Lahesõda Eestist ja The Vendetta Itaaliast seavad end koos tuurile

Kirjutas Opium7
30-11-2009

Hardcore maailmas üsnagi tuntud nimega The Vendetta Itaaliast on detsembris tuuril Eesti noore hardcore bändiga Lahesõda. Küsisime mõlemalt enne algavat tuuri paar küsimust. Mis, miks ja kuidas.

LAHESÕDA

Kust tuli idee minna The Vendettaga tuurile ja kuidas te omavahel üldse jutule saite?
Kuskil suve alguses pakkus Carlo The Vendettast, et võiks mõned show’d koos teha. Kuna neile meie bänd meeldis, siis sealt need asjad arenema hakkasid.

Millised riigid võetakse tuuri raames jalge alla?
Hetke seisuga mängime Baltikumis, Poolas, Saksamaal ja Hollandis. Plaanis on koos teha veel üks täiendav Kesk-Euroopa tuur 2010. aasta kevadel või sügisel.

Millised on ootused ja lootused tuuri suhtes?
Hästi aega veeta! Ja idee on kohtuda ka mõnede tähtsate inimestega seoses plaadifirmade ja Euroopa bookinguga.

Kirjeldage oma tuuri marsruuti. Kaua te tuuril olete?
Kuna sellel tuuril on ilmnenud just Kesk-Euroopa osas mõningaid komplikatsioone, siis hetkel ei oska sulle täpset vastust anda, millal me lõpetame. Väga palju tuntud USA hardcore-bände on hetkel Kesk-Euroopas lammutamas ja klubidega on pisut raskusi. Idee on saada toetama mõningaid suuremaid bände ja tuur pisut lühemaks lõigata. Selle osa teeme tasa järgmise tuuriga, mis toimub ainult Kesk-Euroopas, aga pisut parema ajastusega. Jälgige meie Myspace´i.

Millistes Eesti linnades on Teid võimalik tuuritamas näha ja mis lavalaudadel üles astute?
Eestis toimuvad kontserdid: Viljandis klubis Puhas kuld, Tallinnas klubis Tapper, Valga Rockiklubis ja Tartus klubis Plink Plonk. Täpsem informatsioon on kättesaadav meie veebilehtedel.

THE VENDETTA

Hei, Carlo! Alustuseks räägi meile, kes on teie bändi liikmed ja millega te tegelete?
Hetke line-up on Pokerface bassil, Angel vokaalil, Tricky löökriistadel ja Nick soolokitarril. Tuurid ja salvestamine on meile täiskohaga töö, peale selle oleme seotud mitmete sellega seonduvate tegevustega nagu club management, booking, DJ-tamine, produtseerimine, videotootmine jne. Hiljuti oleme rohkem tegelenud telereklaamide ja uue merch´iga. Tuleval tuuril saab olema võimalik soetada näiteks meie uue disainiga t-särke. Samuti osaleme ühes Jaapani filmis aastal 2010.

Kas te olete hetkel mõne leibeli all? Räägi meile natuke oma leibelitest, kuidas nad teid kohtlevad?
Tegelikult me teeme hetkel koostööd Sonyga ( kui me räägime digitaalsest reliisist) ja Warner Musicuga (produtseering), aga me tahame, et bänd püsiks võimalikult real. Meil on palju sõpru, kes on erinevates indie-leibelites. Nii et põhimõtteliselt teeme koostööd nii suurte kui ka sõltumatute plaadifirmadega. Me oleme alati olnud kõigiga heades suhetes ja meil ei ole kunagi olnud probleeme kellegagi neist… Teeme lihtsalt seda, mida me tahame teha ja millesse me usume.

Räägi meile natuke Itaalia HXC skenest. Kas Itaalias on HXC-show’del vägivalda? Ja kuidas te jõudsite ühise albumini Danny Diablo ja DMS crew´ga?
Hardcore-skene Itaalias on väga elujõuline. Meil on palju häid bände ja klubisid, hiljuti on olnud lahedaid kontserte Itaalia kirdeosas. Rooma, Milano, Firenze ja Torino on kindlasti hetke skenes juhtival kohal. Ma arvan, et on vägivalda, kuna elame vägivaldsel ajal. Mis puudutab Danny Diablot ja DMS crew´d, siis sai kõik alguse sellest, kui tegime koos Dannyga ühe loo. Meil oli lõbus, tegime veel ühe, ja veel ja veel… me ei saanud pidama, ja siis oligi lõpuks täispikk album valmis. Mõned laulud on siiani avaldamata, mõned neist on välja lastud ainult digitaalselt. Siis me käisime koos tuuril ja filmisime uued videoklipid LA-s. Väga toredad inimesed, plenty of fun!

Millal on oodata uut albumit ja mis üllatusi me võime seekord plaadikarbist leida?
Uus album ilmub 2010 aasta veebruariks. Selle aasta detsembri jookul laseme välja uue singli ja video. Pardal saavad olema hullud külalised, aga enamikus võib oodata beatdowni – kergelt metalset hardcore´i tugevate hiphopi mõjutustega.

Milliseid tuntud bände te olete soojendanud? Eredaimad mälestused?
Siiani on meil olnud võimalus mängida erinevate maailmas oma koha taganud artistidega. Kõigist bändidest kellega oleme senimaani koostööd teinud, on ilmselt parimad mälestused bändist Skarhead ja Danny Diablo, sest meil oli võimalus terve kuu koos tuuril olla. Tõeliselt lahedad inimesed, kellega aega veeta ja nad on laval super!

Mis tunded teid seoses kohe algava tuuriga valdavad? Kas te teate midagi Eestist, kas te ootate Balti show‘sid?
Meile kõigile meeldib Baltikumi klubiskene, mõned meist on korraldanud tuure Euroopa bändidele, kes on Eestis mänginud ja inimesed on alati jätnud väga sooja mulje. Kindlasti, me juba ootame, et Eesti lavasid rünnata!

Mis on parim show, mille olete siiani andnud ja kellega see oli?
Ma usun, et parimad kontserdid on siiamaani olnud Rootsis, Norras, Poolas, Saksamaal ja Jaapanis. Mõnikord olime peaesinejad, mõnikord kaastegevad või soojendusartistid.

Te tuuritate palju. Kellega te olete tuuribussi jaganud, räägi meile natuke tulevatest tuuridest?
See on raske küsimus, me oleme käinud tuuridel erinevate bändidega Itaaliast, Euroopast ja Ameerikast. Tegelikult hetkel me ootame, et LAHESÕDA pardale võtta ja veeta koos tõeliselt head aega. Kui me sellelt tuurilt tagasi oleme, ründame uuesti Kesk-Euroopat koos bändiga Olde York (NYC), siis kiire peatus veebruaris albumi avaldamiseks ning seejärel USA/MEXICO tuur ja terve märtsikuu vältav tuur Jaapanis.

Te otsustasite minna tuurile hardcore-bändiga Lahesõda, kellel ei ole veel maailmas laiemat tuntust. Miks?
Me usume, et nad on head inimesed, neil on potentsiaali. Bändid peavad üksteist aitama, et ratastele saada. See on vastastikuse toetuse küsimus, hardcore on meie jaoks perekond!

Mis on kõige hullumeelsem asi mida oled näinud The Vendetta show‘l?
Nagu kõik bändid maailmas on meil oma osa „uskumatutest“ episoodidest: inimesed kepivad, orgiad lava all, orgiad lava peal, meid on tulistatud, osad inimesed tulevad pitti ratastoolidega (seda on mitmeid kordi juhtunud), inimesed joovad uriini, inimesed oksendavad üksteise peale, ühel kontserdil suri üks kutt ära, üks tüdruk lõi oma pea väga inetult vastu lava lõhki, meid on röövitud, politsei on korduvalt kontserte katkestanud ja üks kutt kaotas pitis oma klaassilma… Enamikel kordadest asjad juhtuvad ja see on kõik lahe seni, kuni inimesed lõbutsevad ja veedavad hästi aega!

Kas The Vendettal on midagi lisada inimestele, kes teid kuulavad?
Täname väga intervjuu eest, me ootame juba, et teele asuda ja teile kõigile hea pidu kaasa tuua. Tänud!

Veel artikleid