Kuula: Taak – "Supersargasso"

Kirjutas Rada7.ee
Sildid
07-04-2016


11. aprillil ilmub Taaga neljas stuudioalbum "Supersargasso", mida Rada7 külastajatel on võimalus täies mahus kuulata ainult täna, 7. aprillil.

Taaga senisele eestikeelsele doomi ja raskeroki vundamendile toetudes püüab üheksa looga "Supersargasso" mõjutusi naaberžanritest nagu post-rock, okultistlik retrorokk ja psühhedeelne metal. Süngemeelsete ja leinaliste ridade-helide vahelt ei puudu sarkasm ja eneseiroonia. Süga- 
ja igavikulisi motiive ühendab ansamblis Smõuk basskitarri mängiva kunstniku Andres Rohtma stiilne kujundus.

Tänud kuulamast, kohtumiseni kontsertidel!

2015. aasta sügisel stuudios RoundSound Keijo Koppeli asjatundlikul helindamisel valminud "Supersargasso" on Taaga jaoks esimene omal käel üllitatav plaat. Lisaks laulja Mart Kalveti kihilistele tekstidele on plaadile seekord kaasatud sõnumeid koguni kolmelt välisautorilt — karge 
ja terav "Eesti sült ja Eesti muda" andekalt nüüdispoeedilt Kaarel Kressalt, rusuv "Vaene juut" Kersti Merilaasilt (1913-1986) ja Nõukogude Eesti tuntuima vaimuhaige seinakunstniku Ülo Kiple (1962–1989) surematu manifest "Haiguste ravi".

Plaati saab ette tellida Nailboardi veebipoest.

Albumi esitluskontserdid toimuvad 16. aprillil Tallinnas klubis Tapper ja 7. mail Tartus klubis Rock’n’Roll. Lisaks saab Taaka näha Kannabinõia ja Estoneri plaadiesitluskontserdil 29. aprillil Tallinnas Von Krahli teatri baaris ning 1. juulil festivalil Hard Rock Laager.

Veel artikleid