Kuula: Ringhold – "Hello Bob!"

Kirjutas Rada7.ee
Sildid
12-04-2018

Foto: Epp Kubu
“Hello Bob!” on outsider bluesi duo Ringhold teine album. Salvestamise protsess oli üllatavalt lühike ja kuidagi visioonikindel – kuu aja jooksul said lood sisse mängitud, lisaks kuu aega saundi timmimist ja valmis ta saigi. Muusikaliselt vormilt valmisid lood muidugi pikemalt, ligikaudu aasta jooksul enne salvestamist. Salvestamine toimus 2018. aasta alguses duo kodustuudios Raplamaal. Masterdanud Heikki Tikas. Albumi fotode autor on Epp Kubu. Album ilmub MKDK Records alt kassetina ning digiväljalaskena Bandcampis.

“Hello Bob!” on mõnes mõttes edasiarendus 2016. aastal ilmunud Ringholdi esimese albumiga tekkinud teemadele. Nii paralleelselt kui põimuvalt kõlavad Ringholdi kesksed motiivid – ajas rändamise võimlikkuse järeleandmatud otsingud ning tõestisündinud lood depressiooni-aegsetelt Mississippi jõe kallastelt.

Ületatud on ka keelebarjäär – lisaks inglise- ja väljamõeldud keelele, kõlab nüüd ka kaunis eesti keel. Eesti keele poolel on muusikud tekitanud ootamatu koosluse, luues kahele Hasso Krulli luuletusele avangardsed bluesi seaded. Albumi nimiloo puhul on tekstiloome protsessi kaasatud binaarpoeesia robot ja kolm Robert Johnsoni risttee-teemalist laulu.

Tänud kuulamast, kohtumiseni kontsertidel!

Esitluskontserdid toimuvad:

14. aprill – World Clinic plaadipood, Tallinn (R7 / FB).
21. aprill – Art Club Ro-Ro, Narva (R7 / FB)
28. aprill – MIMstuudio, Tallinn (R7 / FB)

Ringhold tegutseb koosseisus Kalle Tikas ja eleOnora. Kalle Tikas on jazz-rocki ja eksperimentaalse improvisatsiooni taustaga kitarrist, kelle teekond muusikuna algas ansambli BF koosseisus. eleOnora on eksperimentaalse hääle-improvisatsiooni taustaga laulja, kes on rakendanud häält nii muusikas kui ka etenduskunstide vallas. Eesti tuntuim bluesi muusik Andres Roots on arvanud Kalle Tikase baltimaade parimate traditsioonilise bluesi kitarristide hulka. eleOnora laulumaneeri on võrreldud nii The Doorsi laulja Jim Morrisoniga kui ka hääle-eksperimentatsiooni guru Meredith Monkiga.

Ringhold internetis: Facebook, Soundcloud, Youtube, Bandcamp.

Ära maga eelkuulamisi maha – telli omale Rada7.ee uudiskiri!

Veel artikleid