Kuula värsket debüütalbumit: Galvanic Elephants – Mosaic

Kirjutas Rada7.ee
29-04-2014

Foto: Patrik Tamm (Müürileht)
Indiepop ansambel Galvanic Elephants avaldas täna internetis oma esimese kauamängiva. Värsket LP-d, nimega "Mosaic" saab alatest tänasest kuulata muidugi siitsamast, samuti iTunes, Spotify, Deezer ja Soundcloud keskkondadest.

"Albumi lindistamine oli enne stuudiosessiooni bändis jututeemaks juba enam kui aasta. Ühel hetkel oli lihtsalt selge, et on viimane aeg debüütplaat ära lindistada. Ja nii me selle esimese tõsisema snapshoti oma muusikast tegime. Aga eks me loomulikult loodame, et see pilt sai sisukam kui pelgalt snapshot," ütleb bändi kitarrist Kaido Paapstel.

"Plaadil on kerge 80ndate puudutus, mis tuli meile endile suure üllatusena, sest teadlikult me seda kümnendit prooviruumis pole kunagi varem tajunud. Aga sellised planeerimata mõjud ainult rikastavad muusikat, sest ei jää aega teadlikult jäljendamiseks," arvab solist Taavi-Peeter Liiv. "Oleks ülekohtune öelda, et "Mosaic" valmis kogemata, samas oleks vale väita ka seda, et see on tugevalt kontseptuaalne album. Ja see ehk iseloomustabki nii plaati ennast kui ka kogu lindistamisprotsessi kõige paremini – ei ole millestki kammitsetud ega ka päris laiali," täiendab Kaido.

Füüsilisel kujul album jõuab plaadipoodidesse mai alguses. Head kuulamist!

Galvanic Elephants soovib tänada oma produtsenti, Martin Kikast, Ö Stuudiost, kes selle asja üles lindistas, miksis ja vajadusel ka pilli kätte võttis ning Lauri Liivakut Forwards Studiost, kes plaadi masterdas.

Debüütplaadi “Mosaic” esitluskontserdid toimuvad 10.mail Tallinnas kohvikus Sinilind ja 16.mail Tartus Genialistide Klubis.

Vokaal: Taavi-Peeter Liiv
Kitarr: Kaido Paapstel
Basskitarr ja süntesaatorid: Gert Look
Süntesaatorid: Dirk Loyd
Trummid: Oleg Ivanov

Loe lisaks:
Ilmselt bändi esimene intervjuu: "Galvanic Elephants – Tartu popsensatsioon, kellest veel mitte keegi kirjutanud pole", 28-03-2012, Inga Nõlvak, Rada7.ee.

Ja ilmselt bändi värskeim intervjuu: "Galvanic Elephants: meie mosaiik on koos", 07-04-2014, Berk Vaher, Müürileht.

rada7.ee/artist/galvanicelephants
facebook.com/GalvanicElephants

Veel artikleid