Kuula: St.Cheatersburg – EP "We Are The Pigeons Of The World"

Kirjutas Rada7.ee
01-05-2014

Punkbänd St. Cheatersburg üllitab 1. mail uue EP "We Are The Pigeons Of The World" ning paneb selle tasuta kuulamiseks Rada7-sse üles. Ilus kõrvadega inimene, ole lahke ja võta seda kuulamiseks. Kui meeldib, pritsi kommi, kui ei meeldi, pritsi veel kõvemini.
Tervitame lapsukese ilmumist väikese jutuajamisega. Uurime bändi ninamehelt Chunginilt, kuidas EP sündis ja mis asi on tuvi.
Täname kuulamast, kohtumiseni kontserdil

EP pealkiri on "We Are The Pigeons Of The World". Mida see tähendab? Mis värk teil nende tuvidega on?
Igal ühel on oma tuvi. Seega sa peaksid küsima, mis värk mul nende tuvidega on. Minu jaoks on tuvi punk. Tuvi on queer. Tuvi on lendav rott. Tuvi on tootem. Tuvi on müüt. Tuvi on minu jaoks sümbol. Psühholoogiline kujund. Tuvi on viis, kuidas ületada kehalisi kontseptsioone, soo ja soorollide piire. Tuvi on eneselahustamise trigger. Tuvi on mäng. Ja mäng on väga oluline. Peale pillimängu on mind bändi tegemise juures alati huvitanud mäng kui selline. Laimalt. Bänd annab võimaluse mängida identiteetidega. Bänd on nagu klann, väike sootsium, mis ei anna ennast tegelikkusele nii lihtsalt kätte.

EP avalugu on "Space Rider", mida on R2-s lastud juba mõnda aega. See kõlab nagu 90ndate briti töölisnoorte happerokk. Kuidas te sellise saundi ja tegumoe otsa sattusite?.
Läbi suunatud juhuse. Juba kidrakäik on selles loos selline voolav ja eeterlik. Loo lüürikaski leiab vihjeid tolle aja kangelaste ja hoiakute kohta. Peamine osa teadlikust lapsepõlvest möödus 90ndatel. Ilus, aga ka väga sõge aeg oli siis. Eerik (sõber ja bändi kitarrist – toim.) ütleb ikka, et sellepärast me sellised debiilikud olemegi, kuna meie lapsepõlv möödus selles hullumajapuhvetis.

Sina kirjutad põhiliselt bändi muusika. Kirjelda, kuidas lood sünnivad? Kuidas bändi tööprotsess välja näeb? Kuidas te salvestate?
Enamasti toimib see nii, et leiutan kitarri peal visandi ja teksti. Esimesena näitan uut ideed Eerikule. Kas kõlbab üldse ja nii. Enamasti me teeme enne kitarripoove, kui kogu kupatuse ehk trummid ja orelid sisse toome. Ja siis ongi nii, et tuleb leiutada õige biit ja bassikäik. kitarride partiid omavahel paika panna.Tihtipeale tuleb algne idee lahti lammutada ja bändi jaoks uuesti kokku panna. Kaasa arvatud tekst. Kokkuvõttes on kogu musa ikkagi ühislooming. See ongi bändi võlu, sest bändi sisemine põlemine on palju ägedam, kui bänd on esitatava loominguga aktiivselt ja orgaaniliselt seotud, mitte ei mängi mehaaniliselt maha kellegi partituuri. Sellest vahest saab kontserdil kohe aru, kas bänd on päris või järjekordne projekt. Mis puutub salvestamisesse, siis lood mängime enamasti otse lives sisse. Me oleme live-bänd. Me töötame kõige paremini just nii.

Kus ja kuidas on EP materjal salvestatud?
Ikka otse lives sisse. Ö-studios. Omavahel öeldes, sai nii mõnedki kitarri ja laulupartiid hiljem üle tehtud. Aga otse lives tuleb enamasti kõige paremini välja.

St. Cheatersburg esitleb vastvalminud plaati 2. mail Tallinnas, klubis Ulme koos legendaarsete ansamblitega Psychoterror ja Zahir.

St. Cheatersburg on:
Chungin Han Minjujui – laul ja kitarr
Eerik Nõlvaku – kitarr
Lauri Urb – bass
Kallervo Karu – trummid ja perkussioon

Produdutseerinud: St. Cheatersburg ja Martin Kikas.
Miksinud: Lauri Urb ja Martin Kikas
Mäster: Martin Kikas
EP "We Are The Pigeons Of The World" on salvestatud Ö-stuudios ja Urbaariumis.

Veel artikleid