Nädala muusikapai nr 1

Kirjutas Rada7.ee
12-10-2016

Teie ees on Radaseitsme minitiimi iganädalane ports muusikasoovitusi, kus toome välja viimasel ajal kõrvu jäänud põnevaima kraami. Rõhk põneval – värskete lemmikute hulgas võib olla ka midagi uskumatult halba või muljetavaldavalt masendavat, aga kindlasti põnevat.

BITWVLF – "Remember Me"

Rene13: Nagu filmis "They Live" sai kõik selgeks kui spetsprillid ette pandi, saab A-kategooria hittide tundetooni timmides samuti kõik selgeks. Ameerika witchhouse/hiphop produtsent BITWVLF demonstreeribki kaverdamislahendust, kuidas originaali ei tehta enda omaks, selle populaarsusest ei soovita profiiti lõigata vaid lugu häkitakse ja lekitatakse.
Kui tulisemad moralistid suudavad poplugusid tagurpidi mängides leida märke jumalavallatutest ja ebatervetest sõnumitest siis juuresolev pala ainult nendega opereeribki.

Dark Tranquillity – "The Pitiless"

MC STanB: Dark Tranquillityl ilmub 4. novembril uus album "Atoma". "The Pitiless" on hetkel kahest välja antud singlist isegi tugevam. Eks näis, kas Dark Tranquillity üllatab uuel albumil millegi täiesti uuega või jätkavad sama vana rida. Hetkel tundub, et pigem viimast.

Vomitron – Metroid (1 of 2) (https://vomitron665.bandcamp.com/track/metroid-1-of-2)

Kirill: Metal + telekamängud, mis saaks veel vingem olla? Sinu ema. Esimene avaldatud lugu novembris ilmuvalt plaadilt "NESessary Evil".

pscu – فخ العربية (https://pscu.bandcamp.com/album/-)

Ivo: See on kraam, mis peaks esindama hardvapour’it, mida iganes see täpsemalt siis ka tähendaks. Aga kui selles vapour/vaporwave teemas idamaine temaatika on pigem reeglipärane, siis araabiapärased elemendid pole varem väga kõrvu jäänud ning siin on just seda ägedalt ära kasutatud. Tumedad, ülevõimendatud bassiga trap-biidid, mis flirdivad ka meinstriimiga.

100 parimat ambient albumit (http://www.self-titledmag.com/2016/09/30/100-best-ambient-albums)

painkiller: Kui paar nädalat tagasi tegi Pitchfork nimekirja 50st parimast ambient plaadist, mis oli küllaltki üllatustevaba, siis otsustas maheda undamismuusika artist Rafael Anton Irisarri panna kokku natuke põnevama nimekirja, justkui edasijõudnutele, mis võiks žanri defineerivamad albumid olla, black metalist klassikalise muusikani. Ja kõige sellega tutvumiseks jõudis teha 99 loolise youtube playlisti, niiet ei pea otsimisega vaeva nägema. Võibolla just ei ole kodupeo youtube’i disko materjal, aga tööl taustaks julgen soovitada küll.

Kate Tempest – album "Let Them Eat Chaos"

tess: Peale kriitikute kiidurahe osaks saanud debüütalbumit „Everybody Down” ning vahepealset paari luulekogu andis Lõuna-Londoni räpp-poetess Kate Tempest just mõned päevad tagasi avalikkuse pihkude vahele oma teise albumi „Let Them Eat Chaos”. Tundub, et pigem lugematutel poetry slamidel oma oskusi lihvinud kui getos praalinud Kate’i sõnaosavus pole lahtunud ka sel albumil, kuigi kogu plaadiga pole mul veel mahti olnud tutvuda. Kui eelmine plaat koosnes läbiva teemaga jutustatud lugudest igapäevaelust Londonis, siis näib, et sama liin jätkub ka uuel plaadil, sekka peoga ühiskonnakriitikat, hukatuseendeid ja maailmavalu. Tavapärasele rap-attitude‘le ebakohaselt õrnemaid hingekeeli puudutav tekst, siirus ilma läägusekoorikuta Kate Tempesti trump just ongi.

EDASI – "Fake Wheel"

Evert: Mina soovitan EDASI uuele plaadile "Fake Wheel" kõrva külge panna. Plaadifirma Bestial Burst andis Soomes välja ja plaadiga on kaasas kenad Mihkel Kleisi poolt kaunistatud paberist volditud kaaned. Ma ei ole enam ammu CD usku – mingi väike karbike on mul kusagil CD-plaate täis, enamjaolt kingitud plaadid, mille ma omale arvutisse ära rippinud olen, aga nüüd eelmine pühapäev läksin isiklikult selle ühe kolme looga plaadi pärast lausa Sinilindu plaaditurule. Minu jaoks on selle plaadiga natuke võimalik Luarvik Luarvikut meenutada.

Veel artikleid