Little Dragoni Yukimi Nagano: „Soovitame teil tantsukingad kaasa võtta!“

Kirjutas MC STan B
24-07-2010

ld1ld1

24. juulil esineb klubis Clazz väga omapärane ja mõnus electro-pop bänd Little Dragon. Bändi vokalist Yukimi Nagano lobises veidi uuest albumist, koostööst Gorillazi ja Jose Gonzalezega ning muustki põnevast

On suvi. Millega Little Dragon hetkel tegeleb?
Oleme hetkel stuudios, töötame kolmanda albumiga. Esineme ka festivalidel ning tuuritame veidike, kuid samas üritame võimalikult palju vaeva näha uue albumi kallal.

Saad sa ehk veidi saladuseloori kergitada: kuidas uus album kõlab? Teie kaks eelmist erinevad teineteisest nagu öö ja päev.
See tuleb rohkem soulful kui Machine Dreams. On kuulda tribal mõjutusi, kuid suures plaanis jääb ta ikkagi elektrooniliseks. See sisaldab erinevaid asju, mis meid on inspireerinud Machine Dreamsi lõpetamisest saadik. Oleme vahepeal palju mänginud, saanud palju kogemusi ning uut indu lugude kirjutamiseks.

Panin tähele, et nii sina kui su bändikaaslane Håkan Wirenstrand üritasite muusikakooli õppima minna, kuid teid ei võetud vastu. Ometigi olete väga musikaalsed inimesed. Millest vajaka jäi?
Me ei olnud väga huvitatud muusika lugemisest, pigem selle tegemisest. Ma arvan, et veel vähem köitis meid muusika õppimine. Tahtsime saada õppelaenu, et saaksime töötada võimalikult palju oma loomingu kallal, ilma et peaks päeval muud tööd tegema. Võib-olla ei paistnud me ka vastuvõtukomisjonile väga ambitsioonikad. Ma pole päris kindel

Enne, kui saite valmis oma debüütalbumiga, tuuritasid sa palju Koopiga. Kas nendega esinemine mõjutas ka kuidagi debüütalbumi kujunemist? Või olid need kaks projekti sul täiesti eraldiseisvad?
Ma arvan, et Koop andis mulle esimesed suured lavakogemused. Ma arenesin koos nendega, kuid ma ei seostanud end nende muusikaga ega arvanud, et ma olen bändiliige, vaid pigem külalisesineja. Ma olin väga elevil, kui me saime lõpuks debüütalbumi välja lastud, sest seal oli minu kirjutatud lüürika, minu mõtted. See oli minu jaoks oluline erinevus. Teadlikult pole nad mind kunagi mõjutanud, võib-olla alateadlikult.

Olid sa üllatunud, et debüütalbumit nii suur edu saatis? Teie lugu „Twice“ kõlas sarjas „Grey anatoomia“, paljud ajakirjad nimetasid teid oma aastalõpu edetabelites paljulubavaks uustulnukaks jne.
Kõik juhtus aeglaselt. Õnneks mitte üleöö. Terve protsess võttis aega. Me oleme ikka veel omas mullis ega pane edu tähele, sest näeme pidevalt ränka vaeva. Samas, me tundsime, et meid tunnustatakse ning olime selle eest väga tänulikud.

Ma tean, et artistidele ei meeldi, kui nende muusikale hakatakse silte külge kleepima, kuid kuna teie kaks albumit on niivõrd erinevad, siis tahaksin teada, kuidas te end määratlete? Kas pigem jazz-bändina, synthpop-bändina või hoopis midagi muud?
Üks põhjustest, miks meie üllitised on nii erinevad, peitub selles, et plaadifirma tahtis kiiresti meie esimese albumi välja lasta. Seal on lihtsalt hunnik demosid, meile ei antud valikuvõimalust, mis lood sinna peale lähevad. Sellest tuli ka suur draama. Need olid küll meie lood, kuid meie valik oleks olnud sootuks teine. Tundsime end veidi petta saanuna. Aga vastates su küsimusele: me näeme end electro-pop bändina, kes on mõjutatud paljudest muudest stiilidest, nagu jazz, soul.

Sa oled teinud koostööd ka Jose Gonzaleze ja Gorillaziga. Kuidas oli nendega koostööd teha?
Jose on väga rahulik tüüp ja temaga on lihtne koostööd teha, kuna tunneme teda juba pikemat aega. Damon on samasugune. Ta võttis asju mõnusalt, oli kõigele avatud. Jämmisime, vaatasime, mis meil välja tuleb ning kui läkski mõni idee metsa, siis sellest polnud hullu. Mõlemaga tekkis väga mõnus atmosfäär ja see on muusika juures kõige tähtsam.

Millise artistiga tahaksid sa aga kõige enam koostööd teha? On sul äkki mõni unistus?
Prince, sellepärast et ta on olnud meie suur mõjutaja.

Te olete ennekõike bänd, mis toimib kõige paremini siseruumides. Kui aga esinete festivalidel, kas teete midagi erilist, et atmosfäär sama mõnus püsiks? Kus sulle endale meeldib rohkem esineda?
Ega me midagi kardinaalselt teistsugust ei üritagi. Ainus, mis on enda teha, on laval parima andmine. Samas, me oleme andnud nii sise- kui väliskontserte ja kõik sõltub hetke olukorrast: milline on heli, kus kontsert toimub jne.

Ei hoia sind väga kaua enam kinni, seega viimased küsimused. Mida sa viimasel ajal kuulanud oled?
Washed Out’i, Jose Gonzalezt, veidikene ka Lee „Scratch“ Perry’t.

Mis on sinu lemmik rada 7?
See on väga raske küsimus, kuna mul pole nii hea mälu. On palju laule, mis mulle meeldivad, kuid ma ei suuda meenutada, kas see on 7. lugu või mitte. Ma pean kahjuks selle küsimuse vahele jätma.

Mida võib publik Little Dragonilt oodata, kui teid 24.juulil Clazzis vaatama tullakse? Kas täiesti uusi lugusid kuuleb ka?
Nad võivad oodata lugusid mõlemalt albumilt, kuid me oleme neid veidi muutnud. Paneme teid tantsima, nii et võtke oma tantsukingad kaasa! Verivärskeid lugusid veel ei kuule, samas, kui meil äkki aega üle jääb(mõtleb veidi)…kõike võib juhtuda.

Veel artikleid