Kuula: Robert Jürjendal – Rõõmu allikas

Kirjutas Rada7.ee
29-04-2013


Source of Joy is an exquisite, highly original and absorbing aural tapestry, revealing finer threads with each listen,Colin Edwin (Porcupine Tree, Ex-Wise Heads, Random Noise Generator)

Tänane albumikuulamine on justkui kuu liiga hilja ja samas kuu liiga vara. Kitarristi ja helilooja Robert Jürjendali esimese autoriplaadi „Rõõmu allikas“ („Source Of Joy“) annab 1. juunil välja Saksamaa plaadifirma Unsung Records koostöös Markus Reuteriga. Samas Eestis leiab plaadi poest juba alates 1. aprillist ning viimases Eesti Ekspressis oli „Rõõmu allikas“ Kaur Garšneki poolt hindega 10/10 pandud nädala albumiks. Garšnek leiab, et selle albumi järel tunduks väga loogiline ka Jürjendali edasine koostöö Imandra Lake’i või Tehnoloogilise Päikesega ning kiidab: „Puhtkõlaliselt on album väga mitmekesine, kõrvupaitava avara ruumiheliga, hästi produtseeritud.“

„Rõõmu allikas“ on omakorda erakordne veel seetõttu, et ehkki Robert Jürjendal on tegev olnud nii kitarristina, heliloojana kui produtsendina rohkem kui kolmekümnel CD -plaadil, on tegemist tema esimese autoriplaadiga. Plaadil kõlavad 13 lugu on muusikaliselt mitmekülgsed, ulatudes kammerlikest värvidest orkestraalsete helimaastikeni. Plaat annab hea ülevaate talle omasest helimaailmast, kus kesksel kohal on alati olnud kitarr. „Minu jaoks on see plaat nii tagasivaade, hetkeseis kui ka tulevikusähvatus korraga,“ räägib Jürjendal.

Album on täies pikkuses teie ees vaid täna, 30. aprillil. Head kuulamist!

EELKUULAMINE ON SELLEKS KORRAKS LÄBI! AITÄH KÕIGILE HUVILISTELE!

Külalismuusikutena teevad kaasa Arvo Urb (trummid, löökpillid, kaossilaator), Aleksei Saks (corno da caccia), Riho Sibul (kitarr), Madis Metsamart (löökpillid), Andi Pupato (löökpillid), Lotte Jürjendal (hääl), Anti Jürjendal (tšello). Erikülaliseks on staažikas Inglise avangardmuusik ja improvisaator Geoff Leigh (flööt).

Salvestus toimus jaanuar – märts 2012 stuudiotes Matrix ja Next Door Studios, heliinsenerid Indrek Patte ja Arvo Urb, produtsendid Robert Jürjendal ja Arvo Urb. Plaadi miksis Arvo Urb, masteri valmistas Andi Pupato, kujundas Lotte Jürjendal ja disainis Ants Salum.

Robert Jürjendal on õppinud klassikalist kitarri ja kompositsiooni ning 
koorimuusika eriala. Võtnud korduvalt osa inglise kitarristi ja pedagoogi Robert Frippi Guitar Craft kursustest ja turneest The Berlin Guitar Ensemble koosseisus Saksamaal. Suurema osa oma ansamblimuusikast on kirjutanud ja arranzeerinud bändile Weekend Guitar Trio, samas osalenud rohkem kui 30 CD-plaadi valmimisel. Temalt on tellitud teoseid soolokitarrile ja häälele, keelpillikvartetile, 2-le klavessiinile, plokkflöötidele, kitarrikvartetile, kammerorkestrile, RAM-ile ja erinevatele ansamblikoosseisudele. Ta on kirjutanud muusikat mitmetele teatrilavastustele, samuti filmidele.

Veel artikleid