MUM ehk Manchester Undeground Music showcase Studios!

Kirjutas l.eazy
13-09-2012


Laupäeval toimub klubis Studio järjekordne menupidu sarjast Studio In Action, kus seekord külas plaadifirma – MUM ehk Manchester Undeground Music. Tegime juttu ühe MUM asutajaliikme ja omaniku Jonathan M. Walleriga nende tegemistest ja muusikast.

Kuidas MUM (Manchester Underground Music) plaadifirma alguse sai, mis on teie eesmärk?
Me rääkisime plaadifirma tegemisest kuid, mina ja Mark Holmes. Töötasime selle idee kallal mitmete mitmete õlleklaaside taga ja lõpuks, 2008. aasta suvel hakkasime tegutsema. Idee oli kohalikud djd ja produtsendid kokku koondada ja anda neile võimalus end teistele kuuldavaks ja nähtavaks teha. Me olime ja oleme alati arvanud, et meie seas on palju avastamata talenti, kellele pole olnud eriti võimalust end teistele näidata. Alates plaadifirma loomisest on meie leibel kasvanud ja muidugi, me vaatame palju kaugemale kui Manchester. Samal ajal me siiski pöörame ka teatud tähelepanu kohalikele muusikutele ja sealt tulev saund peegeldab kohalikku muusikaelu.

Meie eesmärk on alati olnud võidelda uute talentide eest ja olla võimalikult toetav. Me reklaamime kõiki oma reliise nii hästi ja suurelt kui võimalik ning suhtume igasse uude reliisi kui kõige tähtsamasse. Selleks muidugi peame olema kindlad muusikas, mida välja anname ja oma artiste täielikult usaldama.

Mille põhjal valite MUMi alla artiste/lugusid?
See on täiesti vaibi teema. Kui me kuuleme midagi, mis meid erutab ja lugu sisaldab meie jaoks olulist, mõjub positiivselt, siis on see lugu meie. Oleme üritanud mitte langeda konkreetse stiili piiravasse võrku, seega anname välja lugusid, mis on meie „teemas“, alates minimalist, technost kuni deep house´i ja electronicani. Me ei ürita olla niši leibel. MUM tähendab housemuusika plaadifirmat selle kõige laiemas tähenduses, nii et meie poolt välja antud lugu võib olla bängiv techno müristaja, mis tõstab su vererõhu kõrgele või rahulik, madala tempoga gruuv, mis paneb sind hästi tundma jällegi teisel moel. Nagu ma ütlesin – „It´s a vibe thang!“

Mark Holmes.Mark Holmes.Kes on MUM´i artistid?
Meie tuuma moodustavad pikaaegsed artistid, kelle lugusid anname me regulaarselt välja. Nendeks on: Mark Holmes, Tempered DJs, Nik Feral, Rulers Of The Deep ja Greg Fenton. Nende kõrval oleme avanud ukse ka mitmetele uutele artistidele nagu Edy Ramas, Merimell, Kyka, Ovi M ja veel mõned, kellest kuulete esimesena oktoobris toimuval Amsterdami Dance Eventil.

Kuidas teil on enda arust läinud, mis on järgmise plaanid?
Me liigume alati edasi, proovime uusi asju, otsime uusi artiste ja saunde. See on mitte kunagi lõppev eesmärk… Ma arvan, et meil on senimaani täitsa hästi läinud. Oleme nö katseaja läbinud – tänapäeval ei peeta plaadifirma neljanda aasta sünnipäeva saavutuseks, aga paljud plaadifirmad kaovad pärast kuuekuulist tegutsemist, kui asutajad saavad aru, et ratsa rikkaks skeem ei töötanud. Me teeme tõesti oma tööd hingega ja armastusest ning me jätkame!

Sa oled enne ka Tallinnas viibinud – Tallinn Music Week ajal? Mida sa arvad TMWst?
Ma olen nüüd paar korda TMW´d külastanud ja olnud vaimustatud uutest artistidest. Tänu Rulers of The Deepile on meid palju erinevatele artistidele tutvustatud ja me tahame Eestis veelgi rohkem ringi kaevata:) MUM´i all on juba päris palju Eesti artiste…

Missugused Eesti artistid on teile seni enim korda läinud?
Lisaks kirjeldamatule ROTD´ile(!) teeme me koostööd ka artistidega nagu Janno Kekkonen, Ricky Inch, Kyka, Madpac – kõikide nende muusika on suurepärane, ja muidugi Merimell, kellel kindlasti tasuks silma peas hoida. Ma olen kindel, et paljud on veel avastamata…

Kust sa saad energiat ja inspiratsiooni?
Mind inspireerivad artistid, kellega koos töötame. Igaüks neist on juhitud kirest ja armastustest oma tegevuse vastu konstantselt helimaailmas elades. Palju energiat saan ma ka djdelt ja poodidelt tagasi, nende toetuse ja tagasisideme näol. Ning muidugi annavad energiat inimesed, kes meie muusikat ostavad, see on väga julgustav!

Missugust muusikat võib oodata MUMi õhtult Studio In Action peol?
Pidu peegeldab plaadifirmat mitmekülgsuses nii erinevate muusikaliste meeleolude kui tempo osas. Meie kõige suurem eesmärk on muidugi rokkida varajaste hommikutundideni!

Ürituse teema: http://www.rada7.ee/yritus/64609/

Veel artikleid