Kuula: Riffarrica – "Riffarrica"

Kirjutas Rada7.ee
Sildid
28-02-2019


8. märtsil esitleb Riffarrica omanimelist albumit ning just see on täna Rada7.ee eelkuulamises. Riffarrica sai alguse 2016. aastal, tollal nime all Duo Malva & Priks. Pika pärimusmuusiku staažiga Kulno Malva ja Kristjan Priks ühendasid jõud, et teha koos jõulist ja mehist folki, ammutades inspiratsiooni sajanditetagustest regilauludest. Kulno karusest häälest, akordioni jõulistest gruuvidest ja Kristjani omanäolise trummikomplekti uudsest kõlast sündis värske ja põnev helikeel, mida Baltic Music News on nimetanud “muskliga folgiks”.

Tänaseks on ilmunud esimene singel „Helletus”, mis on rahulik ja meloodiline ballaad. Eelkuulamisel saate aga juba kõrva peale panna ka 1. märtsil ilmuvatele topeltsingli lugudele „Vihatuultesaar” ja „Duell”, millest esimene kõlab kui raevukas ja eepiline karmide põhjamaiste meeste laul ning teine nagu massiivne laulumeeste võitlus virgema naise pärast. Tervikuna on täispikk album „Riffarrica” varasemast EP-st „Mässiv” (2017) jõulisem ja tempokam, samas annab ruumi helimaalingutele ja fantaasiale.

Tänud kuulamast, kohtumiseni kontsertidel!

Riffarrica liikmete Kulno Malva ja Kristjan Priksi kõrval andsid uuele albumile oma näo helikujundaja Silver Lepaste (Clockwork Stuudio, Tartu), masterdaja Minerva Pappi (Waudio Mastering, Helsingi) ja pildikujundaja Maris Savik (Rockphoto Studio, Tartu).

Riffarrica esitleb oma värsket albumit 9. märtsil Viljandi Pärimusmuusika Aidas ja 15. märtsil Mooste mõisa Folgikojas, astudes erikülalisena üles Metsatöllu plaadiesitluskontsertidel.

“Nende akordion, laul ja rütmipillid loovad kõla, mis ilmaski ei seostuks ainult kahe muusikuga – mõningate elektrooniliste vidinate abil hakkab akordion kärisema otsekui hard rocki kitarr, või ruumiliselt kõlama nagu tiibklaver. See aitab rõhutada jõulist gruuvi, mis on duole ilmseks firmamärgiks.” – Dani Heyvaert, Rootstime.

Vaata lisaks:
riffarrica.ee
facebook.com/riffarrica
instagram.com/riffarrica

Veel artikleid