Nädala muusikapai nr 106

Miisu
Muusikapai on radaseitsme iganädalane ports muusikasoovitusi, kus toome välja viimasel ajal kõrvu jäänud põnevaima kraami. Seejuures võib pai olla ka vastukarva – värskete lemmikute hulgas võib olla ka midagi uskumatult halba või muljetavaldavalt masendavat.

Ithaca – "Impulse crush"

MC STan B: Londonist pärit hardcore bänd Ithaca andis täna välja debüütalbumi "The Language of Injury". Olgugi, et bänd on tegutsenud juba 2012. aastast saadik, jõuti debüüdini alles nüüd. Paistab, et kauatehtud kaunikene, sest album on väga solid ja väga vihane. Katarsis garanteeritud!

Peep Kallas Trio – "Kannatlikkus"

Ivo: Ega võib ju tähtsat nägu teha, aga tõsi on see, et päris kõiki kohalikke asju ei jõua ju isegi kuulata. Seetõttu on ka hoolimata kõigest muust radaseitsme aasta plaadi hääletus ja selle hariv osa just ka iseendale tähtis. Kasutan ka värsket tarkust ära ja toon soovitusena välja ühe plaadi ja selle nimiloo, mis mu radarilt tolle ilmumise ajal välja jäi – Peep Kallase Trio "Kannatlikkus". Tunnetus loos kõlab üpriski tuttavlikult ning muutub justkui ilmselgeks kui lugeda väljatoodud mõjutajate nimekirja: Jan Johansson, Esbjörn Svensson Trio, Sigur Ros, Nils Frahm, Armada, Flavor. Igal juhul on mul hea meel kasvõi niivõrd hilise avastuse puhul ning eriti hea uudis on, et kiirelt kontrollides leidsin, et juba järgmisel kolmapäeval saab Philly Joe’s toimuvale kontserdile minna.

Gemma Ray – "Psychogeology"

Rene: Geoloogia on üks popmuusikas enimekspluateeritud teaduseid. Peale selle, et on olemas rockmuusika, mis mingil määral allub isegi Mohsi skaalale, on raske leida albumit, kus ei oleks mainitud geoloogia uurimisobjekte – mäed, vääriskivid, vulkaanid, loomulikult Maa ise.
Nüüd on Gemma Ray oma veebruaris ilmuva albumiga viinud mängu psühhogeoloogiani, mis on interdistsiplinaarne loba teemal, kuidas geoloogia mõjutab inimese mõtteid ja tegusid. Ilmselt skaalal, mille ühes otsas on maavärin ja teises kristallide omamine. Kuskile sinna vahele jäävad Norra graniidikaljudest inspireeritud metal, kõrbetega kuidagi seotud žanrid ja nime põhjal ka lingitud pala, mis on hea näide sundimatult suurejoonelisest laiekraan popmuusikast.

Hot Kommunist – "Mine sõdi, lammas!"

Ester: Hot Kommunist on jälle oma jazz-punk kraanid valla keeranud ja on avaldanud uue loo, mille saatel ähvardab kevadel EP-ga välja tulla. Niikaua ma ei hakka siin üldse pungestama katsetega pikemalt sel teemal lobiseda, vaid soovitan huvilistel lugeda seda küll mitme aasta tagust, aga sellegipoolest väga head intervjuud.

Sellel nädalal on külalissoovitused ansamblilt Oopus, kelle peatselt ilmuv debüütalbum on järgmisel nädalal ka Rada7 eelkuulamises. OOPUS liidab tänapäeva elektroonilise saundi ja rütmikäsitluse pärimusmuusika instrumentide ja tantsulugudega. Stiililt on tegu live-elektroonilise pärimusmuusika ehk folktroonikaga, kus kohtuvad psy-ambient-techno-trad.

Stick in the wheel – "As I roved out" (EAN remix)

Johannes: Pärimusmuusika töötlemine elektroonilise muusikaga on üha enam populaarsust kogumas. Kuidas otsida ja leida head uut folktroonilist muusikat? See lugu jõudis minuni läbi Music Estonia korraldatud loengu. Lugu on super! Soovitan artisti teisi lugusid ka kuulata, ärge siis ehmatage.

David Meiser – "Labyrinth"

Aleksander:: Sest see lugu ongi nagu labürint: seal on nii palju erinevaid kihte ja tasandeid. Nagu fractal.

Geten & Evigheten – "Killegeten (Vargen kommer)"

Mari: Bändi Geten & Hevigheten verivärske eelmise aasta lõpus ilmunud singel. Haldjalik rootsi keel, laulja tämber ning perkuss ja sündid on kokku siuke intensiivne psühhedeelne folktroonikaküte, et ma väga-väga tahaks neid lives näha-kuulda-kogeda. Olen püüdnud leida inspireerivaid folktroonikabände ning see on minu jaoks küll üks kindel pärl. Tegu väga noore duoga ning loodan, et tüübid panevad pikalt ja kõrge lennuga.

Veel artikleid