimist lugu Tuule pesas, mille sõnade autor on Vaino Vahing ning tänu kelle tütrele me saime loa neid kasutada. Endile tundub, et see on parim materjal mis Square siiani teinud,” seletab bänd plaadi saamislugu.

„Kaks olulist nüanssi, mis iseloomustavad Square – me ei tee kunagi asja, mida me live´s ei suudaks sama hästi edasi anda ja teine pool on alati olnud sõnad ja sõnum. Need on mõnes mõttes kogu aeg meile olulised olnud – usume, et fännid nõustuvad.”

Tänud kuulamast, kohtumiseni kontsertidel!

„Vaibub kaja“ poelettidelt paraku ei leia, tiraaž on tehtud väikene ja pigem sümboolne jagamiseks kontsertidel ja käest kätte. Digitaalsel kujul ilmub album Spotify-s, Apple Musicus, Itunes. Osalises mahus ka vabavaralistes kanalites. Muidugi ka raadios!

Ühes albumi ilmumisega läheb Square ka meie elu esimesele (mini)tuurile.
22.03 – kodulava Pärnu, Kultuuriklubi tempel
23.03 – Tallinn, U3 Kontsertklubi
13.04 – Tartu, klubi Rock & Roll

Albumiga seotud aitähid: Danek Kaunissaare – mix; Tanel Roovik – master; Square koosseisus: Norman – trummid, Mait – laul ja kitarr, Rutmar – basskitarr, Indrek – kitarr, Taavi – heli. Lisaks, sõnade autorid: Margus Paugus (November, Põlemine), Vaino Vahing (Tuule pesas).

Facebook: https://www.facebook.com/AnsambelSquare/
Instagram: https://instagram.com/ansambelsquare/
Soundcloud: https://soundcloud.com/ansambelsquare
Spotify: https://open.spotify.com/artist/6YxHGY5LbPSZclt1UZNelp

Veel artikleid