Kuula: Ans. Andur – "Roheline meri"

Kirjutas Rada7.ee
Sildid
10-04-2018

Foto: Liisi Joala
„Roheline Meri“ on Ans. Anduri kaheksas album. Kõik lood on ansambel kirjutanud pärast 2015. aasta albumi „Öine Bingo“ ilmumist, kõik lood on valmis lihvitud bändi prooviruumis Paide Teatri- ja Muusikamajas ja terve plaat on lindistatud taas Tartus Ö Stuudios koos Martin Kikasega. Salvestati detsembrist 2016 detsembrini 2017. Plaat ilmub nii CD kui LP kujul, väljaandjaks OÜ Agrosound ehk siis esimest korda bänd ise.

Tursk: „Väga raske on praegu midagi ise plaadi kohta ütelda, mille lugudega koos oled suhteliselt äsja nii palju tunde veetnud ja millele niivõrd palju mõelnud. Üldiselt läks albumi tegemine kaunikesti valutult ja kiiresti. Alguses pärast „Öist Bingot“ ei tulnud uusi lugusid küll kuidagi, aga mingil hetkel hakkas häid ideid juba valjemal robinal pudenema. Lõpuks tulid mõned, vast isegi kõige paremad, ideed siis, kui album oli juba enam-vähem kuju omandanud ja „lukku“ minemas, aga need olid liiga head, et välja jääda.

Muusikalise poole pealt on selliseid träkke, mis kujunesid nii-öelda klassikalise meie saundiga lugudeks ja on lugusid, mis minu meelest ei kõla üldse nagu meie. Milline iganes see keskmine meie saund siis ka poleks.

Sõnade poole pealt – kuigi me pole lüürikale peaaegu kunagi liiga suurt tähelepanu pööranud, ilmnes endalegi üllatuseks ühel hetkel, et esimest korda oleme hakkama saanud vaat et kontseptplaadiga, millel peaaegu kõikides lugudes on läbiv teema. Õigemini näib neid teemasid olevat kaks; mõnes loos on esimene, mõnes teine ja mõnes mõlemad korraga. „Roheline meri“ tähistab ühte neist, aga võib-olla ka mõlemat.“

Tänud kuulamast, kohtumiseni kontsertidel!

Esitluskontserdid, kus valdav osa plaadi materjalist ettekandmisele tuleb, on
13. aprillil Pärnus,
14. aprillil Paides,
20. aprillil Viljandis,
21. aprillil Tõrvas,
27. aprillil Tallinnas,
28. aprillil Tartus.

Ära maga eelkuulamisi maha – telli omale Rada7.ee uudiskiri!

Veel artikleid