I Awake Rootsist viib Robotaanika Pargi audioneuroloogilisele rännakule

Kirjutas Peinka
08-07-2010

6. – 8. augustil toimub kaunil põhja-Eesti hoonestamata mererannal meeleolu ja vabaloomingu festival Robotaanika Park. Betoonlabürindist välja saanule annab eemalolek ja tervendav meretuul soodsa võimaluse orbiidi vahetuseks, sulistamiseks ja väikesteks toredateks trikkideks. Festivali atmosfääri loovad Eesti kõige põnevamad elektroonilise muusika artistid ja plaadikeerutajad kahel laval. Kõik on hoolikalt valitud ja ritta sätitud, et jälgida päeva laisklevat ja nurruvat loomust ning öise aja teravaid äkklööke.

Eesti artistide seltsis on mitmeid tähelepanuväärseid välisesinejaid, nende seas Ultimae Records‘i artist I Awake Rootsist. Thomas Huttenlocher I Awake‘ist rullib lahti ambient muusika olemust.

Robotaanika Park toimub looduskaunis kohas, asustusest eemal, mere ääres. Kui oluline on sinu jaoks esinemiskoha atmosfäär?
Ma arvan, et koht ja atmosfäär on väga olulised, et kogemus oleks maksimaalne. Minu muusika on selline, mille taustal kipuvad inimesed vaimselt kaasa hõljuma. Looduskaunis koht annab neile võimaluse minna sügavamale audioneuroloogilisele heliekskursioonile.

Millistes huvitavates kohtades sa veel esinenud oled?
Ma olen esinenud igasugustes kohtades. Üks põnev koht on SE1 klubi Londonis . See on tohutu suur klubi, mis asub endises parkla-garaaži soppides, kus saalid seatakse ümber vastavalt üritusele. Olen esinenud endises sünagoogis Kreekas, mis on ehitatud väliseks ööklubiks ning paljudes teistes klubides ja erineva iseloomuga festivalidel üle maailma.

Sa oled valinud oma muusikaliseks väljenduseks ambientse, ilma rütmita muusika. Kuidas sellisel muusikal läheb, paljud noored eelistavad siiski rütmiga helisid?
Downtempo/ambient muusika on minu jaoks kõige loomulikum viis ennast muusikaliselt väljendada. Tegelikult olen just välja andmas ka upbeat albumit prantsuse plaadifirma Electrik Cream‘i alt. Siiski, see ilmub teise pseudonüümi alt ning on rütmikas, seksikas ja groovy upbbeat plaat milles on I Awake komponente.

Sa oled Ulitmae Records‘i artist. See plaadifirma on Rootsi kõige suurem ja tuntuim, peamiselt ambient muusikale keskendunud plaadifirma. Kas sellise plaadifirma olemasolu on märk sellest, et eksisteerib ambiendi skene nagu seda on näiteks indie skene või metal skene?
Jah, skene on täiesti olemas. See on küll väike, kuid entusiastlik ning on levimas igal pool üle maailma. Ma usun, et järjest enam inimesi võtab omale aega, et tõeliselt tunnetada muusikat. Seda rohkem kui kunagi varem.

Kuidas suvi Rootsis möödub? Inspiratsiooni mõttes, kas sa oled suve või talve inimene?
Praegu on Rootsis täiuslik ilm. Päikesepaisteline ja +25 kraadi. Mis puudutab inspiratsiooni, siis ilm või aastaaeg ei mõjuta mind üldse.

Millised muusikud on sind inspireerinud?
Mitte ükski konkreetne muusik, keda ma oskaksin nimetada. Mulle meeldib midagi enamustest muusikastiilidest. Oluline, et muusika on loodud armastusega.

Sinu muusika justkui ühendaks loodust ja elektroonikat. Kas sinu arvates elektroonilise tehnoloogia areng pigem ühendab inimest loodusega või eraldab meid lootusetult järjest enam?
Ma arvan, et tehnoloogia areng aitab meil paremini omavahel kommunikeeruda, kuid pikas perspektiivis kaldun arvama, et meil saab olema tasakaalukam suhtumine tehnoloogia hüvedesse. Tegelikult me vajame teineteist ja seda eriti „päris elus“. Ma ei usu, et inimestevahelisest suhtlusest saab füüsilist poolt millegagi asendada, sest mitteverbaalne kommunikatsioon kipub nii kaduma minema.

Kas sinu muusikas on sügavam sõnum kuulajatele? Kas sul on missioon?
Ma arvan, et sügavama sõnumi olemasolu sõltub kuulajast endast. Minu jaoks on muusika loomine ainus „reaalne“ vahend, mis puudutab inimese kohustust olla inimene. Nii, et missioon on jätkata muusika loomist nendes suundades kuhu elu mind viib.

Kas sinu muusikal on ülesanne luua kuulajates mingeid konkreetseid tundeid?
Ei, kuulajate tunded on vabad!

Sul on seljataga üks täispikk album („The Core“, Ultimae Records, 2008) ja järgmine ilmub Juulis. Räägi oma uuest albumist.
Jah, ma olen praegu viimases faasis uue plaadi miksimise ja lihvimisega. Järgmine nädal lähevad lood masterdamisele. Plaat ilmub koostöös mu hea sõbra ja produtsendi Aioraga Kreekast. Plaadi annab välja Kanada plaadifirma Existence Records. Muide see plaadifirma on ka Deep Foresti label. Album saab olema vohav kuid groovy elektrooniline reis koos 14 looga.

Tahad sa lisada midagi Robotaanika Pargi festivali külalistele?
Ma valmistan ette intensiivse pooleteisttunnise audioneuroloogilise teekonna. Ei jaksa oodata kuni saan seda jagada Robotaanika Pargi külalistega. Näeme varsti festivalil!

Valik linke:

I Awake Myspace http://www.myspace.com/iawake
Ultimae Records http://www.ultimae.com/
I Awake „Journey“http://www.youtube.com/watch?v=bLeK24lqoaQ
I Awake „One“ http://www.youtube.com/watch?v=2TJzK_MbcaM

Robotaanika Pargi sooduspiletid on saadaval kuni 14. juulini hinnaga 240.- krooni. Uuri lähemalt festivali koduleheküljelt.
http://www.robopark.eu

Veel artikleid